Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-12-2016, 21:36   #941
Ecoboostek
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-08-2015
Model: Mondeo
Silnik: 1.5 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 60
Domyślnie Odp: zakup rejestratora jazdy

Witajcie koledzy. Rok temu kupiłem sobie Xblitz'a Night, który do dzisiaj (mimo pewnych mankamentów) całkiem dobrze mi służy.
Dostałem jednak dziś od bliskiej osoby zadanie bojowe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jak wiadomo, też potrzebna kamerka.
Ponieważ w ciągu roku zapewne sporo się w tej kategorii produktu zmieniło, prośba o poradzenie, co mogę dobrego ustrzelić.
Preferencje:
- cena do 450 zł
- jak najlepsza jakość obrazu (wiem, ale wymyśliłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.))
- rozdzielczość -> wystarczy do FHD
- jak najszerszy kąt widzenia
- GPS i prędkościomierz - nie są konieczne
- tryb nocny (mogą być diody IR jak w Xblitzie)
- duża maksymalna obsługiwana pojemność kart pamięci
Na chwilę obecną upatrzyłem sobie taki sprzęt: NAVITEL R800, oprócz tego patrzę na MiVue i inne Xblitze. Ma ktoś może wspomnianego NAVITEL'a? Jak się sprawuje?
Dzięki za porady i pozdrowienia!

Ecoboostek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2016, 21:53   #942
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: zakup rejestratora jazdy

Pytanie do czego tej kamerki potrzebujesz.

- FHD to absolutne minimum. Przy 60 klatkach jest większa szansa odczytania tablic niż przy 30 przy samochodach jadących z przeciwka. Na coś co nie wspiera FHD nie ma co patrzeć.

- jak najszerszy kąt widzenia - to jest akurat zły kierunek. Realne 140stopni spokojnie wystarcza. Przy szerokim kącie dużą część kadru zajmują chmury, deska rozdzielcza, słupki A. Co z tego będziesz mieć? Ostrość na brzegu kadru przy szerokim kącie zawsze będzie gorsza.

- wybacz, ale diody iR to totalna porażka. O ile w kamerze cofania można jeszcze doszukiwać się sensu ich montażu, to tutaj jest to porażka. Ma być porządny sensor, jasny obiektyw i wsparcie dla HDR/WDR w procesorze obrazu.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2016, 22:58   #943
Ecoboostek
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-08-2015
Model: Mondeo
Silnik: 1.5 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 60
Domyślnie Odp: zakup rejestratora jazdy

Cytat:
Napisał wrzoch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pytanie do czego tej kamerki potrzebujesz.
Do jazdy głównie po mieście, ale będą też jazdy w trasy lokalne i krajowe (rzadziej).
Pora -> 85% w dzień, 15% w nocy i na nieoświetlonych zadupiach
Cytat:
Napisał wrzoch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- FHD to absolutne minimum. Przy 60 klatkach jest większa szansa odczytania tablic niż przy 30 przy samochodach jadących z przeciwka. Na coś co nie wspiera FHD nie ma co patrzeć.
- przyda się info Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał wrzoch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- jak najszerszy kąt widzenia - to jest akurat zły kierunek. Realne 140stopni spokojnie wystarcza. Przy szerokim kącie dużą część kadru zajmują chmury, deska rozdzielcza, słupki A. Co z tego będziesz mieć? Ostrość na brzegu kadru przy szerokim kącie zawsze będzie gorsza.
- czyli jak będzie np. 150 jak w starym Xblitz to wystarczy? Brałem pod uwagę takie kąty na idiotów, którzy się ryją na mój pas, stąd chciałem takie wartości.
Co do diód - jak mówiłem, nie są konieczne, byle żeby był jakiś dobry tryb nocny. A napisałem bo w Xblitz sprawują się naprawdę dobrze.
Jaki model poleciłbyś?
Ecoboostek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2016, 23:24   #944
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: zakup rejestratora jazdy

Ja mam lekkie zboczenie jeśli chodzi o sposób montażu i gabaryty. Po prostu nie założę nic na przyssawkę - nie ma takiej opcji.

Miałem mini801 i była fajna, bo mała. Potem kupiłem A118 i była jeszcze fajniejsza, teraz mam A119 GPS i jestem z niej zadowolony, szczególnie po ostatnim update firmware'u. Zastanawiam się nad zmianą na A119S, bo się wreszcie pojawiła po pół roku zapowiadania, że to już.

Trochę słaby kurs złotówki do dolara teraz mamy, także pewnie się wstrzymam chwilę jeszcze.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2016, 09:16   #945
Rob^
FCP member
 
Avatar Rob^
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 22-04-2009
Skąd: Krosno
Model: Ranger Limited
Silnik: 2.0 238KM Bi-Turbo
Rocznik: 2022
Postów: 716
Domyślnie Odp: zakup rejestratora jazdy

Cytat:
Napisał fido Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam SJCAM4000WIFI ...
Teraz już jestem pewien że dobrze zrobiłem wybierając SJ4000+ zamiast WiFi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Drgania obrazu na Twoich filmikach są jak dla mnie nie do przyjęcia.
__________________

Było niesamowite Mondeo i zadziorna Kuga ST-Line jest Fiesta EcoBoost 1 liter !!! i Fordowa wyprawówka
Rob^ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2016, 15:32   #946
fido
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-01-2006
Skąd: Kalisz
Model: Ford Escape 2018r.
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2018
Postów: 405
Domyślnie Odp: zakup rejestratora jazdy

drgania byly spowodowane slabym montazem, bo kamera sluzyla do nagrywania pobytu pod woda podczas nurkowania, auto bylo z wypozyczalni a kamera byla zamontowana na podstawce z tasma 3m tak na 1/4 jej wielkosci (taka prowizorka, spontan podczas wakacji)
fido jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2016, 17:02   #947
m_g
ford::advanced
 
Avatar m_g
 
Zarejestrowany: 08-07-2009
Skąd: Piaseczno(Wa-wa)/Ostrołęka
Model: PASSAT B8 + VOLVO V40
Silnik: Klekoty po dwa litra
Rocznik: XXI w.
Postów: 461
Domyślnie Odp: zakup rejestratora jazdy

opis viofo a119s GPS i pierwszy film PL po zmroku


[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
m_g jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2016, 17:32   #948
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: zakup rejestratora jazdy

Przy tym porównaniu to sam nie wiem, chyba bardziej podoba mi się obraz z A119

https://www.youtube.com/watch?list=P...&v=bZirER0SG4U
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2016, 19:29   #949
RavPL
ford::beginner
 
Imię: Rav
Zarejestrowany: 17-08-2013
Skąd: Ostrołęka
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005/6
Postów: 10
Domyślnie Odp: zakup rejestratora jazdy

Też mi się tak wydaje. Już jakiś czas śledzę wątek, przymierzam się do zakupu. Myślicie że warto się pchać w 119s ? - 80% jazdy za dnia. W cenie 119s był by A119 z cpl i chyba zasilaczem do podłączenia na stałe.
RavPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2016, 21:02   #950
krystianen
FCP member
 
Avatar krystianen
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 30-04-2013
Skąd: Poznań - Swarzędz
Model: Ford FOCUS MK3
Silnik: 2.0 TDCi 163KM - POWERSHIFT
Rocznik: 2013
Postów: 663
Domyślnie Odp: zakup rejestratora jazdy

można juz w PL kupic A119S?
__________________
Fordplus.pl
IDS | GFDRS | UCDS - Doposażanie | Programownie sterowników | IMMO // WSZYSTKIE MODELE EUROPA-USA
////// ZMIANA MOCY - MONTAŻ TEMPOMATU - SPOLSZCZENIA - NAWIGACJE - PRZERÓBKI LAMP //////

609 535 500 | krystian@fordplus.pl
krystianen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.