Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-11-2020, 09:14   #241
wujek_maciej
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-10-2020
Model: mk4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 18
Domyślnie Odp: Nie działa zamek klapy bagażnika kombi

Cytat:
Napisał Tomasz121 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No napisał ci Bartek:

"na przelotce gumowej z klapy do kabiny (przy dachu)"

no jaśniej chyba już nie można...
pytanie było w sensie nie którędy biegną kable, tylko dokąd..

Przeglądając zdjęcia wiązek wychodzi na to, że do skrzynki bezpieczeników w bagażniku... Będę musiał tam raz jeszcze dokładniej zajrzeć

Pozdrawiam!

wujek_maciej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2020, 06:59   #242
wujek_maciej
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-10-2020
Model: mk4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 18
Domyślnie Odp: Nie działa zamek klapy bagażnika kombi

Rozebrałem trochę tapicerkę i mam nową zagadkę..
Wiązka klapy rzeczywiście biegnie w okolice skrzynki bezpieczeników w bagażniku. Z lewej strony styropianu jest 16-pinowa zielona wtyczka i tu zaczynają się schody....
we we wtyczce 16-pin, tylko jeden kabelek ma 12V, reszta nie ma napięcia.. Gdy poszukam przejścia na kablach Pomiędzy wtyczką przycisku a kostką 16-pin) to miernikiem wychodzi, że na chyba 5 pinach jest przejście masy (bo we wiązce są w pewnym momencie połączone ze sobą). Nie znalazło mi natomiast przejścia na kablu + pomiędzy guzikiem na kostką 16-pin...
ale gdy ją podepnę to pojawia się prąd rzędu 6V (a niby nie znalazło przejścia)

nie wiem czy to ma coś wspólnego (ale nasi już tu chyba byli) bo nie działa mi rygiel od klapki wlewu paliwa, pozatym wszędzie centralny zamek działa. Doszukałem się, że klapa i wlew są niby na jednym bezpieczeniku 10A pod nogami pasażera, a bezpieczenik jest cały.
Czy to możliwe, żeby układ był tak skonstruowany, że idzie od skrzynki pasażera, do wlewu (tu jest np. odłączony) i do guzika w klapie i dlatego ten nie działa?
wujek_maciej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2020, 16:05   #243
Tomasz121
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 06-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo Titanium mk4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 157
Domyślnie Odp: Nie działa zamek klapy bagażnika kombi

Już ci pisałem chyba z 5 postów do tyłu ...

Najczęściej zdarza się uszkodzenie:
1. rygla klapki wlewu paliwa,
2. ewentualnie mikrostyk samego zamka lub pęka jego ślimak
3. i w kombi przetarcie tej wiązki kabli o których wspomniał Bartek jest też dość częste.

Jeżeli masz przebicie na kilku kablach na masę to by wskazywało prawdopodobnie właśnie na tą wiązkę.
To są trzy najczęściej opisywane uszkodzenia.
Tomasz121 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2020, 10:19   #244
wujek_maciej
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-10-2020
Model: mk4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 18
Domyślnie Odp: Nie działa zamek klapy bagażnika kombi

ok, dzięki,
Czekam na nową wiązkę i będę dalej szukać
wujek_maciej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2020, 05:31   #245
wujek_maciej
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-10-2020
Model: mk4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 18
Domyślnie Odp: Nie działa zamek klapy bagażnika kombi

dostałem nową wiązkę, ale niestety z inna wtyczką i po kilku godzinach dalszych zmagań w włącznika klapy udało mi się go reanimować, ale...

Pociągnąłem 2 osobne kable od wtyczki 16 pin z lewego boczku (przy bezpiecznikach), aż do włącznika. Kabel "-" do karoserii, a kabel "+" zamiast kabla we wtyczce, który jako jedyny przy sprawdzaniu napięcia go posiadał, a dodatkowo gdy poda się na niego masę, to zamek w klapie działa.

Winowajcą był kabel, niestety są one tak zaizolowane, że szkoda roboty i prościej jest pociągnąć nowe (choć ich przeciągnięcie trochę czasu zabiera)

Pozdrawiam!
wujek_maciej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2021, 15:06   #246
Marcian
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-07-2012
Model: Mondeo MK IV 2011 r. 2.0 PB
Silnik: 2.0 145 km PB + LPG
Rocznik: 2011
Postów: 59
Domyślnie Odp: Nie działa zamek klapy bagażnika kombi

Panowie. Latem miałem awarię przewodów w przelotce. Wszystko świrowało ale udało się polutować wszystko jest ok aż do momentu kiedy postanowiłem zmienić żarówkę oświetlenia bagażnika. Otóż nie działa oświetlenie - w oprawce brak prądu. Bezpiecznik dobry bo pali się reszta oświetlenia wnętrza. Czytając forum wyłapałem jedną kwestię - przed awarią wiązki miałem na Convers informację o otwartej klapie - po naprawie wiązki tego nie mam więc łącze to w całość, że zapewne nie ma dlatego oświetlenia. Co w pierwszej kolejności sprawdzać ? Zamek i mikrostyki w zamku ? Mogło coś tam się uwalić od zwarcia itp ?
__________________
Był: Mondeo MK III Kombi 2.0 TDDI 115 KM 2001 r.
Jest:Mondeo MK IV Sedan 2.0 145 KM FL 2011 r.
Fiesta MK VII 1.25 82 KM 2010 r.
Marcian jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2021, 17:50   #247
Kris_36
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 27-08-2018
Skąd: Bytom
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2010
Postów: 18
Domyślnie Odp: Nie działa zamek klapy bagażnika kombi

Witam,

Mam problem z zamkiem bagażnika w mondeo mk4 kombi, auto było w naprawie blacharskiej lewego tylnego nadkola i błotnika tylnego.
Zamek nie działa po nacisnięciu przysiku na klapie (nie ma reakcji), otwiera klape tylko po dwukrotnym nacisnieciu "otwarcia bagaznika" na kluczyku (wtedy klapa odskakuje tak jak było zawsze) jeśli nacisne jeden raz na kluczyku i chce otworzyć klape guzikiem na klapie, nie ma reakcji. Klapka wlewu paliwa działa normalnie.

Co mogłi zepsuć? przed oddaniem auta do mechanika było wszystko dobrze.
Kris_36 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2021, 16:58   #248
Flow
ford::beginner
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 13-09-2016
Skąd: Elbląg
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2,0 TDCI 140km
Rocznik: 2008
Postów: 17
Domyślnie Odp: Nie działa zamek klapy bagażnika kombi

Kris 36 wydaje mi się że na początku wątku jest omawiany temat przycisku.
Ostatnio dopadła mnie awaria ślimaka w zamku, dzięki temu wątkowi obyło się bez dodatkowych kosztów. Od siebie dodam tylko że zauważyłem że górne światło stop nie przylega idealnie - uszczelka nie spełnia już swojej roli i do środka klapy dostaje się woda. nawet wewnątrz osłony zamka stała woda (godzinę wcześniej padało). Może jest to jedna z przyczyn pękania a ślimaka. Woda z brudem ścieka, zamek zaczyna pracować z oporem i delikatny ślimak pęka ...
Flow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2021, 09:55   #249
Kris_36
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 27-08-2018
Skąd: Bytom
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2010
Postów: 18
Domyślnie Odp: Nie działa zamek klapy bagażnika kombi

Cytat:
Napisał Kris_36 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,

Mam problem z zamkiem bagażnika w mondeo mk4 kombi, auto było w naprawie blacharskiej lewego tylnego nadkola i błotnika tylnego.
Zamek nie działa po nacisnięciu przysiku na klapie (nie ma reakcji), otwiera klape tylko po dwukrotnym nacisnieciu "otwarcia bagaznika" na kluczyku (wtedy klapa odskakuje tak jak było zawsze) jeśli nacisne jeden raz na kluczyku i chce otworzyć klape guzikiem na klapie, nie ma reakcji. Klapka wlewu paliwa działa normalnie.

Co mogłi zepsuć? przed oddaniem auta do mechanika było wszystko dobrze.
Cytat:
Napisał Flow Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kris 36 wydaje mi się że na początku wątku jest omawiany temat przycisku.
Wymieniłem cały włacznik (mikrostyk), nadal to samo, ten który miałem był dobry sprawdziłem miernikiem i daje styk.

Ktoś ma jakiś pomysł?
Kris_36 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2021, 19:56   #250
Kris_36
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 27-08-2018
Skąd: Bytom
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2010
Postów: 18
Domyślnie Odp: Nie działa zamek klapy bagażnika kombi

...

Ostatnio edytowane przez Kris_36 ; 25-05-2021 o 19:05
Kris_36 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
bagażnik , klapa bagażnika , zamek


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.