Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-06-2019, 17:53   #1
pawel1984s
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-10-2013
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 16
Domyślnie Usterka układu kierowania,

Witam, od paru dni na conversie wywala mi komunikat usterka układu kierowania. Wspomaganie działa normalnie. Czasami mam problemy ze zgaszenism auta i zapaleniem, przycisk wogole nie reaguje, do tego dochodzi czasami problem z otwarciem i zamknięciem auta. Po odpiecie aku ustarka ginie i się nie zapala, zapala się dopiero jak auto stoi zgaszone i zamknięte. Problemy zaczęły się po naprawie skrzyni biegów. Raz na jakiś czas usterka się zapalala i gasła po odpieciu aku. W tej chwili wogole nie gaśnie.

pawel1984s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2019, 20:05   #2
lucas4891
ford::professional
 
Zarejestrowany: 18-01-2012
Skąd: Verviers
Model: Turek
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2017
Postów: 1,653
Domyślnie Odp: Usterka układu kierowania,

Trzeba podpiąć auto pod komputer
lucas4891 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2024, 19:22   #3
Hovman
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 15-03-2023
Skąd: Tychy
Model: S-Max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2012
Postów: 2
Domyślnie Awaria układu kierowniczego

Witam serdecznie. Od jakiegoś miesiąca mam problem z fordem.
Co jakiś czas wyskakuje mi błąd: Awaria układu kierowniczego, wspomaganie działa normalnie, nic nie zauważyłem aby coś się "złego" działo.
Błąd ciągle się świeci na ekranie, nawet po zamknięciu auta.
Przez noc tak jakby się resetował i auto nie odpowiada z kluczyka, otworzę go grotem i brak zapłonu, dopiero po jakimś czasie i klikaniu przycisku start oraz "chyba" po włożeniu kluczyka do otworu na pilot pod zaślepką zaczyna działąć zapłon, auto odpali i błędu brak. Podpinany był pod komputer i nic nie pokazuje.

Po raz pierwszy błąd ten był połączony z uszkodzeniem modułu komfortu. Auto zdechło całkowicie i musiałem na lawecie zawozić auto do Elektromechanika, gdzie wymienili właśnie moduł komfortu.Oddali auto i przez 2 dni był spokój, potem znow to samo czyli błąd wyskoczył, ale zapłon był. Oddałem ponownie auto na 3 tyg gdzie posprawdzali wszystkie moduły i do niczego nie doszli. Błąd sie skasował i po paru dniach znow to samo.

Dajcie pomysł co może być nie tak.?

Pzepraszam za chaotyczne pisanie ale już nie mam nerwów na to....
Hovman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2024, 22:16   #4
Hovman
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 15-03-2023
Skąd: Tychy
Model: S-Max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2012
Postów: 2
Domyślnie Odp: Usterka układu kierowania,

Cytat:
Napisał lucas4891 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Trzeba podpiąć auto pod komputer
Napisałem w poście, że był podpinany pod komputer, i nic nie wykryto....

Bump:
Cytat:
Napisał pawel1984s Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, od paru dni na conversie wywala mi komunikat usterka układu kierowania. Wspomaganie działa normalnie. Czasami mam problemy ze zgaszenism auta i zapaleniem, przycisk wogole nie reaguje, do tego dochodzi czasami problem z otwarciem i zamknięciem auta. Po odpiecie aku ustarka ginie i się nie zapala, zapala się dopiero jak auto stoi zgaszone i zamknięte. Problemy zaczęły się po naprawie skrzyni biegów. Raz na jakiś czas usterka się zapalala i gasła po odpieciu aku. W tej chwili wogole nie gaśnie.
Sporo podobnych zdarzeń miałem jak u Ciebie.
Raz auto też nie chciało się zgasić.
Hovman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.