Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-05-2014, 01:30   #101
stille
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-05-2014
Model: S40
Silnik: 1.8
Rocznik: 2005
Postów: 2
Domyślnie Odp: 1.8 Duratec (125KM) - bierze olej

Cytat:
Napisał Gagarin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
. Po nastepnym tygodniu obserwacji ubytku musze znalezc czas na wyjecie dolotu i przeczyszczenie odmy a tak przy okazji EGRa. Jak sie zdejmie odme / separator oleju to juz bedzie duzo widac. Potem nastawiam sie na plukanke z uzyciem parafiny a takze firmowej plukanki LM i zobaczymy. .
Macie jakieś wskazówki gdzie jest ta odma i jak ją wyczyścić?? widzę tylko rurkę od odmy prowadzącą do filta - przez tą rurę chyba daje olej bo mam mokra gąbkę w filtrze powietrza

stille jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2014, 09:00   #102
Aaronik25
ford::average
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 12-10-2008
Skąd: Warszawa Wawer
Model: Ford C-Max
Silnik: 1.8 125 KM FF
Rocznik: 2008
Postów: 183
Domyślnie Odp: 1.8 Duratec (125KM) - bierze olej

Cytat:
Napisał stille Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Macie jakieś wskazówki gdzie jest ta odma i jak ją wyczyścić?? widzę tylko rurkę od odmy prowadzącą do filta - przez tą rurę chyba daje olej bo mam mokra gąbkę w filtrze powietrza
tam chyba zawsze będzie odrobina oleju.
Jeśli lałby Ci się "litrami" olej przez filtr powietrza, to nie nadążałbyś go wymieniać.
Aaronik25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2014, 11:19   #103
Gagarin
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 24-04-2014
Skąd: KRK
Model: C Max
Silnik: 1.5 tdci duratorq
Rocznik: 2015
Postów: 64
Domyślnie Odp: 1.8 Duratec (125KM) - bierze olej

Odma a wlasciwie separator oleju siedzi sobie na bloku silnika zaslonieta przez kolektor dolotowy. Taka plastkiowa puszka przylegajaca do bloku. Jak jest zapchany to to nie dobrze bo powoduje to wzrost cisnienia w skrzyni korbowej i dodatkowe przeciskanie oleju roznymi szczelinami. Odma ma wlasnie wylapywac pary / mgielke olejowa i zwracac ja do skrzyni korbowej. Zdarza sie ze puszcza tez olej w kolektor kiedy zapcha sie czesciowo, oczywiscie nie litrami. Tej jeszcze nie rozbieralem wiec nie wiem do jakiego stopnia potrafi zaszkodzic. Ale nie drozna szkodzi na pewno.
Gagarin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2014, 20:23   #104
Nojek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-04-2014
Model: Ford focus C-max
Silnik: 1.8 benzyna/gaz
Rocznik: 2004
Postów: 14
Domyślnie Odp: 1.8 Duratec (125KM) - bierze olej

Witam.
Ja rowniez jestem w trakcie usuniecia usterki. Samochod oddalem dwa tygodnie temu do sprawdzenia cisnienia. Test wypad 13 barow wiec postanowilismy naprawiac gorna czesc silnika. Silnik zostal rozebrany i zaczela sie wymiana czesci oraz regeneracja glowicy. Auto mialem odebrac rowny tydzien temu. Kiedy wybieralem sie juz do mechanika zadzwonil telefon z zla wiadomoscia mianowicie kopcil jeszcze gorzej niz przed naprawa. Na wolnych obrotach nie bylo tego widac ale gdy sie przygazowalo to jak z komina lecial czarny dym. Niestety silnik do wymiany nic nie pomoglo. Auto zakupilem pod koniec stycznia a spalanie oleju zauwazylem w polowie kwietnia. Kiedy mechanik spuszczal olej zauwazyl gesty wypalony plyn, prawdopodobnie byl to jakis tzw doktor zeby uszczelnic silnik i zapobiec usterce. Teraz pozostalo czekac na wymiane silnika i na koncowy efekt. Mam nadzieje ze to wszystko sie dobrze skonczy w tym tygodniu. pozdrawiam i spokojnej nocy zycze
Nojek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2014, 10:45   #105
Gagarin
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 24-04-2014
Skąd: KRK
Model: C Max
Silnik: 1.5 tdci duratorq
Rocznik: 2015
Postów: 64
Domyślnie Odp: 1.8 Duratec (125KM) - bierze olej

Wyglada na to ze pozera mi okolo 1200ml na 1000 km. Czyli jest zle. To jest wstepna kalkulacja bo ciagle nie moge dojsc do ladu z bagnetem. Tzn raz olej jest, raz go nie ma, za chwile znowu jest. Robie juz te cyrki z kreceniem bagnetem w lewo i w prawo. To mnie tylko utwierdza w przekonaniu ze silnik jest zalepiony na maksa i olej splywa w dol za wolno.Dodatkowo po odkreceniu korka wlewu oleju na wolnych obrotach dmucha z niego jak z balona wiec cos za duzo cisnienia w glowicy. W nastepny weekend mam plan zeby zdjac dolot, separator oleju i wszystko wyczyscic. Jak czas pozwoli to od razu zrobie plukanke.
Gagarin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2014, 10:48   #106
klodis
ford::advanced
 
Avatar klodis
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 19-03-2014
Skąd: Warszawa - Białołęka
Model: Ford Focus C-Max
Silnik: 1.8 benzyna 125KM
Rocznik: 2005
Postów: 365
Domyślnie Odp: 1.8 Duratec (125KM) - bierze olej

Kolego Nojek.
Nie wiem z jakim poborem oleju ty remontowałeś silnik, ale uważam, że jeśli już zrobiłeś głowicę, i myślę że jeśli jest dobrze zrobiona to może trzeba wymienić pierścienie na nowe, zobacz jak wyglądają świece, trochę silnik niech pochodzi następnie chwile na ostudzenie wyciągaj i zobaczysz czy są czarne, czy są w oleju, może pierścieniami sadzi olej, z tego co wiem to pierścienie nie są za mocną stroną tych silników, więc myślę że koszt wymiany pierścieni niż kupna silnika używanego będzie się mocno różniła, a i tak nie wiesz co kupisz.

Bump:
Cytat:
Napisał Gagarin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wyglada na to ze pozera mi okolo 1200ml na 1000 km. Czyli jest zle. To jest wstepna kalkulacja bo ciagle nie moge dojsc do ladu z bagnetem. Tzn raz olej jest, raz go nie ma, za chwile znowu jest. Robie juz te cyrki z kreceniem bagnetem w lewo i w prawo. To mnie tylko utwierdza w przekonaniu ze silnik jest zalepiony na maksa i olej splywa w dol za wolno.Dodatkowo po odkreceniu korka wlewu oleju na wolnych obrotach dmucha z niego jak z balona wiec cos za duzo cisnienia w glowicy. W nastepny weekend mam plan zeby zdjac dolot, separator oleju i wszystko wyczyscic. Jak czas pozwoli to od razu zrobie plukanke.
Z bagnetem to trzeba na spokojnie, też jak kupiłem i zacząłem sprawdzać to białe gorączki dostawałem, ale już się nauczyłem, przy zimnym silniku zalej stan oleju, pojeździj trochę, następnie po 400-500km sprawdź stan oleju też na zimnym silniku i dobrze by samochód stał w tym samym miejscu co przedtem, Jak brakuje dolej, jeśli nie to następne 400-500 i znów to samo, olej zawsze potrzebuje trochę czasu by spłyną do miski. a jeśli chcesz robić pomiary na ciepłym to też myślę że 30-45 minut to też min by olej miał stan, zawsze trzeba dobrze wytrzeć miarkę i nie trzeba nią kręcić, jak jest olej to będziesz go widział, jak wymieniłeś olej nie dawno to nie będzie on czarny, więc troche inaczej go widać na bagnecie. Trzeba tu spokoju. Pozdrawiam
klodis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2014, 11:03   #107
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: 1.8 Duratec (125KM) - bierze olej

Kolego Gagarin, nie łudż się, że jak odkręcisz separator i wyczyścisz, to przestanie brać olej. Jeżeli uda ci się odkręcić śruby którymi przykręcony jest separator do bloku silnika, jak urwiesz przy odkręcaniu, to będziesz musiał wyjmować silnik z ramy, aby wykręcic urwaną śrubę, bo nikt jej jeszcze nie odkrecał przez prawie 10 lat.
Wyeliminować lub zmiejszyć zużycie oleju możesz tylko osiągnąć poprzez wyjęcie tłoków, ich pomiary i ew wymiana pierscieni na nowe, o ile nie będą za bardzo wyrobione tuleje tłokowe. Inne zabiegi to tylko stracony czas, pieniądze a efekty znikome. Bo jeżeli ci dmucha spod korka jak stary parowóz, to wiadomo że ze skrzyni korbowej. Gdybyś zdjął pokrywę zawrów, to zobaczysz którędy wydostają się przedmuchy ze skrzyni korbowej , dokładnie widać kanały którędy olej spływa z głowicy z powrotem do miski olejowej. A olej nie tylko smaruje silnik, ale i myje, jak pracuje w tak wysokich temperaturach, i nic wewnątrz silnika nie masz zasyfione, co najwyżej zalepia sie sitko smoka pompy olejowej, jak jest nie często wymieniany olej w silniku.

Ostatnio edytowane przez salom ; 15-05-2014 o 11:08
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2014, 11:13   #108
Gagarin
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 24-04-2014
Skąd: KRK
Model: C Max
Silnik: 1.5 tdci duratorq
Rocznik: 2015
Postów: 64
Domyślnie Odp: 1.8 Duratec (125KM) - bierze olej

Cytat:
Napisał klodis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego Nojek.


Bump:

Z bagnetem to trzeba na spokojnie, też jak kupiłem i zacząłem sprawdzać to białe gorączki dostawałem, ale już się nauczyłem, przy zimnym silniku zalej stan oleju, pojeździj trochę, następnie po 400-500km sprawdź stan oleju też na zimnym silniku i dobrze by samochód stał w tym samym miejscu co przedtem, Jak brakuje dolej, jeśli nie to następne 400-500 i znów to samo, olej zawsze potrzebuje trochę czasu by spłyną do miski. a jeśli chcesz robić pomiary na ciepłym to też myślę że 30-45 minut to też min by olej miał stan, zawsze trzeba dobrze wytrzeć miarkę i nie trzeba nią kręcić, jak jest olej to będziesz go widział, jak wymieniłeś olej nie dawno to nie będzie on czarny, więc troche inaczej go widać na bagnecie. Trzeba tu spokoju. Pozdrawiam
Dzieki spoko, ja wiem ze jest roznica wygladzie swiezego i przepracowanego oleju.
Zawsze mierze w tym samym miejscu, bo wiem ze jest rowniutko. Z tym czasem splywania to jest bardzo roznie ale generalnie olej po okolo 10 miutach na rozgrzanym silniku powinien byc juz w misce. Oczywiscie mowa o syntetyku w dobrej specyfiakcji a nie jakims mineralnym gestym syropie. Sprawdzanie na calkiem zimnym nie powinno wykazac duzej roznicy jesli oczywiscie wszyskie kanaliki olejowe sa drozne.

Bump:
Cytat:
Napisał salom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego Gagarin, nie łudż się, że jak odkręcisz separator i wyczyścisz, to przestanie brać olej. Jeżeli uda ci się odkręcić śruby którymi przykręcony jest separator do bloku silnika, jak urwiesz przy odkręcaniu, to będziesz musiał wyjmować silnik z ramy, aby wykręcic urwaną śrubę, bo nikt jej jeszcze nie odkrecał przez prawie 10 lat.
Wyeliminować lub zmiejszyć zużycie oleju możesz tylko osiągnąć poprzez wyjęcie tłoków, ich pomiary i ew wymiana pierscieni na nowe, o ile nie będą za bardzo wyrobione tuleje tłokowe. Inne zabiegi to tylko stracony czas, pieniądze a efekty znikome. Bo jeżeli ci dmucha spod korka jak stary parowóz, to wiadomo że ze skrzyni korbowej. Gdybyś zdjął pokrywę zawrów, to zobaczysz którędy wydostają się przedmuchy ze skrzyni korbowej , dokładnie widać kanały którędy olej spływa z głowicy z powrotem do miski olejowej. A olej nie tylko smaruje silnik, ale i myje, jak pracuje w tak wysokich temperaturach, i nic wewnątrz silnika nie masz zasyfione, co najwyżej zalepia sie sitko smoka pompy olejowej, jak jest nie często wymieniany olej w silniku.
Dzieki, ja staram sie zrobic co moge sam zanim zaczne sie bawic w remonty. Oczywiscie zdaje sobie sprawe ze samo czyszczenie odmy da niewiele. Uczepilem sie tej plukanki jak tonacy brzytwy dlatego ze wiem ze komus pomogla. Koszt naprawde niewielki a chce miec czyste sumienie ze zrobilem wszystko zeby go uratowac. Zaszkodzic juz nie zaszkodze.
Gagarin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2014, 19:07   #109
Aaronik25
ford::average
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 12-10-2008
Skąd: Warszawa Wawer
Model: Ford C-Max
Silnik: 1.8 125 KM FF
Rocznik: 2008
Postów: 183
Domyślnie Odp: 1.8 Duratec (125KM) - bierze olej

To taki mały update ode mnie.
Odkręciliśmy dziś z braciakiem cewki i świece
Niestety na gwincie świec jest czarno, czyli domyślam się, że to sadza z oleju.
To co wylatuje z rury to na 100% woda.
Przy wyższych obrotach niestety na czarno kopci.
Świece nie urzekają, więc je wymienię.
W obudowie filtra paliwa suchutko.
Pozostaje mi tylko przemyśleć co zrobić z tym autem.
Po zakupie w krótkim czasie 2 kompletów opon, felg na zimę i kompletu układu hamulcowego no kuźwa nie uśmiecha mi się jeszcze remont silnika za 3-4k PLN;/. Nosz kur...de.
Aaronik25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2014, 09:46   #110
Gagarin
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 24-04-2014
Skąd: KRK
Model: C Max
Silnik: 1.5 tdci duratorq
Rocznik: 2015
Postów: 64
Domyślnie Odp: 1.8 Duratec (125KM) - bierze olej

Cytat:
Napisał Aaronik25 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To taki mały update ode mnie.
Odkręciliśmy dziś z braciakiem cewki i świece
Niestety na gwincie świec jest czarno, czyli domyślam się, że to sadza z oleju.
To co wylatuje z rury to na 100% woda.
Przy wyższych obrotach niestety na czarno kopci.
Świece nie urzekają, więc je wymienię.
W obudowie filtra paliwa suchutko.
Pozostaje mi tylko przemyśleć co zrobić z tym autem.
Po zakupie w krótkim czasie 2 kompletów opon, felg na zimę i kompletu układu hamulcowego no kuźwa nie uśmiecha mi się jeszcze remont silnika za 3-4k PLN;/. Nosz kur...de.
Spokojnie, chyba nie jest tak zle. Z tego co pisales to pozera ci mniej niz litr na 1000km. U Klodisa to bylo na 400km wiec tragedi jeszcze nie ma. Czarne swiece i czarny dym przy kreceniu to jest tez wina za bogatej mieszanki. (Klania sie sprawdzenie lambdy).Jakie masz srednie spalanie teraz? Sam remont to jesli juz bedzie konieczny to mysle ze troche mniej Cie wyniesie choc co do cen to sie nie wypowiadam bo obecnie jestem poza ojczyzna nasza piekna. Ja powinienem w ten nadchodzacy weekend zdjac dolot, separator oleju i wszystko wyczyscic a potem jak czas pozwoli zrobic plukanke. Oczywiscie opisze wszystko co robilem i jaki jest efekt. Moze komus to pomoze.
Gagarin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
c-max



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.