Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-11-2017, 19:54   #1
Dawidzbazin
ford::amateur
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 16-11-2017
Model: Focus mk1
Silnik: 1.6
Rocznik: 2000
Postów: 1
Domyślnie 1.6pb, przegrzewający się silnik

Witam sprawa wygląda tak, kupiłem focusa z 2000r silnik 1.6 z wada ukryta o której nie wiedziałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. po przejechaniu ok 30km auto nie chciało jechać więcej niż 80km na godzinę. Po postoju kilkuminutowym jechało znów normalnie, lecz po jakimś czasie sytuacja powtarza się. Mechanik podłączył pod kompa, wyskoczył błąd z temperatura silnika pokazało ponad 120stopni, lecz silnik nie był goracy, nie gotowało się( to samo podczas jazdy po blokadzie do 80km) wskazówka temperatury stała pionowo. Co może być przyczyną? Chłodnica i termostat niedawno wymieniane więc to raczej nie to. Poczytałem w necie i jest dość spory rozrzut, od zatkanego węzyka po glowice. Mechanik narazie szuka przyczyny, jeśli to pomoże to mówił coś że silnik jest cieply, a węże zimne więc może być coś z obiegiem. Zależy mi na naprawie bo autko naprawdę ładne i w dobrym stanie, tylko ta nieszczęsną wada ukryta. Dodam że żadne kontrolki się nie świecą. Będę wdzięczny za pomoc, pozdrawiam

Dawidzbazin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2017, 20:26   #2
Shoray21
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-01-2014
Model: focus mk1
Silnik: 1,6
Rocznik: 2000
Postów: 17
Domyślnie Odp: 1.6pb, przegrzewający się silnik

bawiłem się z tym 3 lata... termostat nowy, węże układu chłodzenia drożne, głowica nie pęknięta. Wystarczy sprawdzić jak wkręcony jest czujnik między świecami. Jeżeli dociągnięty na chama - odkręcić, wyczyścić gniazdo i wkręcić placami do oporu, bez dociągania. Problem z głowy.

Mechanicy nie wiedzą, że tych czujników nie powinno się dociągać. Za każdym razem jak odbiorę samochód od mechanika mam to samo i robię to, co napisałem wyżej - zawsze działa.

Ewentualnie sprawdź drożność wężyków wyrównawczych płynu chłodniczego
(te dwa cienkie przy zbiorniku) podobno lubią się zaklejać i ciśnienie tworzyć w układzie.
Shoray21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
focus , ford , temperatura silnika


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.