Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-03-2015, 11:09   #71
maciejhinc86
ford::beginner
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 12-03-2015
Model: c-max
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 16
Domyślnie Odp: szarpanie przy stałej prędkości, niebieski dym oraz terkot

Witam

Odgrzeje temat mam bardzo podobny problem z moim c-max'em 1,6tdci 109KM, podczas jazdy z równą prędkością auto lekko szarpie... bardzo delikatnie wyczuwa to tylko kierowca, siedząc jako pasażer w ogóle tego nie czuć.....

Drugim problemem jest ale myślę że nie ma on związku z pierwszym,,,, to delikatne drżenie silnika przenoszące się na kabinę....

podczas jazdy ustaje..... podejrzewam którąś poduszkę silnika .....

Nie mam żadnych innych objawów nie dymi, spalanie ok, odpala zawsze i wszędzie , EGR nowy WALEO, moc w normie , przyśpiesza normalnie......na kompie żadnych usterek....


Praktycznie sprawdziłem wszystko co opisano w tym temacie.... tak się zastanawiam bo na początku szarpało jeszcze bardziej po wymianie EGR ... ale wystarczyło wyczyścić z oleju przepływomierz powietrza i przestało....

I zastanawiam się czy to właśnie przepływka może być winna.... jak mogę ją sprawdzić? jej odłączenie spowoduje zamknięcie EGR,,..... więc to nie będzie sprawdzenie samej przwpływki,......

ktoś ma jakiś pomysł jak sprawdzić przepływkę ?

maciejhinc86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.