Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-01-2018, 18:03   #1
PiotraChorzów
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-07-2011
Skąd: Chorzów
Model: Galaxy
Silnik: 2.0+LPG
Rocznik: 1996
Postów: 339
Domyślnie Klekot silnika po odpaleniu .

Temat wałkowany wielokrotnie jednak nigdy nieopisany do końca .

Mam duży problem z diagnozą usterki silnika , odpalenie zimnego silnika powoduje ogromny klekot jak w starym dieslu , po 5-10 sekundach klekot zmienia się w delikatne cykanie popychaczy lub zaworów , kontrolka oleju również gaśnie po 5-10 sekundach .

Zdjęta została pokrywa zaworów – wszystkie popychacze twarde bez luzów , sprawdzone również po nocnym postoju.

Silnik czysty jak nowy z fabryki zero nagarów , nalotów czy innych osadów .

Zmierzone ciśnienie na pompie oleju
Zimny silnik na biegu jałowym 430 kPa
Ciepły silnik na biegu jałowym 110 kPa
Ciepły silnik 2000 obrotów 300-320 kPa

Niestety niemożna było złapać ciśnienia przy odpalaniu

Wymontowana pompa oleju – zawór był wkręcony , po wyjęciu tłok zaworu nosi ślady otarć .

Co może powodować klekot i późne gaśnięcie kontrolki oleju .

Gdzie można kupić nową pompę oleju ??


Ostatnio edytowane przez PiotraChorzów ; 22-01-2018 o 12:05
PiotraChorzów jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2018, 20:38   #2
PiotraChorzów
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-07-2011
Skąd: Chorzów
Model: Galaxy
Silnik: 2.0+LPG
Rocznik: 1996
Postów: 339
Domyślnie Odp: Klekot silnika po odpaleniu .

Kolejny etap prac .

Miska i smok wymyte zamontowane - były idealnie czyste !!!
Przy przebiegu 450 - 550 tyś km !!!!

Wszystko wyglądało ok , więc ponownie na tapetę wróciła pompa oleju - pomimo że wszystkie zmierzone ciśnienia były dokładnie w normie jaką podaje instrukcja Forda ,tylko ten element może odpowiadać za klekot i późne gaszenie kontrolki ciśnienia .

Decyzja okazała się słuszna pompa po rozpołowieniu pokazała spore wytarcia i luzy na granicy normy eksploatacyjnej , luz pomiędzy obudową a wirnikiem okazał się większy od dopuszczalnego .

Teraz trzeba to jakoś zregenerować !! nowa pompa to koszt 2.000,-
PiotraChorzów jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2018, 17:16   #3
bogdan 1970
ford::average
 
Imię: Bogusław
Zarejestrowany: 06-01-2013
Model: galaxy
Silnik: 2.3 + lpg
Rocznik: 1999
Postów: 50
Domyślnie Odp: Klekot silnika po odpaleniu .

Mam ten sam problem od momentu zakupu ok. 70 kkm. temu. Po roku od zakupu sprawdzona pompa, zaworek wszystko ok. zaworek nie wykrecony luzy w pompie prawie nominal, lekkie otarcia tloczka, po zlozeniu i odpaleniu brak poprawy. Nastepnie miska w dol, czysciutka, smok czysciutki tak jak u ciebie zero nagarow w silniku. Wymienione 7szt popychaczy, uzywki, nowe drogie a mam 16 szt poprawy brak. Rok temu wmienione napinacz lancucha rozrzadu i slizgi choc byly dobre, lancuch pozostal ale mysle ze jest za bardzo wyciagniety mimo ze poprzednik twierdzil ze wymienial, poprawy brak. Obecnie mam zamiar wymienic lancuch na nowy ale to ok kwietnia bo zimno i brak czasu. Dlaczego lancuch bo klekot slysze i w okolicach zaworow i lancucha. Koledzy pisza na forum ze olej tylko syntetyk forda, ja mam polsyntetyk mobila moze zly ale taki lal poprzednik. Przy wymianie lancucha zaleje fordowski moze pomoze, jaki ty masz olej, moze tojest przyczyna. Póki co czekam na cieplo o efektach napisze. A swoja droga moze ten typ tak ma choc strasznie wnerwia. Zycze Ci powodzenia w naprawie i przyjemnosci z cichutkiej jazdy jesli ci sie uda napisz, jesli nie tez, moze jednak cos wymyslimy.

Bump: Aha. Cisnienie oleju masz ksiazkowe wiec w pompe bym nie szedl zreszta jak pisalem u mnie pompa prawie nominal a i tak klekocze choc ja nie mierzylem. Poza tym za wartosc cisnienia odpowiada wlasnie zaworek ono nie moze byc wyzsze niz podaje fabryka, jesli chcesz wiedziec dlaczego to ci wyjasnie jak odpiszesz.
bogdan 1970 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2018, 18:45   #4
bogdan 1970
ford::average
 
Imię: Bogusław
Zarejestrowany: 06-01-2013
Model: galaxy
Silnik: 2.3 + lpg
Rocznik: 1999
Postów: 50
Domyślnie Odp: Klekot silnika po odpaleniu .

Kontrolka na zimnym tez gasnie mi po ok 4 sekundach, na cieplym od razu moze wlasnie dlatego ze olej gestszy wolniej dociera do czujnika. Tutaj mogla by pomoc zmiana filtra na taki z zaworem zwrotnym, pisali o tym koledzy w tematach klekotu i opoznionego gasniecia kontrolki.
bogdan 1970 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2018, 20:23   #5
PiotraChorzów
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-07-2011
Skąd: Chorzów
Model: Galaxy
Silnik: 2.0+LPG
Rocznik: 1996
Postów: 339
Domyślnie Odp: Klekot silnika po odpaleniu .

Pompa dzisiaj poszła do regeneracji - zobaczymy jaki będzie efekt .

Luzy między zębami i luz pomiędzy obudową a pierścieniem był w normie bliżej wartości nominalnych czyli bardzo dobrze , jednak luz osiowy i wytarcie gładzi na obudowie był powyżej dopuszczalnej normy !!!
Luz mierzony na dwa razy dał wartość ok 0,1mm
Nominalny powinien być 0,015 do maksymalnie 0,075mm

To może być powód że pompa ma problem z pierwszym zaciągnięciem oleju który jest zimny i gęsty .

Zobaczymy co pokaże test praktyczny po naprawie .
PiotraChorzów jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2018, 20:58   #6
bogdan 1970
ford::average
 
Imię: Bogusław
Zarejestrowany: 06-01-2013
Model: galaxy
Silnik: 2.3 + lpg
Rocznik: 1999
Postów: 50
Domyślnie Odp: Klekot silnika po odpaleniu .

No to faktycznie spory ten luz. Napisz jaki koszt takiej regeneracji a po montazu jakie efekty
bogdan 1970 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2018, 00:26   #7
galo
ford::advanced
 
Avatar galo
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 13-04-2009
Skąd: Bełchatów
Model: S Max
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2007
Postów: 492
Domyślnie Odp: Klekot silnika po odpaleniu .

Najprawdopodobniej jest to wina zaworka zwrotnego w pompie olejowej po prostu nie trzyma oleju tylko spuszcza go do miski i zanim pompa poda olej kanałami i powstanie ciśnienie to kontrolka się świeci cały czas.

Miałem ten sam problem nie bawiłem się w regenerację tylko wymieniłem pompe na inną używke i problem zniknął.
galo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2018, 18:36   #8
PiotraChorzów
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-07-2011
Skąd: Chorzów
Model: Galaxy
Silnik: 2.0+LPG
Rocznik: 1996
Postów: 339
Domyślnie Odp: Klekot silnika po odpaleniu .

Cytat:
Napisał galo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Najprawdopodobniej jest to wina zaworka zwrotnego w pompie olejowej po prostu nie trzyma oleju tylko spuszcza go do miski i zanim pompa poda olej kanałami i powstanie ciśnienie to kontrolka się świeci cały czas.

Miałem ten sam problem nie bawiłem się w regenerację tylko wymieniłem pompe na inną używke i problem zniknął.
Miałeś wykręcony zawór w pompie ??
Jaki był stan zaworu - konstrukcja jest bardzo prosta tam niema się co zepsuć .
PiotraChorzów jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2018, 00:19   #9
galo
ford::advanced
 
Avatar galo
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 13-04-2009
Skąd: Bełchatów
Model: S Max
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2007
Postów: 492
Domyślnie Odp: Klekot silnika po odpaleniu .

Nie wiem czy był wykręcony, tej starej pompy nawet nie widziałem na oczy po prostu wymieniłem na drugą która jest pewna i nie wnikałem co w niej było nie tak czy zaworek czy tryby.
galo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2018, 07:53   #10
PiotraChorzów
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-07-2011
Skąd: Chorzów
Model: Galaxy
Silnik: 2.0+LPG
Rocznik: 1996
Postów: 339
Domyślnie Odp: Klekot silnika po odpaleniu .

Operacja zakończona pełnym sukcesem.

Nie wiedziałem że ten silnik może po 500tyś km tak cicho pracować Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kontrolka ciśnienia oleju Gaśnie natychmiast jak silnik zapali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Regeneracja pompy okazała się strzałem w dziesiątkę - pompa poszła do regeneracji tylko dlatego że miała luz osiowy powyżej dopuszczalnej normy , gdyby były luzy na zębach to tylko i wyłącznie złomowanie .
Pakowanie używki było dla mnie ostatecznością .

Smok i miska były mocno brudne od szlamu oraz dodatkowo w misce znajdowały się kawałki ślizgów - poprzedni właściciel chyba zmielił ślizgi i zapomniał wymyć miskę - przelatałem tak 150 tyś km Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Koszt szlifowania pompy to 100,- dodatkowo koszt uszczelek 150,- pokrywa zaworów, miska , uszczelniacz wału .
PiotraChorzów jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.