Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-10-2015, 22:01   #581
Ecoboostek
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-08-2015
Model: Mondeo
Silnik: 1.5 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 60
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Odnośnie zużycia paliwa, ostatnio udało mi się wybrać w krótką trasę. Przejechane około 50 kilometrów (25 tam i back), prędkość około 90 km/h na 5-tym biegu. Spalanie zeszło poniżej 6,5 litra Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ecoboostek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2015, 05:55   #582
Miralon
ford::advanced
 
Avatar Miralon
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 12-06-2015
Skąd: Lubin
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 236
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał pedroso Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To które elementy zamówili całe boki drzwi ?
Nie, okazuje się, że ten błyszczący plastik jednak daje się zdemontować. Jest na zatrzaskach, tylko chyba jest ich za mało co w połączeniu z marną jakością elementu (deformacja) powoduje jego odstawanie. Zamówiono więc tylko plastik.
Miralon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2015, 06:33   #583
pedroso
ford::advanced
 
Avatar pedroso
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-04-2015
Skąd: Jaworze
Model: MkV
Silnik: 2.0 203KM ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 302
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

To super bo już myślałem zdemontować swoje i HBOT-a odpalić ale pewnie przy demontażu połamałbym to czego u mnie przy montażu nie połamali.
pedroso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2015, 06:59   #584
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,824
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał pedroso Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tydzień wcześniej byłem w Krakowie z kolegą z forum udało nam się trafić na korki i na odcinku 6 km średnie spalanie pokazywał komputer 16L/100km
Potwierdzam. :-)
A chwilę wcześniej na trasie płynno-miejskiej i pozamiejskiej (fragment obwodnicy z prędkością do 100 km/h) wyszło nam 10l/100 km.
I te dwa pomiary skłaniają mnie do 1.5EB... ;-) Za to dynamika do 2.0EB.
Jak żyć? :-)

Bump:
Cytat:
Napisał Ecoboostek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przejechane około 50 kilometrów (25 tam i back), prędkość około 90 km/h na 5-tym biegu. Spalanie zeszło poniżej 6,5 litra Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A jaki masz silnik? To znaczy nie Ty, tylko Twój bolid. :-)
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2015, 08:05   #585
biner
ford::professional
 
Imię: slawek
Zarejestrowany: 18-01-2015
Skąd: gdansk
Model: MK5
Silnik: był 2,0 EB 203 AT=> 240 by mm32
Rocznik: 2015
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał Miralon Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie, okazuje się, że ten błyszczący plastik jednak daje się zdemontować. Jest na zatrzaskach, tylko chyba jest ich za mało co w połączeniu z marną jakością elementu (deformacja) powoduje jego odstawanie. Zamówiono więc tylko plastik.
To ja mam dwa do wymiany, ale co to da, jak wymienią i będzie pewnie to samo. Najbardziej obawiam się jakby mieli zdjąć tapicerkę bo jak znam życie to później będzie skrzypiało i trzeszczało.

Bump:
Cytat:
Napisał cattani75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Potwierdzam. :-)
A chwilę wcześniej na trasie płynno-miejskiej i pozamiejskiej (fragment obwodnicy z prędkością do 100 km/h) wyszło nam 10l/100 km.
I te dwa pomiary skłaniają mnie do 1.5EB... ;-) Za to dynamika do 2.0EB.
Jak żyć? -)
Z tym porownaniem spalania 1,5 do 2,0 to żeby było to miarodajne to trzeba 1,5 w automacie zestawić z 2,0 eb i tym samym kierowcą i wtedy mielibyśmy pełny obraz. Moj po 5 000 przejechanym nie spalil mi średnio więcej niż 11,5. Moje trasy nie są długie po wsi max 1 km i czasami obwodnica trojmiasta i miasto. Na obwodnicy 140 km/h minimum i przy takim zestawieniu 10,7 teraz mi pokazuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
biner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2015, 08:38   #586
pedroso
ford::advanced
 
Avatar pedroso
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-04-2015
Skąd: Jaworze
Model: MkV
Silnik: 2.0 203KM ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 302
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] my staraliśmy sie osiągnąć najwyższa możliwą średnią dlatego wyszło lepiej (gorzej bo więcej) niż sie spodziewaliśmy a warunki do takiego testu siadły idealnie ale oczywistą jest ze po wyjechaniu z Krakowa średnia spadła mi do 10l/100km. Mało kto jak ma 5 km do pracy i z powrotem to kupuje samochód jakikolwiek na dojazdy do pracy w centrum średniego miasta przynajmniej.
pedroso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2015, 09:20   #587
Ecoboostek
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-08-2015
Model: Mondeo
Silnik: 1.5 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 60
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał cattani75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A jaki masz silnik? To znaczy nie Ty, tylko Twój bolid. :-)
1.5 Ecoboost "sto sześćdziesiątka" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W czasie jazdy wyskoczyło jakieś ostrzeżenie, które zgasło... w mniej niż sekundę i nawet nie byłem w stanie zareagować, o co chodziło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ecoboostek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2015, 11:35   #588
Pulse
ford::professional
 
Avatar Pulse
 
Zarejestrowany: 08-04-2006
Skąd: Wilda
Model: Mondeo/Titanium
Silnik: 1,5 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 1,020
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Często pojawia się i błyskawicznie znika "ręce na kierownicę".
Pulse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2015, 14:09   #589
pedroso
ford::advanced
 
Avatar pedroso
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-04-2015
Skąd: Jaworze
Model: MkV
Silnik: 2.0 203KM ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 302
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Dzisiaj zauważyłem ten "cypelek" na drzwiczkach schowka. Służy w jakimś konkretnym celu ?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg image.jpg (12.3 KB, 181 wyświetleń)
pedroso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2015, 19:26   #590
Ecoboostek
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-08-2015
Model: Mondeo
Silnik: 1.5 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 60
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał Pulse Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zęsto pojawia się i błyskawicznie znika "ręce na kierownicę".
A to bardzo możliwe, bo wtedy było manipulowane przy ustawieniach klimy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ecoboostek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.