Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-10-2020, 15:28   #71
ucieszko
ford::average
 
Avatar ucieszko
 
Zarejestrowany: 01-12-2019
Model: Focus MK4 active kombi
Silnik: 1.5 EB 3R
Rocznik: 2019
Postów: 138
Domyślnie Odp: Wyciszenie kabiny Active kombi

Ta osłona z tyłu brzęczy też u mnie jak się w nią stuka. I jest to mniej więcej ten sam wkurzający dźwięk, tylko cichszy. Nawet któregoś razu je zdemontowałem, ale i tak brzęczało gdzie indziej.
Wydaje mi się że najbardziej hałasuje z okolic lampek przy lusterku. To są chyba wszystko jakieś luźne spinki tapicerskie w najróżniejszych zakątkach.
Pojadę z tym do ASO tylko czekam aż się chłodniej zrobi i ochraniacze krawędzi przestaną się otwierać. Nie będę dwa razy jeździł

ucieszko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2020, 08:53   #72
daniel2505
ford::average
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 09-01-2015
Skąd: Radom
Model: Focus Active 1,5 EB
Silnik: 1,5 EB 150KM
Rocznik: 2019
Postów: 133
Domyślnie Odp: Wyciszenie kabiny Active kombi

Cytat:
Napisał Jaworrr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@daniel2505 no głowy sobie nie dam uciąć oczywiście, ale nie wydaje mi się żeby to z tyłu szło. Tą plastikową osłonę o której piszesz (profilowana na element nadkola tylko wewnątrz kabiny, pas się na niej opiera swobodnie) rozbierałem i wyciszałem, wyciszałem też słupek B... muszę zwrócić uwagę czy mi nadal cyka. Przestałem zwracać uwagę, albo przestało
Możesz mi podpowiedzieć jak zdjąć ten plastik, żeby niczego nie połamać. Jest to cały element z progiem, próg pewnie standardowo trzeba szarpnąć w górę ale dalej obok kanapy trochę się cykam.
daniel2505 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2020, 09:31   #73
Jaworrr
ford::advanced
 
Avatar Jaworrr
 
Zarejestrowany: 21-07-2014
Model: Focus Active kombi
Silnik: 1.5 EcoBoost 150hp M6
Rocznik: 2019
Postów: 305
Domyślnie Odp: Wyciszenie kabiny Active kombi

Żeby go całkowicie wyjąć to trzeba wyciągnąć kanapę bo plastik jest przymocowany na śrubie tej samej co kanapa. Robiłem na częściowo niezdemontowanym elemencie. Nie pamiętam dokładnie jak demontowałem, ale że się napociłem pamiętam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Trzeba zacząć od progu i patrzeć które elementy się na siebie nakładają i wyrywać je po kolei. Dobrze mi tutaj doradzili żeby robić to w lecie jak jest ciepło i plastiki się odkształcają i nie pękają, chyba że masz ciepły garaż. A takto delikatne i mniej delikatne szarpnięcia i wyciągniesz, ale nastaw się że łatwo nie będzie, najwyżej się miło zdziwisz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jaworrr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2020, 13:32   #74
Jaworrr
ford::advanced
 
Avatar Jaworrr
 
Zarejestrowany: 21-07-2014
Model: Focus Active kombi
Silnik: 1.5 EcoBoost 150hp M6
Rocznik: 2019
Postów: 305
Domyślnie Odp: Wyciszenie kabiny Active kombi

Robi mi się klasa wyżej z furki ;p
Wygłuszony został dach (butyl + pianka) i tylne słupki, a także nadkole od góry (z boków od wewnątrz i zewnątrz było robione wcześniej). Tylne słupki na razie dostały tylko butyl, panowie z warsztatu nie chcieli ryzykować, że nie za założą tapicerki. Spróbuję się tam jeszcze dobrać jak będzie ciepło, czyli pewnie na wiosnę/lato dopiero. Może jednak uda mi się dokleić trochę pianki na plastiki, szczególnie nad tylnym kołem.
Przednie drzwi dostały wypełnienie uszczelki, super się teraz zamykają i faktycznie jest ciszej.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Na dniach zrobię uszczelkę tylnych drzwi i bagażnika i chyba tyle na ten sezon. Zresztą już prawie nic nie zostało do zrobienia, mogę ew. poprawiać po sobie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co do efektów, jest ciszej i już całkiem przyjemnie, chociaż i tak cały czas słyszę szum z tylnej osi - możliwe, że to kwestia plastikowych obić nadkoli w Active, może ten plastik tak przenosi dźwięk.

Ostatnio edytowane przez Jaworrr ; 03-11-2020 o 13:34
Jaworrr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2020, 14:04   #75
ucieszko
ford::average
 
Avatar ucieszko
 
Zarejestrowany: 01-12-2019
Model: Focus MK4 active kombi
Silnik: 1.5 EB 3R
Rocznik: 2019
Postów: 138
Domyślnie Odp: Wyciszenie kabiny Active kombi

To teraz powinieneś się serią przejechać żeby poczuć cały efekt.
Dobrze zrozumiałem że najbardziej zadowolony jesteś z uszczelek drzwi?
ucieszko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2020, 15:32   #76
herflik-00
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 25-12-2012
Skąd: Dzierżoniów
Model: Focus MK3
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2013
Postów: 25
Domyślnie Odp: Wyciszenie kabiny Active kombi

Cześć,

A co dawałeś w uszczelki ? wężyk silikonowy czy sznur kauczukowy ?

pozdrawiam
herflik-00 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2020, 06:29   #77
Dart8
ford::average
 
Avatar Dart8
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 27-11-2019
Skąd: Pszczyna
Model: Focus Mk3.5
Silnik: DW10F
Rocznik: 2016
Postów: 91
Domyślnie Odp: Wyciszenie kabiny Active kombi

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] śledzę ten temat od początku (mimo,że mam MK3) i szczerze powiem- szacunek za samozaparcie i wytrwałość Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale ostatnio naszła mnie pewna myśl, ciekawość.
Masz może możliwość zważenia swojej foki? Ile więcej waży po tych wszystkich dokładkach wygłuszeń?
Dart8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2020, 07:47   #78
Jaworrr
ford::advanced
 
Avatar Jaworrr
 
Zarejestrowany: 21-07-2014
Model: Focus Active kombi
Silnik: 1.5 EcoBoost 150hp M6
Rocznik: 2019
Postów: 305
Domyślnie Odp: Wyciszenie kabiny Active kombi

Cytat:
Napisał ucieszko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To teraz powinieneś się serią przejechać żeby poczuć cały efekt.
Dobrze zrozumiałem że najbardziej zadowolony jesteś z uszczelek drzwi?
Dokładnie, chętnie bym się serią przejechał żeby usłyszeć na ile ta zabawa ma sens.
Uszczelki faktycznie dały niezły efekt wygłuszenia, ale to pewnie w połączeniu z wcześniejszym wyciszeniem drzwi. Niemniej już sam dźwięk zamykania jest pełniejszy, drzwi nie sprawiają wrażenia takich lekkich przy domykaniu.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] tego nie robiłem osobiście, ale wsadzono tam sznur z pianki 8mm.
Na tylne drzwi i klapę dokupię taki [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] i zrobię sam.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , dzięki, ale powiem że zabawa kosztowała tyle samo zabawy co nerwów, efekt nigdy nie jest pewny, więc można się narobić a zyskać nic albo niewiele. Chociaż całość ostatnio oceniam dobrze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do wagi, to wg moich wyliczeń może być to około 40kg, raczej nie mniej.

Teraz tylko muszę kupić w miarę ciche zimówki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Jaworrr ; 04-11-2020 o 09:15
Jaworrr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2020, 10:15   #79
Jaworrr
ford::advanced
 
Avatar Jaworrr
 
Zarejestrowany: 21-07-2014
Model: Focus Active kombi
Silnik: 1.5 EcoBoost 150hp M6
Rocznik: 2019
Postów: 305
Domyślnie Odp: Wyciszenie kabiny Active kombi

Update.
Z wypełnieniem uszczelek nie będzie tak łatwo jak myślałem.
Na samochodzie nie da się tego zrobić, bo nawet nie da się druta "pilota" przepchać.
Żeby zdjąć uszczelki z samochodu trzeba demontować plastiki, a to teraz jest trochę za zimno. Temat będę musiał przezimować.

Pytanie czy ktoś demontował uszczelki z mk4? Przymocowane do karoserii zdaje się dość mocno, wepchnę je ręką przy montażu?
Jaworrr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2020, 12:47   #80
Jaworrr
ford::advanced
 
Avatar Jaworrr
 
Zarejestrowany: 21-07-2014
Model: Focus Active kombi
Silnik: 1.5 EcoBoost 150hp M6
Rocznik: 2019
Postów: 305
Domyślnie Odp: Wyciszenie kabiny Active kombi

Czy ktoś próbował jakoś wytłumiać przestrzeń tylnych nadkoli pomiędzy blachą zewnętrzną i wewnętrzną bagażnika?
Dostęp jest tylko przez otwór techniczny do lampy, ręką nie ma szans całej powierzchni dostać.
Myślicie, że można to czymś zapiankować?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Edit.
W tym poście [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] mam zdjęcie z wnętrza tej przestrzeni. Będę szukał jakieś pianki co nie chłonie wilgoci i po prostu jej tam napcham.

Ostatnio edytowane przez Jaworrr ; 10-12-2020 o 10:41
Jaworrr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.