Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-12-2016, 20:25   #431
dizel1982
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 475
Domyślnie Odp: Niepokojący odgłos po wyłączaniu silnika

No to ja przed wymianą swojego specjalnie robiłem testy organoleptyczne na autostradzie jak się zachowuje na zasadzie jak ciągnie do 4k obr/min na każdy z biegów, później powtórzyłem test po wymianie i zero różnicy, ciągnie tak samo.

W ASO mi powiedzieli że owszem, buczenie wskazuje na uszkodzenie ale wtedy takie buczenie połączone jest z innymi objawami typu błędy, typu problemy z przyśpieszaniem albo że po wciśnięciu gazu samochód nie ciągnie przez sekundę dwie po czym zaczyna iść do przodu. Ale jeżeli tylko buczy i nic się poza tym nie dzieje to ten typ tak ma. I jestem w stanie w to uwierzyć.

dizel1982 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-12-2016, 20:29   #432
Polarny
ford::professional
 
Avatar Polarny
 
Zarejestrowany: 17-05-2007
Skąd: Wrocław/Warszawa
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 TDCI @205KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,346
Domyślnie Odp: Niepokojący odgłos po wyłączaniu silnika

Rozróżnić należy zawór sterujący EGRem od zaworu sterującego turbiną. Niepoprawną pracę zaworu turbiny da się odczuć - i o tym pisałem, że ja widziałem różnicę.
Natomiast niepoprawna praca zaworu EGR raczej ciężka będzie do wyczucia, ale będzie na pewno miała wpływ np. na spalanie, bo dawka będzie inna. Poza tym może też bardziej syfić silnik (zawór np. zamyka się z opóźnieniem, kiedy już dawno powinien być zamknięty).
Jakoś niechętnie przychylam się do opinii ten typ tak ma. Może buczy Ci drugi zawór, a Ty w kółko chcesz wymieniać pierwszy?
__________________
Modyfikacje w Fordach
| Wroc - W-wa - Rze - ZG - Łdź |
Polarny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-12-2016, 21:04   #433
dizel1982
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 475
Domyślnie Odp: Niepokojący odgłos po wyłączaniu silnika

Nie nie, buczał zdecydowanie ten od EGR-a bo nawet było go czuć jak drżał. I on został wymieniony. Co do spalania to też zero różnicy. Spalanie z komputera (co dziwne, to pierwszy samochód w którym tak mam) pokrywa mi się z tym z tankowania i wynosi 5,9l więc uważam że to bardzo dobry wynik.
dizel1982 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-12-2016, 22:34   #434
Speedo
Junior Moderator
 
Avatar Speedo
 
Zarejestrowany: 09-09-2004
Skąd: lubuskie
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3,005
Domyślnie Odp: Niepokojący odgłos po wyłączaniu silnika

ale o czym Wy rozmawiacie, zawory buczące są dwa- od turbiny i klapy gaszącej, nie mieszajcie do tego EGRa bo on nie jest sterowany podciśnieniowo
Speedo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2016, 06:36   #435
dizel1982
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 475
Domyślnie Odp: Niepokojący odgłos po wyłączaniu silnika

Gdzieś tu przeczytałem że jeden jest od EGR-a a drugi od turbo. Ok, to ja miałem wymieniany ten od klapy bo to on brzęczał i drgał po zgaszeniu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Od turbo się póki co nie odzywa.
dizel1982 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2017, 18:03   #436
jahjah
ford::advanced
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 29-11-2015
Skąd: włocławek
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 453
Domyślnie Odp: Niepokojący odgłos po wyłączaniu silnika

panowie chce wymienic u siebie 2 zaworki bo mam falowanie mocy i delikatnie opozniana reakcje na gaz czy te beda dobre? [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ps. u mnie jest taki zaworek [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] fotka zrobiona tylko z jednej strony bo jest na samochodzie bedzie pasowal? ps. wyjalem ten od egr i numery ma takie:6G9Q-9E882-CA 7.01771.00 08T242 numery troche sie roznia nie bedzie to przeszkadzalo?

Ostatnio edytowane przez jahjah ; 28-07-2017 o 18:44
jahjah jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2017, 09:55   #437
kriss81
ford::beginner
 
Avatar kriss81
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 22-06-2016
Skąd: Mazovia
Model: Ford Mondeo MkIV
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 12
Domyślnie Odp: Niepokojący odgłos po wyłączaniu silnika

U mnie buczenie również utrzymywało się od wielu miesięcy. Miałem wrażenie, że jest coraz głośniejsze a samochód proporcjonalnie coraz słabszy.

Dwa dni temu na próbę zamieniłem zawory miejscami i nastąpiła pewna poprawa sytuacji. Brzęczenie wprawdzie jest, ale ledwie słyszalne. Auto zaś odzyskało nieco dynamiki.

Mój wniosek - oba zawory są niesprawne, przy czym ten, który obecnie steruje turbiną dopiero zaczyna się psuć i dlatego brzęczy dość cicho a samochód jeździ stosunkowo dynamicznie. W perspektywie jeden i drugi zawór do wymiany.

Ciekawi mnie natomiast wpływ tego bardziej zepsutego na działanie przepustnicy, jako że nie zauważyłem żadnych negatywnych objawów typu większa turbodziura albo wstrząsy przy gaszeniu czy dymienie.
kriss81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2017, 17:05   #438
kogut22
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-11-2013
Model: mundek: titanium i ghia z durashift
Silnik: 1.8 TDCI 125KM i 2.0 TDCI 140KM
Rocznik: 2007 i 2009
Postów: 74
Domyślnie Odp: Niepokojący odgłos po wyłączaniu silnika

U mnie buczy oraz mam falowanie mocy. Czy oprócz buczenia zawór wytwarza jakieś drgania (czy czuć je przy dotknięciu)? Gdzie kupować czujnik? Na ford sklep jest jakoś na dziko (jakieś dzwonienie żeby o cenę dopytaćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.).
Oraz który steruje turbiną? Ten pierwszy czy bardziej schowany?
Wymieniać od razu oba?
kogut22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2017, 20:23   #439
benio
ford::professional
 
Avatar benio
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 25-04-2008
Skąd: Scyzorykowo
Model: Mdo Mk3 i MK4 HB; Fiesta Mk7
Silnik: 2.0TDCi; 1,4Pb
Rocznik: 2006; 2009
Postów: 1,663
Domyślnie Odp: Niepokojący odgłos po wyłączaniu silnika

Cytat:
Napisał kogut22 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... Na ford sklep jest jakoś na dziko (jakieś dzwonienie żeby o cenę dopytaćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)...
Luknij na [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ].

Ostatnio edytowane przez benio ; 21-08-2017 o 20:32
benio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2017, 23:11   #440
kogut22
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-11-2013
Model: mundek: titanium i ghia z durashift
Silnik: 1.8 TDCI 125KM i 2.0 TDCI 140KM
Rocznik: 2007 i 2009
Postów: 74
Domyślnie Odp: Niepokojący odgłos po wyłączaniu silnika

Zaworek wymieniłem, bzyczenie po zgaszeniu ustało, ale falowanie mocy w okolicach 2800-3400 obr/min. mam nadal.
Co teraz? :s
kogut22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
buczenie , buczenie egr , egr , gaśnięcie , paliwo



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.