Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-02-2015, 17:02   #391
jankowalski973
ford::advanced
 
Avatar jankowalski973
 
Imię: Jan
Zarejestrowany: 23-01-2013
Model: Kuga
Silnik: 1.6 150KM
Rocznik: 2013
Postów: 365
Domyślnie Odp: zakup rejestratora jazdy

że jeszcze nie wymyślił ktoś aby sam obiektyw był mocowany do szyby a reszta urządzenia np osłony przeciw słonecznej bo większość rej. jest dużych, widocznych dla innych i ograniczających pole widzenia kierowcy lub pasażera.

jankowalski973 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2015, 20:49   #392
Andrzej
Prawie Moderator...
 
Avatar Andrzej
 
Zarejestrowany: 07-04-2008
Skąd: Białystok
Model: Tipo SW
Silnik: 1.4 T-JET
Rocznik: 2017
Postów: 534
Domyślnie Odp: zakup rejestratora jazdy

wymyślili już dawno, nie tylko kamery w niewidocznych miejscach ale i radary skanujące obszar przed autem montują w nowych autach... trzeba tylko odpowiednio za takie auto dużo zapłacić...
__________________
Bądź NIEBIESKI - wstąp do Klubu
Andrzej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2015, 23:08   #393
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: zakup rejestratora jazdy

Cytat:
Napisał jankowalski973 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
że jeszcze nie wymyślił ktoś aby sam obiektyw był mocowany do szyby a reszta urządzenia np osłony przeciw słonecznej bo większość rej. jest dużych, widocznych dla innych i ograniczających pole widzenia kierowcy lub pasażera.
Z bardziej dyskretnych, co więcej wyglądających jak oryginał jest B40:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Problem z DVR jest taki, że powinna się znajdować w polu działania wycieraczek. Inaczej nie ma większego sensu.

Co do takich z oddzielnym modułem i obiektywem, to też takie są. Z w miarę dyskretnych 801, 803, 805, 806
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Sam mam 801 i jestem z niej zadowolony. Miejsca na szybie zajmuje naprawdę mało, w niczym nie przeszkadza.
W trybie Full HD ma problem co prawda z nagrywaniem obrazu z dźwiękiem (dokładnie to lubi się wyłączać jak jej się karta skończy), ale bez dźwięku działa idealnie, zawsze, nic nie gubi, nie wiesza się. Jakość obrazu w dzień bardzo dobra, w nocy trochę słabo, ale od tego są 803 i wyższe (WDR).
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2015, 00:05   #394
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,376
Domyślnie Odp: zakup rejestratora jazdy

Cytat:
Napisał wrzoch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Problem z DVR jest taki, że powinna się znajdować w polu działania wycieraczek. Inaczej nie ma większego sensu.
No i to jest informacja ktora mozna spotkac tylko na forum - bo nigdzie jej nie widzialem a sam bym nie wpadl na to.
Ale jesli wycieraczka siega to nastepca B40/A118 jest CDV300X: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Szczegolnie nocne ujecia wygladaja nieporownywalnie lepiej. Ale cenowo tez sie rozni
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2015, 07:03   #395
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: zakup rejestratora jazdy

Nie wiem jak u Was, ale ja po prawie dwóch latach użytkowania kamery zupełnie nie zwracam na nią uwagi. Mój mózg zakodował ją chyba jako nierozłączną część samochodu. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2015, 07:29   #396
tiger02
ford::average
 
Avatar tiger02
 
Imię: TOMEK
Zarejestrowany: 19-01-2012
Skąd: SZCZECIN
Model: FORD MONDEO MK4
Silnik: 2,0 benzyna
Rocznik: 2009
Postów: 141
Domyślnie Odp: zakup rejestratora jazdy

Mam podobnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tiger02 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2015, 12:17   #397
damianisko5
ford::professional
 
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: małopolska/Kraków
Model: Focus MKI, Fiesta MK5
Silnik: 1,6/1,25
Rocznik: 2004/2000
Postów: 1,225
Domyślnie Odp: zakup rejestratora jazdy

Mam podobnie (Prestigio RR511)
damianisko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2015, 12:58   #398
jankowalski973
ford::advanced
 
Avatar jankowalski973
 
Imię: Jan
Zarejestrowany: 23-01-2013
Model: Kuga
Silnik: 1.6 150KM
Rocznik: 2013
Postów: 365
Domyślnie Odp: zakup rejestratora jazdy

wrzoch - podane przez Ciebie kamery nie są wcale takie małe, chociaż B40 / A118 jak i CDV300X są ciekawym rozwiązaniem. W Kudze szyba w środkowej części pod lusterkiem jest przesłonięta przez czujniki więc przyklejenie tam kamery jest niemożliwe. Prestigio 515 które mam jest płaskie i jest przyklejone po stronie pasażera (gdzie mi nie przeszkadza) ale jakość nagrań jest taka sobie i szukam czegoś lepszego i przede wszystkim niewielkiego.

Ford Kuga.jpg
jankowalski973 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2015, 19:54   #399
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: zakup rejestratora jazdy

No widzisz ja dość często korzystam z guzika do zachowania nagrania na później, także dla mnie lokalizacja po stronie pasażera odpada. Albo pod lusterkiem, albo obok niego.
B40 był wsadził gdzieś pod górną krawędź szyby, ale zdecydowanie po stronie kierowcy.

Przecież nie obserwujesz ptaków i wiewiórek na drzewach podczas jazdy, tylko drogę, czyli wszystko co jest ciut wyżej od linii wzroku nie powinno przeszkadzać.

Ja tam do swojego DVR też się przyzwyczaiłem, bardziej mnie wpienia odbicie nawigacji w szybie. Nie mogę wymodzić gdzie ją powiesić, żeby nie przeszkadzało, a było w polu widzenia. Myślałem o słupku, tylko tam musiałbym ją obsługiwać lewą ręką - trochę słabo.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2015, 13:06   #400
jankowalski973
ford::advanced
 
Avatar jankowalski973
 
Imię: Jan
Zarejestrowany: 23-01-2013
Model: Kuga
Silnik: 1.6 150KM
Rocznik: 2013
Postów: 365
Domyślnie Odp: zakup rejestratora jazdy

Niestety ale mamy różne auta i stosujemy różne rozwiązania. Pomimo, że kamerkę mam od strony pasażera to nie mam problemu z obsługą, jest w zasięgu ręki.

Telefonu nie miałem gdzie zamontować i zakupiłem coś takiego
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
może Ci się nada.
jankowalski973 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.