Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-10-2020, 17:35   #1
borxon
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-10-2020
Model: C-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2014
Postów: 2
Domyślnie Utrata łączności z TCM

Dzień dobry,

C-Max 2.0 TDCI (140KM) - 2014 rok - diesel - automat PowerShift - 162k - przebieg

W lipcu bieżącego roku kupiłem ww samochód (157k przebiegu). Od razu po zakupie oddałem go do warsztatu (nieautoryzowany, ale specjalizujacy się w fordach) na przegląd zerowy i wymianę rozrządu olejów etc. Podczas serwisu, otrzymalem informacje ze najprawdopodobniej działo się coś ze skrzynią biegów (malowana obudowa). Po przejechaniu około 1000 km zauważyłem, że z silnika dochodzi dziwne chrobotanie (przy niskich obrotach miedzy 1000 a 1500). Serwis zdiagnozował te dzwięki jako dzwięki wydobywające się ze skrzyni. Skontaktowałem się z komisem w celu oddania auta na rękojmie. W oczekiwaniu az komis odbierze samochód i go naprawi (ma takie uprawnienie) podczas krótkiej trasy samochód mi padł na drodze.

Objaw: podczas jazdy wyłączyło silnik, zaczela migać skrzynia biegów i komunikat na desce rozdzielczej - awaria skrzyni biegów. Kilka dni później komis odebrał, rzekomo naprawił skrzynie (podobno sprzęgło i łozyska nówki sztuki -chrobotanie brało się z nieorginalnych sprężynek i innych pobocznych części, które zostały wymienione i zalane nowym olejem). Komis stwierdzil również, że awaria ma przyczyne w zle ustawionym rozrządzie (koronka na rozrządzie, czujnik rozrządu), więc oddane auto wstawiłem spowrotem do serwisu który robił rozrząd. Warsztat wykluczył problem z rozrządem i wskazuje nadal na problemy ze skrzynią. Poniżej skan diagnostyki komputerowej.

Auto jeżdzi, chrobotanie ze skrzyni znikło, wydaje mi się, że skrzynia działa płynniej, ale mimo wszystko podczas jazdy potrafi sie wyłączyć (wyłącza silnik,skrzynia miga i komunikat awaria skrzyni na desce rozdzielczej). Pytanie w którym kierunku iść? Czy to problem ze skrzynią? Czy może ten rozrząd? A może jakiś czujnik lub kontroler?

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez borxon ; 26-10-2020 o 18:29 Powód: Zmniejszenie zdjęcia
borxon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2020, 18:21   #2
SRS
Moderator
 
Avatar SRS
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-02-2004
Skąd: Lubelskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.4L Duratec 16V PFI
Rocznik: 3/2012 / 4/2011
Postów: 3,972
Domyślnie Odp: Utrata łączności z TCM

Cytat:
Napisał borxon Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
c-max 2.0 tdci (140km) - 2014 rok - diesel - automat powershift - 162k - przebieg
proszę zmniejszyć zdjęcie !!!!!!!!
__________________
IDS |Forscan| UCDS - Doposażanie | Programownie sterowników | IMMO // WSZYSTKIE MODELE EUROPA-USA
ZMIANA MOCY - MONTAŻ TEMPOMATU - SPOLSZCZENIA - NAWIGACJE - PRZERÓBKI LAMP
SRS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2020, 18:34   #3
borxon
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-10-2020
Model: C-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2014
Postów: 2
Domyślnie Odp: Utrata łączności z TCM

Pojeździłem dziś chwile po mieście i co ciekawe check engine zgasł po kilku km. Skrzynia chodzi ładnie płynnie, nic nie chrobocze, nic nie stuka. Aczkolwiek w dalsza trase strach, bo blad moze w kazdej chwili wyskoczyć i wtedy laweta. Czy znacie magika godnego polecenia, który może podjąć się diagnozy i serwisu?
borxon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.