Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-05-2011, 20:22   #51
zbyso42200
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-11-2006
Skąd: Częstochowa
Model: s-max/mdo mk4
Silnik: 2.0TDCI/2.0TDCI
Rocznik: 2013/2013
Postów: 95
Domyślnie Odp: zablokowany zamek tylnej klapy, jak ją otworzyć?

U mnie po wyregulowaniu ucha od zamka już wszystko ok.
Nalezy wykonać test: jesli zamek nie zaskoczy na drugi ząb po puszczeniu klapy z wysokości 40-50 cm, to wycofać ucho do tyłu.
pzd.

zbyso42200 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2011, 07:12   #52
pbobek
ford::advanced
 
Avatar pbobek
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 06-10-2009
Skąd: WS/WI/WU
Model: S-max/QQJ11
Silnik: 2.0 TDCi 185KM/400Nm by Heko /DIG-T
Rocznik: 2009/2016
Postów: 464
Domyślnie Odp: zablokowany zamek tylnej klapy, jak ją otworzyć?

Cytat:
Napisał bonifacy60 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to powinno iść w całości na koszt warsztatu. Oni dali ciała, więc oni płacą. Nie widzę podstaw, aby tracić zniżki w ubezpieczeniu tylko dlatego, że mechanik w serwisie był niedoinformowany.
Powodzenia
@bonifacy60:
Wydaje mi się że technisat miał na myślo ubezp OC warsztatu wiec to ich brocha czy zapłacą z kieszeni czy z OC.
pbobek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2011, 20:26   #53
robmus
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-03-2011
Skąd: sompolno
Model: transit custom sport
Silnik: 2,0
Rocznik: 2017
Postów: 31
Domyślnie Odp: zablokowany zamek tylnej klapy, jak ją otworzyć?

wtam koledzy. dziś popołudniu zablokowałsie zamek klapy bagażnika . mysle ze dlatego ze trzasnąłem zasłabo klapą bo chciałem sprawdzić czy sie domknie mimo załadowania czegoś tak na styk kurde wnerwiłem sie ostro no ale kij i tak było gorąco więc była okazja dać sie spokój z robotą . pojchałem do domu wyładowłem co było i zabrałem sie za rozbieranie plastików poszło łatwo potem odkrencam zamek od klpy trzema srubami , po zrobieniu tego doszłem do wniosku że raczej bez pokrzywienia czegoś w klapie to nieotworze więc poszedłem po przecinak , przywaliłem ze 3 razy w zamek no dak powiedzmy na 2 z 10 łapie za pilota no i zaskoczyło oby to pierwszy i ostatni raz z zamkiem pozrdawiam
robmus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2011, 12:29   #54
m-cin
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-12-2007
Model: Mondeo MkIII
Silnik: 2,0TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 310
Domyślnie Odp: zablokowany zamek tylnej klapy, jak ją otworzyć?

Następnym razem nie oblewaj zwycięstwa tak gorliwie, bo ciężko zrozumieć, o czym piszesz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Gratulacje - udana walka z materią cieszy!

Pozdrawiam
m-cin
m-cin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2011, 11:05   #55
rafal-korobczuk
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-03-2010
Skąd: Tuszyn woj.łódźkie
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 6
Domyślnie Odp: zablokowany zamek tylnej klapy, jak ją otworzyć?

Ja też tak miałem i jak się okazało po zdjeciu plastików zamek był suchy i czasem sie blokował -dostał trochę silikonu w sprayu i od tego czasu ok- także przed drastycznymi scenami walki z młotkiem i przecinakiem i wymienianiem całego zamka niedaj Boże w serwisie sprawdźcie czy zamek nie zacina sie bo pewnie jest suchy.
Pozdrawiam
rafal-korobczuk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2011, 06:42   #56
Marcin111
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-06-2005
Skąd: Częstochowa
Model: S-Max
Silnik: 2,0 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 34
Domyślnie Odp: zablokowany zamek tylnej klapy, jak ją otworzyć?

Cytat:
Napisał zbyso42200 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie po wyregulowaniu ucha od zamka już wszystko ok.
Nalezy wykonać test: jesli zamek nie zaskoczy na drugi ząb po puszczeniu klapy z wysokości 40-50 cm, to wycofać ucho do tyłu.
pzd.
A mógłbyś coś bliżej opisać jak regulować zamek,bo na pierwszy rzut oka to nie wiem za bardzo jak się zabrać za to

Pozdr
Marcin111 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2011, 13:03   #57
zbyso42200
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-11-2006
Skąd: Częstochowa
Model: s-max/mdo mk4
Silnik: 2.0TDCI/2.0TDCI
Rocznik: 2013/2013
Postów: 95
Domyślnie Odp: zablokowany zamek tylnej klapy, jak ją otworzyć?

1. wyjąć plastikowe zaślepki, znajdujące się po obu stronach ucha zamocowanego w podłodze bagażnika.
2. zapamietać aktualne położenie ucha zamka (np. zrobic fotkę) względem plastikowej listwy
3. poluzować śruby z łbem gwiazdkowym, kluczem torx T40
4. przesunąć ucho w kierunku na zewnątrz auta tak, żeby klapa zamykala sie calkowicie (tzn. na drugi ruch zęba) pod wlasnym ciężarem
5. sprawdzić metalową płytkę na której zamocowane jest ucho, czy nie ma śladów otarć lakieru. Jeśli są - to może oznaczać zbyt wysokie umieszczenie mechanizmu trzymajacego klapę w pozycji zamkniętej.
pzdr.
zbyso42200 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2012, 22:01   #58
Tommsonn
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 11-12-2011
Skąd: Warszawa/Marki
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2014
Postów: 26
Domyślnie Odp: zablokowany zamek tylnej klapy, jak ją otworzyć?

Witam kolegówGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Czytam i czytam o problemach z otwarciem bagażnika i ich rozwiązaniach i dochodzę do wniosku,że u mnie jest jeszcze inaczejGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Przedwczoraj rano, przy minus 25 stopniach otworzyłem bagażnik przyciskiem na klapie bagażnika. Przy próbie zamknięcia udawało się dwukrotnie tylko na "pierwszy ząbek".Przy trzeciej już nie mogłem otworzyć bagażnika więc cała jazda była z brzeczykiem informującym o otwartym bagażniku. Potem grzałem suszarką okolice sensora i samego zamka od wewnątrz, w końcu udało się otworzyć bagażnik pilotem. Niestety przycisk na tylnej klapie nie działa nadal. Nie wiem czy to mróż, czy padł zamek czy bezpiecznik..
Może ktoś z Was ma pomysł jak rozwiązać ten problem?
Z góry dziękuję
Tommsonn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2012, 15:43   #59
Tommsonn
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 11-12-2011
Skąd: Warszawa/Marki
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2014
Postów: 26
Domyślnie Odp: zablokowany zamek tylnej klapy, jak ją otworzyć?

To może w inny sposób zapytam, bo mrozy odpuściły a zamek klapy nadal trzymaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Czy otwieranie pilotem steruje tą samą częścią zamka co mikrowłącznik/klamka tylnej klapy?

Ostatnio edytowane przez Tommsonn ; 19-02-2012 o 12:17
Tommsonn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2012, 12:19   #60
Tommsonn
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 11-12-2011
Skąd: Warszawa/Marki
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2014
Postów: 26
Domyślnie Odp: zablokowany zamek tylnej klapy, jak ją otworzyć?

Jakby ktoś mógł w swoim s-maxie zwrócić uwagę czy zamek tylnej klapy reaguje tak samo na naciśnięcie przycisku na pilocie jak na naciśnięcie mikrowłącznika..byłbym bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam
Tommsonn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.