Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-06-2016, 20:20   #1
Krzysztof_1956
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 25-06-2016
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus
Silnik: Ecoboost 1,6
Rocznik: 2011
Postów: 1
Domyślnie Usterka układu wspomagania kierownicy

Co 20 - 40 włączeń silnika pojawia się komunikat "Usterka układu wspomagania serwis" i wspomaganie faktycznie nie działa. Zawsze na rozgrzanym silniku, po kilkuminutowym postoju np. krótkie zakupy. Wyłączenie i włączenie silnika rozwiązuje problem na kolejny tydzień. Serwis ASO po diagnostyce stwierdził "Usterka wewnętrzna modułu (PSCM) układu wspomagania". Usłyszałem: moduł jest w komplecie z silnikiem i przekładnią (chyba pompą?) - trzeba zamówić całość. Cena 4 200. Z robocizną szacują na 5 000 PLN. Szukam fachowca, serwisu w Warszawie i okolicach. Nie chcę wydać tyle pieniędzy, a później się okaże iż jakiś kabel nie kontaktował.

Krzysztof_1956 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2016, 21:13   #2
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: Usterka układu wspomagania kierownicy

Cytat:
Napisał Krzysztof_1956 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zawsze na rozgrzanym silniku, po kilkuminutowym postoju np. krótkie zakupy.
Kondycja akumulatora do sprawdzenia. Piszesz po kilkuminutowym postoju i krótka trasa, gdzie rozruch zeżarł akumulator. W MK3 jest wspomaganie EPAS, czyli tylko elektryczne, nie ma żadnej pompy. Przy słabym aku, może zabraknąć mocy dla wspomagania i jest błąd. W ASO mówią prawdę, moduł jest w komplecie z silnikiem i przekładnią. Nawet przy EHPAS zabraknie czasami prądu i też jest poprawa po wymianie akumulatora.

Ostatnio edytowane przez radek70 ; 27-06-2016 o 21:37
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2016, 22:37   #3
simon317
ford::beginner
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 18-01-2015
Skąd: Warszawa
Model: focus mk3 kombi
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 22
Smile Odp: Usterka układu wspomagania kierownicy

Witam. Ja miałem podobne objawy w moim samochodzie. Problemem był u mnie alternator. Wymiana na nowy i problem zniknął. Pozdrawiam
simon317 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2016, 07:56   #4
razes
ford::advanced
 
Avatar razes
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 31-10-2012
Skąd: Szczecin
Model: Kuga Mk2
Silnik: 1.5 EB 150 -> 190 KM
Rocznik: 2019
Postów: 214
Domyślnie Odp: Usterka układu wspomagania kierownicy

Cytat:
Napisał Krzysztof_1956 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co 20 - 40 włączeń silnika pojawia się komunikat "Usterka układu wspomagania serwis" i wspomaganie faktycznie nie działa........ moduł jest w komplecie z silnikiem i przekładnią (chyba pompą?) - trzeba zamówić całość. Cena 4 200. Z robocizną szacują na 5 000 PLN........
U mnie w Szczecinie Bemo Motors podał cenę oryg: 2300 PLN. Poza tym zastosuj moją metodę: zawsze po uruchomieniu silnika nie ruszaj kierownicy przez 15-20 sek. (tak mi zalecił Serwis) - bo też tak mam od 3 lat. I to działa !!! (ponoć sterowniki potrzebują więcej czasu na ogarnięcie "stanów" poszczególnych zespołów samochodu) !
Pozdrawiam
razes jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2016, 11:13   #5
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,361
Domyślnie Odp: Usterka układu wspomagania kierownicy

Cytat:
Napisał razes Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Poza tym zastosuj moją metodę: zawsze po uruchomieniu silnika nie ruszaj kierownicy przez 15-20 sek. (tak mi zalecił Serwis) - bo też tak mam od 3 lat. I to działa !!! (ponoć sterowniki potrzebują więcej czasu na ogarnięcie "stanów" poszczególnych zespołów samochodu) !
coś w tym musi być, bo ja czasami po szybkim odpaleniu i ruszeniu (w szczególności cofanie) obrywam błędem pilota parkowania. Występuję to tylko jeśli po odpaleniu auta ruszę szybciej niż po 5 sekundach. Też podejrzewam, że dane dopiero są przetwarzane (na temat skrętu kół itp)
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2016, 18:14   #6
annamulyk@wp.pl
ford::amateur
 
Imię: JAN
Zarejestrowany: 28-06-2016
Skąd: SŁUPSK
Model: focus trend
Silnik: 1600
Rocznik: 2011
Postów: 1
Domyślnie Odp: Usterka układu wspomagania kierownicy

spróbuj skasować dane w sterowniku i wprowadzić nowe , miałem to samo dobry elektronik załatwi sprawę.Mój koszt naprawy to 350zł
annamulyk@wp.pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2016, 10:29   #7
krzylad
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-01-2015
Model: Focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 2011
Postów: 2
Domyślnie Odp: Usterka układu wspomagania kierownicy

Witam mam podobny problem - Moduł sterowania nieuaktywniony - U0300 - wspomagania brak. Samochód 90 km od Wawy i czeka mnie holowanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Cena maglownicy w Fordzie na Radzymińskiej 2400 wymiana 480 zł - tyle zaśpiewali. Czekam na transport do Wawy i licze jeszcze że to może jakas wiązka, zobaczymy na miejscu ...
krzylad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2017, 15:25   #8
skmichal
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 19-06-2015
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 1
Domyślnie Odp: Usterka układu wspomagania kierownicy

mam taki sam problem. focus mk3. jakie rozwiązania?
skmichal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2017, 17:14   #9
razes
ford::advanced
 
Avatar razes
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 31-10-2012
Skąd: Szczecin
Model: Kuga Mk2
Silnik: 1.5 EB 150 -> 190 KM
Rocznik: 2019
Postów: 214
Domyślnie Odp: Usterka układu wspomagania kierownicy

Sprawdź porządnie kondycję akumulatora. U mnie od ok. 2 lat przestało wywalać ten komunikat. A właśnie wtedy wymieniłem akumulator. I teraz mam jakoś spokój od tego czasu. Być może to to...........
razes jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2017, 14:43   #10
krzakjack33
ford::amateur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 18-09-2017
Skąd: Warszawa
Model: Focus mk3
Silnik: 1.6
Rocznik: 2011
Postów: 1
Domyślnie Odp: Usterka układu wspomagania kierownicy

Panowie, u mnie akumulator itp wszystko sprawdzone. Mechanik problem z wykasowaniem błędów. Zaleca jeszcze udać się do jakiegoś magika-elektryka(macie coś sprawdzonego). Chciałbym wykluczyć wszystkie możliwe problemy związek z elektryka zanim wydam 5k bo tak krzyczą w serwisie :/ ratujcie pls dobra radą i doświadczeniem.

JM

Bump: Panowie, u mnie akumulator itp wszystko sprawdzone. Mechanik problem z wykasowaniem błędów. Zaleca jeszcze udać się do jakiegoś magika-elektryka(macie coś sprawdzonego). Chciałbym wykluczyć wszystkie możliwe problemy związek z elektryka zanim wydam 5k bo tak krzyczą w serwisie :/ ratujcie pls dobra radą i doświadczeniem.

JM
krzakjack33 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.