Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Ranger
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-02-2011, 12:05   #1
BODZUR
ford::beginner
 
Avatar BODZUR
 
Zarejestrowany: 24-02-2011
Skąd: PŁOŃSK
Model: FORD RANGER WILDTRAK 2
Silnik: 3,0 dm3
Rocznik: 2010
Postów: 13
Domyślnie odpala i zaraz gaśnie

Witam użytkownikach Rangera.
Cztery dni temu przyprowadziłem nowego Wildtraka z salonu. To drugi Ranger w moim posiadaniu. Wcześniej miałem XLT. Wczoraj spotkała mnie niemiła niespodzianka, samochód nie odpalił rano, tzn. odpalił na ok. 2-3 sekundy i zaraz gasł. Ponowiłem próbę kilka razy i to samo. W nocy był co prawda spory mróz, ale czy mogło to mieć wpływ? Z poprzednim autem nie było takich problemów. Podobno powodem może być filtr paliwa, a może coś innego.
Proszę o pomoc co robić. Samochód jest na gwarancji (280 km przebiegu), a może nic nie robić tylko wezwać lawetę i do serwisu.
Pozdrawiam
Bodzur.

BODZUR jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2011, 19:25   #2
Pawelo79
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-09-2010
Skąd: Szczcin
Model: Capri
Silnik: 2.8
Rocznik: 78
Postów: 43
Domyślnie Odp: odpala i zaraz gaśnie

no to asisstans i do aso. wyjścia to nie masz bo gwarancji szkoda
Pawelo79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2011, 21:05   #3
maluch
ford::average
 
Avatar maluch
 
Zarejestrowany: 10-02-2009
Skąd: Szczecin
Model: Ranger XLT & dieselek 170hp & Yaris 1.3
Silnik: 2500/2000/1300
Rocznik: 2008/2007/2007
Postów: 102
Domyślnie Odp: odpala i zaraz gaśnie

Poczytaj temat o problemach z odpaleniem Rangera w mrozy. Możesz iść i polać filtr ciepłą wodą powinno pomóc odpalić.
__________________
>>>MOJA GALERIA FOTOGRAFII<<<
maluch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2011, 06:37   #4
BODZUR
ford::beginner
 
Avatar BODZUR
 
Zarejestrowany: 24-02-2011
Skąd: PŁOŃSK
Model: FORD RANGER WILDTRAK 2
Silnik: 3,0 dm3
Rocznik: 2010
Postów: 13
Domyślnie

Dziękuję, faktycznie sporo jest informacji i opinii na ten temat.
Naczytałem się dużo na temat problemu z odpaleniem w mrozy na forum. Dziwi mnie fakt, że w salonach przy pierwszym przeglądzie FORD od razu nie wymienia tych filtrów na zimowe. Powalczymy z problemem.
Jeszcze raz dzięki.

No i po problemie.
Pomogła zwykła suszarka do włosów. Po 10 min ogrzewania filtra paliwa motor zagadał jak trzeba.
Pozdrawiam wszystkich i do następnego razu.
Bodzur

Ostatnio edytowane przez Agnesqa ; 05-03-2011 o 00:43 Powód: pkt 21 regulaminu
BODZUR jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2011, 16:38   #5
macono
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-05-2009
Model: ranger
Silnik: 2,5 diesel
Rocznik: 2008
Postów: 35
Domyślnie Filtr paliwa, przy okazji akumulator

witaj Kolego, żądaj od razu od aso wymiany filtra paliwa oraz jak ci sie uda wymiany tego badziewskiego akumulatora który tam wkładaja...ja dwa lata temu mialem podobny problem, walczylem i w koncu wymienili mi filtr paliwa na jakis inny co mial juz miec lepsza przepustowosc oraz akumulator na nowy (mazdowski). teraz smiga az milo...z tego co wiem teraz juz zbytnio nie chca akumulatorow na gwarancji wymieniac gdyz ford polska nie chce im za to placic ale trzeba kuzwa walczyc w tym kapitalistycznym kraju gdyz inaczej nie ma szans...tak na marginesie co cie kolego skłoniło by poraz drugi kupic rangera. czybys mial dobre wrazenia po pierwszy aucie??napisz prosze swoje wrazenia..pozdrawiam
macono jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2011, 10:31   #6
DOODDIE
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: odpala i zaraz gaśnie

Witam
U mnie problem z odpalaniem skończył się gdy zacząłem wlewać sprawdzone paliwo, nie było konieczności wymiany filtra "NA ZIMOWY"
Jak było chrzczone nie zapalał. A akumulator swoją drogą wymień bez wahania.
Pozdrawiam
Dooddie
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2011, 11:46   #7
skorsky
ford::average
 
Avatar skorsky
 
Zarejestrowany: 10-10-2006
Skąd: Łódź
Model: Ranger
Silnik: 2,5 TDCi 143KM
Rocznik: 2007
Postów: 80
Domyślnie Odp: odpala i zaraz gaśnie

rozebraliśmy (czyli lekko pocięliśmy) oba filtry
i ten 4962893 czyli "zimowy" ma zupełnie inną budowę w środku (inny kształt i gęstość sit)

poza tym mają kompletnie inny numer ref. producenta (niestety nie spisałem tych numerów)

dodatkowo na początku (2007;2008 rok) filtr 4962893 był dostępny tylko w serwisach i sklepach internetowych z końcówką ".ru" :-)

czyli coś musi w tym być

zwłaszcza, że jak tylko serwis zrobił mi przegląd i zamienił (oczywiście niepotrzebnie) filtr "zimowy" na "letni" (który był założony miesiąc wcześniej !!!! u nich !!!)
auto pierwszej nocy z mrozem potrzebowało suszarki

prawdą jest oczywiście fakt, że duży wpływ ma paliwo

ja ostatnio tankuję ON Verva na Orlenie i jest cacy.

na Statoilu i BP nie było tak dobrze
skorsky jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2011, 18:44   #8
BODZUR
ford::beginner
 
Avatar BODZUR
 
Zarejestrowany: 24-02-2011
Skąd: PŁOŃSK
Model: FORD RANGER WILDTRAK 2
Silnik: 3,0 dm3
Rocznik: 2010
Postów: 13
Domyślnie Odp: odpala i zaraz gaśnie

Witam !!!!
Powiem Ci MACONO, że z pierwszy Rangerem XLT rocznik 2008 nie miałem żadnych, ale to ŻADNYCH problemów. Palił 7,8-8,3 litra ON na 100 km i nigdy nie było z nim kłopotów przy odpalaniu. Nie wiem jaki był w nim filtr paliwa i jaki akumulator bo nie wiedziałem, że to podstawowe bolączki Rangera. Jeździłem nim pół roku, rozstałem się z nim w styczniu tego roku i kupiłem drugiego z kilku powodów:
1. Mój pierwszy Ranger nigdy mnie nie zawiódł, więc dlaczego z drugim ma być inaczej (tu przypominam o mojej niewiedzy na temat filtra paliwa i akumulatora),
2. Prowadzę działalność gospodarczą i potrzebuję samochodu ciężarowego,
3. W porównaniu z innymi autami tej klasy wypadał nie gorzej lub nawet lepiej,
4. Za..biście podobał mi się design Wildtracka i w dodatku ten kolor COOPER RED robi niesamowite wrażenie.
A teraz z innej beczki.
Rzeczywiście, okazuje się, że bolączką tych aut są filtry paliwa i akumulatory. Przekonałem się o tym na własnej skórze.
Akumulator w moim padł po dwóch dniach stania na powietrzu (auto przyjechało prosto z salonu). Po podłączeniu do prostownika przyjął prąd i w tej chwili kręci bez problemu, pomimo że temperatura w nocy spada poniżej -10 stopni. Jest na gwarancji więc nie będę go na razie wymieniał na siłę, biorąc pod uwagę, że robię codziennie ok. 200 km i ma możliwość naładowania się. Ma wymianę zawsze przyjdzie czas.
Co do filtra paliwa, to też na razie nie będę go wymieniał bo idzie wiosna a przez te kilka dni jeszcze zimowych zastosuję ulepszacz do paliwa np. STP (zdaje egzamin). Paliwo zawsze tankowałem w renomowanych stacjach, więc mam pewność, że jest dobre. ON VERVA z Orlenu jest jak najbardziej ok!
Jeszcze na koniec pytanie do Ciebie SKORSKY. Czy filtr jak go nazywasz "zimowy" jest dostępny w stacjach ASO, czy trzeba go szukać na własną rękę na przykład w rosyjskich sklepach internetowych. Za kilka miesięcy znowu zima, więc trzeba zadbać o wszystko, żeby nie dać się zaskoczyć.

Pozdrawiam wszystkich miłośników RANGERA i nie tylko.
Bodzur

Ostatnio edytowane przez BODZUR ; 01-03-2011 o 18:47
BODZUR jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2011, 10:03   #9
skorsky
ford::average
 
Avatar skorsky
 
Zarejestrowany: 10-10-2006
Skąd: Łódź
Model: Ranger
Silnik: 2,5 TDCi 143KM
Rocznik: 2007
Postów: 80
Domyślnie Odp: odpala i zaraz gaśnie

filtr "zimowy" jest w tej chwili dostępny w ASO - może nie we wszystkich
tylko trzeba bardzo pilnować żeby założyli ten co trzeba
mnie raz zdarzyło się, że zapytałem czy mają filtr 4962893, powiedzieli że mają, facet na zleceniu wpisał ten numer katalogowy, po czym miałem szczęście - gdyż podszedłem do auta (mechanik miał jakieś pytania) i zobaczyłem że obok auta stoją przygotowane graty do wymiany a wśród nich filtr paliwa 5091986 !!! mechanik stwierdził, że w magazynie części musieli się pomylić.

aha - tak jak pisałem wcześniej
polecam ON Verva na Orlenie
i akumulator Bosch 95ah 830A kręci niesamowicie a kosztuje niecałe sześć stówek.
skorsky jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2011, 10:25   #10
BODZUR
ford::beginner
 
Avatar BODZUR
 
Zarejestrowany: 24-02-2011
Skąd: PŁOŃSK
Model: FORD RANGER WILDTRAK 2
Silnik: 3,0 dm3
Rocznik: 2010
Postów: 13
Domyślnie Odp: odpala i zaraz gaśnie

Dzięki za informację SKORSKY. Na tą chwilę wiem wszystko.

Pozdrawiam
Bodzur
BODZUR jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.