Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-03-2014, 19:04   #11
bksfuo
ford::advanced
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 17-03-2009
Skąd: Białystok
Model: mk5, mk6, master,LT46,canter
Silnik: 2.5d;2.0;1.9 ;2,2; 2,8; 2,8
Rocznik: 1997, 2003, 2005, 2005, 1997,2003
Postów: 307
Domyślnie Odp: transit 2.0 tddi 100 koni EGR...ciezko odpala i kopci 5 min na biało duzo pali

Ids by Ci wczytał błąd egra

bksfuo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2014, 20:58   #12
bialy21123
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-02-2012
Skąd: gorzów
Model: TRANSIT
Silnik: 2.0 TDDI 100km
Rocznik: 2000
Postów: 48
Domyślnie Odp: transit 2.0 tddi 100 koni EGR...ciezko odpala i kopci 5 min na biało duzo pali

mozliwe, lecz jak wymienilem wszystko to co opisalem, na ta chwile jest inne autko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bialy21123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2017, 14:01   #13
tadek55
ford::advanced
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 13-04-2009
Skąd: Nowy Sącz
Model: Transit + Transit Custom
Silnik: 2,0 TDDI + 2,2 TDCI
Rocznik: 2006 + 2014
Postów: 222
Domyślnie Odp: transit 2.0 tddi 100 koni EGR...ciinezko odpala i kopci 5 min na biało duzo pali

Witam,transit 2006r furgon 300l TDDI 2.0 100km,dawno tu nie pisałem bo fordzik nie zawodzil,to nie znaczy że nie śledzę forum wręcz przeciwnie ,dodam że przebieg to 700tyś,a wyskoczył taki problem.Rano ciężko odpalal jak już zapalił zaczął nierówno pracować,szarpalo nim i przez chwilę żadnej reakcji pedalem gazu i kopcil na bialo.Tak kopcil do póki się nie nagrzal,później przestawal.Z braku czasu oddałem do warsztatu,gość stwierdził że;wyja wtryskiwacze i stwierdził ze w normie,sprawdził swiece zarowe trzy nie grzaly,jak zwykle miał problem z wykreceniem jednej ale się udało wymienil wszystkie cztery.Teraz z ,zapaaleniem jest ok,od sztycha,ale dymienie nie ustąpiło,sprawdził pompę wtryskowa wyskoczyly dwa błędy,stwierdzil że pompa do regeneracji.Nadmienie ze silnik po nagrzaniu normalnie jezdzi,moc,spalanie,olej.Napiszcie mi jaką mam tam pompę,i gdzie najlepiej zregenerować i jaki koszt na dzień dzisiejszy ,nie wiem czy te błędy pompy wskazywalyby na trafną decyzje.Dodam że przy 500tyś wymieniali mi pompę w ASO,zaplacilem wtedy 6tyś zł.Przepraszam,trochę się rozpisalem,ale siedzę w samochodzie na delegacji i czekam na ludzi.Pozd.i proszę o sugestie.
tadek55 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2017, 15:12   #14
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: transit 2.0 tddi 100 koni EGR...ciezko odpala i kopci 5 min na biało duzo pali

Po pierwsze - jakie to błędy wyskoczyły?
Po drugie - ten dym to spalony olej czy niespalone paliwo (po zapachu - zupełnie różne).

Szkoda też, że robiąc świece, nie sprawdziliście sprężu...

Weź pod uwagę, że przy takim przebiegu wymagać za dużo od silnika nie można (myślę o mechanice). Może mieć słaby spręż, na zimnym jest zawsze zwiększona dawka wtrysku, jeżeli brakuje mu sprężu, będzie dymił na biało-niebiesko śmierdzącym paliwem dymem. A może też już palić lekko olej. Lub i jedno i drugie.

Zanim wyjmiesz pompę i oddasz do regeneracji, weź jeszcze raz sczytaj błędy, ale dobrym testerem z dobrym diagnostą (fordowski IDS). Naprawa pompy to spore koszty i musisz być pewny, że jest do robienia.
Jeżeli po nocy na mrozie nieźle pali, po nagrzaniu jest w miarę ok i nie dymi za bardzo - to ja bym odpuścił dłubanie w pompie. Przebieg 700 kkm ma tu swoją wymowę...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 15-12-2017 o 15:14
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2017, 08:51   #15
tadek55
ford::advanced
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 13-04-2009
Skąd: Nowy Sącz
Model: Transit + Transit Custom
Silnik: 2,0 TDDI + 2,2 TDCI
Rocznik: 2006 + 2014
Postów: 222
Domyślnie Odp: 2.0 tddi 100 koni EGR...ciezko odpala i kopci 5 min na biało duzo pali

Witam. Tutaj mam zdjęcie wydruku odnośnie pompy i jej błędów https://zapodaj.net/979c126237575.jpg.html

Dym to nie spalone paliwo, przebieg samochodu to 780 tys a pompa robiona była na około 350 więc ma już ponad 400 tys, takie sprostowanie bo wyżej pisałem nieco inaczej.
tadek55 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2017, 09:52   #16
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: 2.0 tddi 100 koni EGR...ciezko odpala i kopci 5 min na biało duzo pali

Wyniik testu sugeruje wyraźnie wypracowanie lub awarię pompy, nastawnik kąta wtrysku nie pracuje prawidłowo. Ale może to być awaria samego nastawnika, ale też może być uszkodzony sterownik pompy.
Z dawką wtrysku może być różnie, mogą tu - oprócz pompy - bruździć też wypracowane wtryskiwacze, lejące i z nieprawidłowym ciśnieniem otwarcia.

Aby być pewnym ma 100%, trzeba by wyjąć i pompę i wtrysk, i wysłać do dobrego zakładu. Sam wiesz, jakie to koszty.

Dodatkowo do dymienia na skutek niespalenia paliwa (zwłaszcza na zimnym silniku) przyczynia się niski spręż. Po takim przebiegu nie można się spodziewać niczego fantastycznego. No i świece żarowe - jeżeli są zwalone, to spalanie na zimnym silniku zwiększonej dawki też nie będzie prawidłowe.

Skoro auto po nagrzaniu jeździ nieźle, to ja bym teraz nic nie robił i nie szedł w koszty.
I bez tego nie możesz powiedzieć, że to jest złe auto...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 21-12-2017 o 10:00
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2017, 10:13   #17
tadek55
ford::advanced
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 13-04-2009
Skąd: Nowy Sącz
Model: Transit + Transit Custom
Silnik: 2,0 TDDI + 2,2 TDCI
Rocznik: 2006 + 2014
Postów: 222
Domyślnie Odp: 2.0 tddi 100 koni EGR...ciezko odpala i kopci 5 min na biało duzo pali

Ten zakład z którego mam wydruk rzekomo się w tym specjalizuje i zapewnił mnie ze wtryski były na stole i wszystko jest ok. Świece wymienił wszystkie cztery (byly padniete, oprócz tego wymienił instalację bo była popalona) odpalanie samochodu od razu się poprawiło, problem nadal z dymieniem wiadomo przez pompę.

Po odebraniu od mechanika zrobiłem już 2 tys km i na nagrzanym silniku jest ok. Oby jak najdłużej

Jasne że nie mogę powiedzieć że jest złe auto, wręcz przeciwnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tadek55 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2017, 06:55   #18
medar
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-12-2011
Skąd: Krosno Odrzańskie
Model: transit
Silnik: 2.0 tddi
Rocznik: 2003
Postów: 146
Domyślnie Odp: 2.0 tddi 100 koni EGR...ciezko odpala i kopci 5 min na biało duzo pali

Miałem podobny przypadek, tutaj masz opis: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ].
Jak sugerował Wojtek, pomogła wymiana nastawnika kąta wtrysku : oznaczenia Bosch 0281002432
medar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2017, 18:15   #19
tadek55
ford::advanced
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 13-04-2009
Skąd: Nowy Sącz
Model: Transit + Transit Custom
Silnik: 2,0 TDDI + 2,2 TDCI
Rocznik: 2006 + 2014
Postów: 222
Domyślnie Odp: 2.0 tddi 100 koni EGR...ciezko odpala i kopci 5 min na biało duzo pali

Witam. Dziś pisze z kolejnym problem a właściwie kilkoma. Po polemice sprzed kilku dni jeździłem nadal samochodem i wszystko było ok. Wczoraj zauważylem że samochód ma za mało obrotów na biegu jalowym, zawsze miał wskazówkę zaraz pod 1 a teraz ma zaraz nad 750 i odczuwalne są większe drgania w kabinie.. podejrzewam że jest coraz większy problem z pompą tym bardziej że była ruszana.. druga sprawa, wczoraj wracając z trasy będąc już 20 km od domu miałem problem z hamulcem, wjezdzalem na rondo i hamujac miałem pod nogą jakby twardy pedal, mocno dociskając prawie w ogóle nie schodził na dół, dosłownie minimalnie. Jadąc jeszcze chwilę małymi prędkościami zdolalem wyhamowywac. Zgasilem auto i po odpaleniu hamulec wrócił do normy, dotarłem spokojnie do domu ale wybierając się w następna trasę muszę mieć pewność że hamulec działa prawidłowo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. dobrze że zdarzyło się tak w nocy i przy małej prędkości.. czyżby problem był z serwem ?
tadek55 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2017, 18:41   #20
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: 2.0 tddi 100 koni EGR...ciezko odpala i kopci 5 min na biało duzo pali

Cytat:
Napisał tadek55 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czyżby problem był z serwem ?
To może być problem z serwem, ale też może być z pompą vacu... Trudno powiedzieć co konkretnie padło. Na pewno... jest problem.

Z pompą to ja osobiście staram się nie walczyć, tylko oddaję do dobrego warsztatu. Te za niskie obroty - to na zimnym, czy także na ciepłym silniku?

No i takie to porady otrzymujesz...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.