Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-09-2019, 21:44   #21
ołowiany
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-09-2014
Model: kuga, bmw
Silnik: 0,7
Rocznik: 1997
Postów: 278
Domyślnie Odp: Dach panoramiczny - wady i zalety posiadania

Cytat:
Napisał tomaszjan31 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z panorama na pewno jaśniej, zimą jakoś przytulniej. Nie parują szyby, Można szybko przewietrzyć wnętrze. Na noc zostawiasz uchylony dach i nie bedzie capić pozostawionymi ciuchami po treninguGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Za cenę otwieranego dachu można kupić naprawdę dobrą pralkę.., albo dwie nieco słabsze, ale też niezłe. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

ołowiany jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2019, 22:52   #22
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,371
Domyślnie Odp: Dach panoramiczny - wady i zalety posiadania

Cytat:
Napisał ołowiany Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Za cenę otwieranego dachu można kupić naprawdę dobrą pralkę.., albo dwie nieco słabsze, ale też niezłe. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pralki już zakupione miałem, a samochodu z szybrem jeszcze nie
tomaszjan31 jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2019, 10:24   #23
danwit2
ford::advanced
 
Imię: danwit2
Zarejestrowany: 01-01-2017
Skąd: Warszawa
Model: Escape / Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost / 3.5 V6
Rocznik: 2017 / 2017
Postów: 444
Domyślnie Odp: Dach panoramiczny - wady i zalety posiadania

Cytat:
Napisał ołowiany Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Za cenę otwieranego dachu można kupić naprawdę dobrą pralkę.., albo dwie nieco słabsze, ale też niezłe.
Zapewne można, tak samo za jak cenę Kugi bez otwieranego dachu można kupić 2 słabsze samochody Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Kwestia gustu, potrzeb, fanaberii, itp...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
danwit2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2019, 11:46   #24
zygert
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-07-2015
Model: Focus mk3
Silnik: 1,5 ecoboost 150
Rocznik: 2015
Postów: 51
Domyślnie Odp: Dach panoramiczny - wady i zalety posiadania

Bierz z szyberdachem. W fordzie to komedia z cena 3tys., u innych trzeba liczyc sie z wydatkiem nawet 6tys. Zaleta to przedewszystkim blyskawiczne przewentylowanie auta przed zalaczeniem klimy. Nagrzewanie wieksze lub mniejsze zalezy jaki kolor auta jak czarny bez szyberdachu to bedzie na bank gorac, jak bialy bedzie zdecydowanie chlodniej jak z szyberdachem, ale zawsze w upalne dni mozna pozostawic uchylony i jest chlodniej. Dla mnie najwieksza wada jest nizszy sufit, nie wiem jak jest w f. kuga, ale w innym aucie to mnie irytowalo i mialem przez to kompromisowe ustawienie fotela - bardziej lezac, wiec koniecznie to sprawdz. Co do hakow, felg jak slusznie ktos zauwazyl mozna dokupic pozniej, z dachem nie zawalczysz. Przy odsprzedazy auta masz przewage nad innymi bo jednak z taka opcja auta szybciej sie sprzedaja z uwagi ze auto ciekawsze. Jasniej w aucie to oczywiste, halas moze w kudze to jest niedopracowane w paru jezdzilem i nic.
A i auto troche ciezsze jezeli ktos stawia na osiagi to kg do kupki i z wszystkimi systemami zamiast 8s mamy 9s tak wyolbrzymiajac Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja bym bral, tym bardziej, ze ford nie chce az tak duzo. Fele kupisz na alledrogo nawet nowki fordowskie za ulamek ceny z aso. Albo jakies uzywki z oponkami. 18tki sa zacne wygladowo, na dobrym asfalcie super przyczepnosc, ale podnosza halas, a na slabej drodze na koleinach auto mocno niestabilne i trzeba uwazac i mocno trzymac kierownice. Dla mnie w 18tkach czy 19tkach w goodyear'ach jest wspanialy gruby rant gumy i nie wiem co by trzeba bylo robic aby zarysowac fele, a przy 16 czy 17tkavh trzeba juz uwazac. Do felg nawiazuje do focusa gdzie jest 235/45 R18.

Ostatnio edytowane przez zygert ; 12-09-2019 o 11:50
zygert jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2019, 12:01   #25
ellocco
ford::average
 
Avatar ellocco
 
Zarejestrowany: 22-07-2010
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Model: KUGA MK1
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2010
Postów: 172
Domyślnie Odp: Dach panoramiczny - wady i zalety posiadania

Cytat:
Napisał zygert Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A i auto troche ciezsze jezeli ktos stawia na osiagi to kg do kupki i z wszystkimi systemami zamiast 8s mamy 9s tak wyolbrzymiajac Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Ciężar wzrasta czyli będzie bardziej niestabilne w zakrętach. W związku z grubym i dużym powierzchniowo szkłem środek masy wędruje ku górze. doświadczyłem to w 2 wersjach Peugeota 508 sw z i bez panoramy.
ellocco jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2019, 13:48   #26
Michał_ZGR
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 17-04-2019
Skąd: ZGR
Model: Służbowy
Silnik: Spalinowy
Rocznik: Niepełnoletni
Postów: 32
Domyślnie Odp: Dach panoramiczny - wady i zalety posiadania

Cytat:
Napisał ellocco Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ciężar wzrasta czyli będzie bardziej niestabilne w zakrętach. W związku z grubym i dużym powierzchniowo szkłem środek masy wędruje ku górze. doświadczyłem to w 2 wersjach Peugeota 508 sw z i bez panoramy.
zawsze możesz dać niższe zawieszenie i szersze koła....
masakra. Czy to wyścigówka?
Michał_ZGR jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2019, 11:50   #27
sekcja11
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-08-2015
Model: kuga
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 82
Domyślnie Odp: Dach panoramiczny - wady i zalety posiadania

Nie bierz tego panoramicznego zbędny gadżet
ja jeżdżę 4 lata i w lato piekarnik a córka miała radosc tylko tydzień a później nie zwracała na to uwagi nawet w nocy pełnej gwiazd

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
sekcja11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2019, 20:45   #28
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,371
Domyślnie Odp: Dach panoramiczny - wady i zalety posiadania

Cytat:
Napisał sekcja11 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie bierz tego panoramicznego zbędny gadżet
Wnioskuję że kolega z rocznika 2009 ma panorame, a teraz jest szyber/panorama
tomaszjan31 jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2019, 14:49   #29
EdekE
ford::amateur
 
Imię: Edward
Zarejestrowany: 16-05-2019
Skąd: Chmielnik
Model: Focus Mk3
Silnik: 1500
Rocznik: 2018
Postów: 3
Domyślnie Odp: Dach panoramiczny - wady i zalety posiadania

Ja tez jestem za szyberdachem - polecam! W niczym nie przeszkadza, a jak już jest - to tylko dodatkowy atut!!!

Ostatnio edytowane przez arturek ; 08-08-2021 o 10:17
EdekE jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2019, 15:36   #30
Audi'ofil
ford::average
 
Avatar Audi'ofil
 
Imię: Stachu
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: "z dzikiego zachodu"
Model: Kuga II 4x4
Silnik: 2,0 180 PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 193
Domyślnie Odp: Dach panoramiczny - wady i zalety posiadania

Panoramy w kugach 2014/2016. Bardzo rzadko używana.
Minusy jak koledzy wcześniej pisali. Dodatkowo musisz uważać na box (jeśli takowy zamontujesz). Przy niskich relingach (np. Thule edge) nie uchylać dachu, bo szyba haczy i blokuje się na relingach.
Masz rację, że hak, fele możesz zmienić. Z panoramą może być trudniej.
Znasz + i -. Wybór należy do Ciebie
Audi'ofil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.