Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-09-2019, 06:51   #11
Kubulsen
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-04-2008
Skąd: Tarnobrzeg
Model: Mondeo Mk III GHIA, Kuga 2019
Silnik: benzyna 2,0 + LPG, 1,5 Ecoboost 150 KM
Rocznik: 2004, 2019
Postów: 83
Domyślnie Odp: Dach panoramiczny - wady i zalety posiadania

Dzięki ołowiany za szczegółowe wyjaśnienia, jeszcze raz dzięki również pozostałym kolegom. Fajnie, że nareszcie coś więcej wiem o używaniu tego gadżetu, bo przyznam, że przed zadaniem pytania na forum informacje były mocno zdawkowe (w sieci, od ludzi). Zachęcam do dalszych spostrzeżeń. Mam też pytanie, czy nie wydaje się wam, że ten dach powinien być zdecydowanie większy? Jakoś tak mocno jest zwężony (wiem, że to przez jego konstrukcję oraz dosyć krótki. Po drugie, czy oświetlenie lampkami w praktyce daje radę, bo na tył (nie wiem jak jest z przodu) są rozmieszczone po bokach i nie wiem, czy to jest wystarczające źródło światła, czy nie "bije: po oczach? Wiem, że to pierdoły, ale na moje nieszczęście nie mają w pobliskim salonie żadnej Kugi z szyberdachem i ciężko mi się naocznie przekonać.
Co do przydatności to owszem można myśleć o większych felgach, czy haku, ale te można spokojnie dołożyć później, a z dachem już tak nie poszalejemy. W razie czego biorę wersję ze skrzynią MMT6, więc i dołożenie haka (jeśli nie zamówię go z fabryki) nie powinno w przyszłości stanowić problemu.

Kubulsen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2019, 08:02   #12
ołowiany
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-09-2014
Model: kuga, bmw
Silnik: 0,7
Rocznik: 1997
Postów: 278
Domyślnie Odp: Dach panoramiczny - wady i zalety posiadania

Jeśli chodzi o hak to przeczytaj wątek : [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Hak dla mnie to podstawa. Wożę na nim głównie rowery, ale przydaje się też do innych celów. Targuj się przy zakupie to może ugrasz coś z wyposażenia.
ołowiany jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2019, 08:31   #13
danwit2
ford::advanced
 
Imię: danwit2
Zarejestrowany: 01-01-2017
Skąd: Warszawa
Model: Escape / Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost / 3.5 V6
Rocznik: 2017 / 2017
Postów: 444
Domyślnie Odp: Dach panoramiczny - wady i zalety posiadania

Cytat:
Napisał ołowiany Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wszystkimi czterema łapami podpisuję się pod opinią, że ważniejszymi i bardziej przydatnymi dodatkami są : większe felgi, hak, tempomat aktywny.
A w czym przydają się większe felgi??? Bo w praktyce to chyba w niczym w takim samochodzie. To jest tylko element wizualny. Ja posiadam felgi 19 i przyznam podobają mi się bardzo, ale zdecydowanie bardziej mniej komfortowe i mniej praktycznie niż chociażby 18.
danwit2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2019, 08:54   #14
ołowiany
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-09-2014
Model: kuga, bmw
Silnik: 0,7
Rocznik: 1997
Postów: 278
Domyślnie Odp: Dach panoramiczny - wady i zalety posiadania

Moja fabrycznie wyjechała na 17 więc 18 w ciemno bym brał. 19 to za mały profil jak na moje potrzeby gdy czasem muszę zjechać z asfaltu.
ołowiany jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2019, 10:23   #15
KOZIOŁ... Kuga 2.0 TDCI
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-03-2011
Skąd: Warszawa
Model: Kuga ST-Line AWD/Focus MK3
Silnik: 2.0 TDCI 150 Pwershift/1.6TDCI
Rocznik: 2018/2011
Postów: 149
Domyślnie Odp: Dach panoramiczny - wady i zalety posiadania

A jak już dzielimy włos na czworo i szukamy wszystkiego za i przeciw to powiem ,że posiadanie fabrycznego haka elektrycznego powoduje to ,ze mamy pod spodem dwa czujniki otwierania klapy bagażnika "z nogi " a nie tak jak w standardzie jeden po środku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
KOZIOŁ... Kuga 2.0 TDCI jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2019, 23:50   #16
Tarmas
ford::advanced
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 01-05-2015
Skąd: Białystok
Model: Kuga MK2 FL / Fiesta MK7
Silnik: 2.0 TDCi 180 KM / 1.25 Pb 82 KM
Rocznik: 2017 / 2011
Postów: 466
Domyślnie Odp: Dach panoramiczny - wady i zalety posiadania

A ja z innej beczki. Nie konfiguruj sobie nowego samochodu w swoim ASO, tylko najpierw zobacz, czy nie ma dostępnego gotowca na ford.pl albo u dealerów na otomoto samochodu, który mniej więcej odpowiada twoim wymaganiom.

Pogrzeb, podzwoń, dopytaj.

Ja miałem mniej więcej dobraną opcję, którą bym chciał, była podobna w Nowym Sączu, ale niedostępna od ręki. Nic straconego, w każdym razie, bo okazało się, że Nowy Sącz może mi ściągnąć interesującą mnie wersję z Poznania z bardzo tanią dostawą do Ełku, gdzie pojechałem sobie pociągiem, a wróciłem nowym samochodem 3 godziny później.

W efekcie tak na oko ze 20 000 złotówek zostało w kieszeni, jak nie lepiej.

Bywają też fajne samochody demonstracyjne do kupienia. Akurat kiedy kupowałem mój samochód, to wypatrzyłem rewelacyjnie wyposażoną Kugę chyba w Elblągu, tylko że mnie kolega z forum był ubiegł, a teraz wstawia LED-y w każde możliwe światło i robi lipę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A przebiegu miała z 5000 km w śmiesznej cenie. Tylko że biała. Ale biała w tym odcieniu premium Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Ford Kuga 2.0 TDCi 180 KM manual MK2 FL ST-Line [Mica Shadow Black]
Ford Fiesta 1.25 Pb 82 KM manual MK7 pre-FL 4-d [Panther Black]
był Ford Focus 1.8 TDCi 115 KM manual MK2 FL Hatchback [Panther Black]

Ostatnio edytowane przez Tarmas ; 07-09-2019 o 00:05
Tarmas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2019, 08:49   #17
Kubulsen
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-04-2008
Skąd: Tarnobrzeg
Model: Mondeo Mk III GHIA, Kuga 2019
Silnik: benzyna 2,0 + LPG, 1,5 Ecoboost 150 KM
Rocznik: 2004, 2019
Postów: 83
Domyślnie Odp: Dach panoramiczny - wady i zalety posiadania

Cytat:
Napisał Tarmas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A ja z innej beczki. Nie konfiguruj sobie nowego samochodu w swoim ASO, tylko najpierw zobacz, czy nie ma dostępnego gotowca na ford.pl albo u dealerów na otomoto samochodu, który mniej więcej odpowiada twoim wymaganiom.
Dzięki za radę, ale w dużej mierze wykorzystałem tą opcję i się okazało, że Kugi z pełnym wyposażeniem (m.in. z tą panoramą) jest jak na lekarstwo, a konfigurowane właściwie wychodzą w podobnych cenach więc dla paru stówek nie opłaca mi się jechać na drugi koniec Polski. Obniżki po 20 tysięcy i więcej od cen katalogowych chyba są teraz w każdym salonie.
Ciekawe swoją drogą czy ktokolwiek kupił Kugę po cenach zbliżonych z katalogowymi? Mam wrażenie, że te obniżki (raz mniejsze, raz większe) były zawsze.
Kubulsen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2019, 13:52   #18
KOZIOŁ... Kuga 2.0 TDCI
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-03-2011
Skąd: Warszawa
Model: Kuga ST-Line AWD/Focus MK3
Silnik: 2.0 TDCI 150 Pwershift/1.6TDCI
Rocznik: 2018/2011
Postów: 149
Domyślnie Odp: Dach panoramiczny - wady i zalety posiadania

To ja Ci powiem Szanowny kolego jak ja zrobiłem . Otóż napisałem maila do wszystkich dealerów w całej Polsce ( oprócz tego do którego mam najbliżej i kupiłem juz tam 4 Fordy )co chcę i jak chcę i poprosiłem o oferty. Napisałem swoja specyfikację oraz to , z czego jestem w stanie zrezygnować gdyby podobny samochód był na stoku w PL . Odpisała mi ponad połowa z czego następnie odpadło 70 %. W tym momencie juz było jasne ,ze auto tylko do zamówienia .

ST-line , 150km, szyber , hak , duzy spoiler , ruby red, blis ,ksenon , sam parkuje i inne mniej lub wiecej przydatne rzeczy . W sumie to nie mam chyba tylko dwóch opcji , które były w katalogu w sierpniu 18r ( skóry bo mnie nie kręci i nie zamówiłem aktywnego tempomatu )

Pozostało trzech dealerów na polu boju . Ceny oscylowały od 141tysi do 145 tysi.

Wtedy pojechałem osobiście do tego co mam najbliżej zapytałem o samochód, przedstawiłem konfigurację. Podali swoja cenę a ja im na stół ,ze mam za tyle i tyle . Zeszli do 139 tysi

Po czym udałem się do dealera za 141tysi (wszystko w obrebie W-wy)

i oznajmiłem ze mogę zamówić takie auto za 139 tysi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Zeszli na 138 tysi . No to ja następnego dnia karty na stół u najbliższego dealera i usłyszałem 137 900. Jak się domyslacie zapewne jeszcze raz chciałem zrobić poprzedni manewr , ale handlowiec się domyślił i padło ,ze jak wpłacę zaliczkę to cena jest 137400. Jak wiadomo wszystkie negocjacje kiedyś się kończą lub muszą się skończyć . Myslę ,że może bym zszedł na 137 tysi , ale pomyślałem , że zawsze bliższa koszula ciału i bliżej na serwis ewentualny i wpłaciłem zamówiłem i juz pół roku minęło jak jest . Najgorsze jest oczekiwanie po wpłaceniu zaliczki . Miesiące sie ciągną i ciągną Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. No i te poslizgi z dostawą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Reasumując to zawsze trzeba się targować, wybrzydzać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. , ciągnąć w swoją stronę . Oczywiście w granicach rozsądku . Nie kręcić , tylko grać w otwarte karty . Dealerzy mają szerokie pole do popisu jesli chodzi o rabaty .

Tak mi sie jeszcze przypomniało . Jak auto przyjedzie to dobrze go obejrzyj . Wez ze sobą miernik lakieru !!! Pewnie zaraz sie każecie popukać w głowę "po co miernik lakieru w nowym samochodzie ?" Otóż auto zaczem dotrze do dealera przebywa dużą drogę a firmy przewozowe się z nimi nie cackają Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Mają też dobre lakiernie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Na każdym samochodzie nowym znajdziesz "coś " i to tez są pieniądze do wytargowania . Nigdy nie wpłacaj całej kwoty przed oględzinami samochodu !!!!! Ja na koniec stargowałem jeszcze 500 zł za dwa małe odpryski wielkości połowy łepka od szpilki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Kierowcy transportowi lohr tez wsiadają i wysiadają a po załadowaniu jest ciasno oj ciasno Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pozdrawiam .

Ostatnio edytowane przez KOZIOŁ... Kuga 2.0 TDCI ; 07-09-2019 o 14:01
KOZIOŁ... Kuga 2.0 TDCI jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2019, 13:58   #19
keplak
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 27-04-2019
Skąd: Otwock
Model: ford escape se
Silnik: 2.5 hybryda
Rocznik: 2020
Postów: 161
Domyślnie Odp: Dach panoramiczny - wady i zalety posiadania

Witam . Co do dachu panoramicznego to napiszę w kilku słowach . Jak ma się małe dzieci to mają frajdę z tyłu widzą coś więcej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Prawdą jest , że przy odsłoniętej całkowicie rolecie i otwartym oknie z przodu troszkę roleta łopoce jak żagiel . Co do nagrzewania auta to moim zdaniem jest odwrotnie . Szklany dach jest przyciemniony od słońca i auto mniej się nagrzewa . Wiem co mówię bo nawet ostatnio porównałem temperaturę w dwóch samochodach stojących obok . Jeden z dachem drugi bez . W tym bez oczywiście była wyższa . Inną fajną rzeczą przynajmniej dla mnie jest to , że czuje więcej przestrzeni w aucie a spanie np. na rybkach i patrzenie na gwiazdy a nie na blachę fantastyczne wrażenie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Prawdą jest też to , że mógłby się troszkę więcej otwierać do góry bo jest tylko mała szparka. W drugim aucie też mam szyberdach i podnosi się więcej ,szerzej . Nie ma możliwości aby coś przeciekało chyba , że auto ma jakąś historię .
I ostatnie auto z panoramą po prostu fajniej wygląda . Ale oczywiście to wszytko rzecz gustu, upodobań , kasy .
keplak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2019, 15:49   #20
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,372
Domyślnie Odp: Dach panoramiczny - wady i zalety posiadania

Z panorama na pewno jaśniej, zimą jakoś przytulniej. Nie parują szyby, Można szybko przewietrzyć wnętrze. Na noc zostawiasz uchylony dach i nie bedzie capić pozostawionymi ciuchami po treninguGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.