Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-07-2017, 10:22   #1
Bosman71
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 17-09-2009
Skąd: Warszawa
Model: S-Max Titanium S
Silnik: 2.2 TDCi 200KM
Rocznik: 2013
Postów: 30
Domyślnie Nagrzewanie Silnika i światła automatyczne 1.6 EcoBoost 150KM

Cześć,

Niedawno zakupiłem Focusa 1.6 EB z 2013 roku. Przebieg malutki wszystko pięknie. Zauważyłem dwie rzeczy które mnie niepokoją.

Silnik w garażu w którym jest 23stopnie nagrzewa się do temp. pracy w 2 minuty bez jazdy. Wydaje mi się to strasznie szybko. Przy jeździe jest jeszcze szybciej. Poniżej nagrałem filmik... skok temperatury zaczyna się przy 2:20

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Druga sprawa to automatyczne światła. Mam na pokrętle tą opcję i wydaje mi się, że także czujnik na szybie. Dodatkowo w ETIS mam wpis: "Z autom. reflektorami". Niestety światła cały czas świecą i nie wyłączają się w ciągu dnia. Czy tak powinno być czy jednak coś jest nie tak?

__________________
Obecnie: S-Max Titanium S 2.2 TDCi 200KM Panther Black oraz [MK3] Focus 1.6 EcoBoost 150KM Panther Black Były: [MK4] Mondeo 1.8 TDCi 125KM SilverX Policyjny Granat oraz [MK2] Focus 2.0 TDCi 136KM (Trend) Piękny Niebieski
Bosman71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2017, 11:17   #2
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,354
Domyślnie Odp: Nagrzewanie Silnika i światła automatyczne 1.6 EcoBoost 150KM

Cytat:
Napisał Bosman71 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Silnik w garażu w którym jest 23stopnie nagrzewa się do temp. pracy w 2 minuty bez jazdy. Wydaje mi się to strasznie szybko. Przy jeździe jest jeszcze szybciej. Poniżej nagrałem filmik... skok temperatury zaczyna się przy 2:20
Ten typ tak ma.
Wskazówka bardzo szybko podskakuje do środka skali, natomiast rzeczywista temp płynu chłodniczego jest zupełnie inna.
Aby sprawdzić jaka jest temp, możesz:
a) podłączyć się przed ODB2 i sprawdzić za pomocą jakiegoś oprogramowania
b) odpalić auto z zegarami w trybie diagnostycznym w którym znajdziesz wskazania temp.

Cytat:
Napisał Bosman71 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dodatkowo w ETIS mam wpis: "Z autom. reflektorami". Niestety światła cały czas świecą i nie wyłączają się w ciągu dnia. Czy tak powinno być czy jednak coś jest nie tak?
Też wielokrotnie poruszane na forum.
Czujnik masz po to, aby światła automatycznie zapalały się w nocy, ale że w Polsce jest obowiązek jeżdżenia na światłach, to światła na "Auto" świecą się cały czas jeśli nie masz na wyposażeniu świateł do jazdy dziennej.

Gdybyś miał światła do jazdy dziennej, to mając na przełączniku Auto, w ciągu dnia świeciłyby Ci się światła do jazdy dziennej a wieczorem lub przy deszczu zapalałyby Ci się światła mijania.
edmun jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2017, 11:20   #3
Bosman71
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 17-09-2009
Skąd: Warszawa
Model: S-Max Titanium S
Silnik: 2.2 TDCi 200KM
Rocznik: 2013
Postów: 30
Domyślnie Odp: Nagrzewanie Silnika i światła automatyczne 1.6 EcoBoost 150KM

Dzięki za odpowiedź szczególnie co chodzi o pierwsze pytania bo to ma wpływ na użytkowanie auta.

Co do świateł to mam niby światła do jazdy dziennej według Ford Etis: Ze Œwiatłami Do Jazdy Dziennej

Więc dlatego się zastanawiam po co mi ten tryb Auto skoro nie działa a jest czujnik na szybie. Niby Titanium wyposażenie ale światła zwykłe.
__________________
Obecnie: S-Max Titanium S 2.2 TDCi 200KM Panther Black oraz [MK3] Focus 1.6 EcoBoost 150KM Panther Black Były: [MK4] Mondeo 1.8 TDCi 125KM SilverX Policyjny Granat oraz [MK2] Focus 2.0 TDCi 136KM (Trend) Piękny Niebieski
Bosman71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2017, 11:30   #4
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Nagrzewanie Silnika i światła automatyczne 1.6 EcoBoost 150KM

A wskażnik temperatury płynu idzie bardzo szybko dlatego, aby kierowca, laik, myslał że w 2 minuty nagrzał już silnik, i może jechać.
W zamierzchłych czasach była taka polityka, uruchamiamy, nagrzewamy silnik, dopiero jedziemy, ale od czasów sztucznie wywołanego kryzysu paliwowego,od dziesiecioleci, instrukcje mówiły, odpalamy, ruszamy, w czasie jazdy sie nagrzeje, i to szybciej niż na postoju, i w pedał, ile sie da, albo ile trzeba.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2017, 11:46   #5
Bosman71
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 17-09-2009
Skąd: Warszawa
Model: S-Max Titanium S
Silnik: 2.2 TDCi 200KM
Rocznik: 2013
Postów: 30
Domyślnie Odp: Nagrzewanie Silnika i światła automatyczne 1.6 EcoBoost 150KM

Cytat:
Napisał salom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A wskażnik temperatury płynu idzie bardzo szybko dlatego, aby kierowca, laik, myslał że w 2 minuty nagrzał już silnik, i może jechać.
W zamierzchłych czasach była taka polityka, uruchamiamy, nagrzewamy silnik, dopiero jedziemy, ale od czasów sztucznie wywołanego kryzysu paliwowego,od dziesiecioleci, instrukcje mówiły, odpalamy, ruszamy, w czasie jazdy sie nagrzeje, i to szybciej niż na postoju, i w pedał, ile sie da, albo ile trzeba.
I właśnie to zwróciło moją uwagę bo ostatnio benzyną jeździłem chyba z 8 lat temu wiec było to dla mnie zdziwienie. Ale dzięki za wytłumaczenie, że ta wskazówka ma niewiele wspólnego z tym co się dzieje naprawdę. Popatrze sobie w ELMie jak to wygląda dokładniej.
__________________
Obecnie: S-Max Titanium S 2.2 TDCi 200KM Panther Black oraz [MK3] Focus 1.6 EcoBoost 150KM Panther Black Były: [MK4] Mondeo 1.8 TDCi 125KM SilverX Policyjny Granat oraz [MK2] Focus 2.0 TDCi 136KM (Trend) Piękny Niebieski
Bosman71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2017, 11:52   #6
Hooch180
ford::professional
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 05-03-2017
Skąd: Gliwice
Model: Ford Mustang GT 2019 EU
Silnik: 5.0L TiVCT Coyote (450KM)
Rocznik: 2019
Postów: 1,165
Domyślnie Odp: Nagrzewanie Silnika i światła automatyczne 1.6 EcoBoost 150KM

Cytat:
Napisał salom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
odpalamy, ruszamy, w czasie jazdy sie nagrzeje
Aż źle mi się robi jak widzę pod blokiem jak ludzie ruszają z piskiem opon 1 sekudnę po odpaleniu samochodu. Tu nawet o temperaturę nie chodzi.

Ja swojemu benzyniakowi daję około 15-30 sekund od odpalenia zanim ruszę i nie obciążam go do momentu nagrzania.

Wsiadam do samochodu, odpalam silnik i w tym czasie odpalam Yanosika, komórka na szybę i układam laptopa na siedzeniu. Zimą i tak pochodzi z 3 minuty w czasie jak go skrobię. A latem jak stoi na słońcu to też odpalam i czekam z minutę aż klima przedmucha samochód.
Hooch180 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2017, 12:14   #7
Bosman71
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 17-09-2009
Skąd: Warszawa
Model: S-Max Titanium S
Silnik: 2.2 TDCi 200KM
Rocznik: 2013
Postów: 30
Domyślnie Odp: Nagrzewanie Silnika i światła automatyczne 1.6 EcoBoost 150KM

Teraz jeszcze jedna obawa. Skoro ten typ tak ma to czy jak będzie jakaś awaria i silnik zacznie sie przegrzewać czy wskazówka mi to pokaże?
Ciekawi mnie w takim razie na jakiej podstawie działa ta wskazówka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ?
__________________
Obecnie: S-Max Titanium S 2.2 TDCi 200KM Panther Black oraz [MK3] Focus 1.6 EcoBoost 150KM Panther Black Były: [MK4] Mondeo 1.8 TDCi 125KM SilverX Policyjny Granat oraz [MK2] Focus 2.0 TDCi 136KM (Trend) Piękny Niebieski
Bosman71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2017, 14:45   #8
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,354
Domyślnie Odp: Nagrzewanie Silnika i światła automatyczne 1.6 EcoBoost 150KM

Nie pokaże Ci nic wskazówka dopóki nie zajedziesz silnika do końca.

Bump:
Cytat:
Napisał Bosman71 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niby Titanium wyposażenie ale światła zwykłe.
__________________
Nazwa nie ma nic do rzeczy. Możesz kupić Style lepiej wyposażone niż Titanium. Każde auto jest zamawiane / składane pod klienta i nazwa Titanium oznacza tylko określone pakiety w cenie tej nazwy.

Ostatnio edytowane przez edmun ; 12-07-2017 o 14:47
edmun jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2017, 15:13   #9
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Nagrzewanie Silnika i światła automatyczne 1.6 EcoBoost 150KM

A czy słyszał ktoś lub czytał o dokonywanych doświadczeniach na zjmnym silniku, i długim trzymaniu na obrotach jałowych, wtedy zimne wtrysnięte paliwo spłukuje ze scianek cylindra resztki oleju, tuleja jest nie smarowana, pierścienie chodzą na sucho, bo tłok nie dotyka ścianek cylindra, co może poniektórzy nie wiedzą.
A jak odpala, wkłada bieg i jazda. to po paru obrotach wału szybkiego, już robi się cieplej, jest smarowanie itd...
Więc każdy ma swoja teorię, a silnik nie jest po to aby na niego chuchać i dmuchać,, tylko ma jechać , tak jak chce właściciel, a nikt nie jeżdzi jednym autem od lad młodzieńczych, do emerytury.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2017, 16:30   #10
_Big_Mac_
ford::advanced
 
Avatar _Big_Mac_
 
Zarejestrowany: 11-04-2013
Skąd: Wrocław
Model: Focus III kombi
Silnik: 1.6 ecoboost 150 @ 182
Rocznik: 2013
Postów: 242
Domyślnie Odp: Nagrzewanie Silnika i światła automatyczne 1.6 EcoBoost 150KM

Też jestem zwolennikiem teorii, że trzymanie silnika na obrotach jałowych jest niezdrowe - nagrzewa się wtedy wolniej, niż gdybyśmy jechali, a to właśnie praca na zimno jest najgorsza. Lepiej trochę obciążyć zimny silnik, jeśli dzięki temu szybciej się nagrzeje. Chyba zgadza się to z koncepcją ludzi z Forda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Przy dokładnie 45 rzeczywistych stopniach temperatury substancji chłodzącej wskazówka zaczyna iść do góry i po paru chwilach pokazuje 90. To ma się nijak do faktycznego nagrzewania, po prostu taka animacja, która ma kierowcy powiedzieć "teraz możesz jechać normalnie, nie zaprzątaj już sobie głowy temperaturą". Ot, taki ogłupiacz. Nie wiem jak jest z przegrzaniem - nigdy nie uświadczyłem.
_Big_Mac_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.