Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-12-2017, 17:32   #71
bleekm
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-03-2015
Skąd: Warszawa
Model: MONDEO MK4
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2012
Postów: 273
Domyślnie Odp: 1,6 tdci falowanie temperatury

Cytat:
Jeden znajomy mi mówił, że w naszych fordach jest jeszcze drugi termostat, gdzieś przy pompie wody chyba. Jest to informacja niepotwierdzona, nie szukałem nic na ten temat, teraz mi się przypomniało.
Prawda czy coś mu się pomieszało?
W 1.6 tdci nie ma. Jako drugi termostat w tym silniku jest aktywna zaluzja na chlodnicy. W 2.0 tdci co najwyzej moze byc termostat olejowy jeszcze ale nie wiem czy w focusach jest, w mondeo byl napewno.

bleekm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2018, 10:15   #72
polaco84
ford::amateur
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 06-02-2018
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 2011
Postów: 3
Exclamation 1.6 Diesel Falująca temperatura (niedogrzany silnik)

Witam,

Posiadam Forda Focuca 1.6 Diesel z 2011r. MK3.

Problem zaczął sie w Marcu tego roku przy temperaturach -18c. Po przejechaniu 30km wskażnik temperatury pokazywał 60'C na desce rodzielczej. nie jest to mozliwe, ze po takim czasie wskazowka nawet nie drgneła, po ociepleniu temperatury 20c/-5c wskazowka zaczela działac, ale bardzo faluje.

Obserwacja po jeżdzie w miesicie
1. jadać powoli wskazówka pokazuje 80- 90C (w ukrytym MENU focuca cyfry pokazuja wahania)
2. przy zatrzymaniu pojazu na swiatłach temperatura oraz wskazowka opada nawet do 60c
3. i tak na zmiane

obserwacje w trasie
1. 0-110 km/h - wskaznik pokazuje 90C
2. 110-150 km/h - wskaznik pokazuje 70c
3. 150-195 km/h - wskaznik poakuje 90.

Falująca temperatura to nie norma i dlatego pozwolilem sobie napisać o swojej usterce i prośba o pomoc.

wymieniłem:
1. Termostat w obudowie z czujnikiem - nie wiem jaki i jakiem Marki (w prywatnym warsztacie zrobili wymiane).

Byłem w Salonie forda i nie mają pojecia co może być przyczyną.. proponowali mi przeskanowanie oraz wczytanie fabrycznego softa za 700 pln ale nie ma pewnosci, ze to pomoze.

czy ktos? cos? wie? podpowie? miał podobny problem?

pozdrawiam
polaco84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2021, 21:30   #73
kamykcli
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 06-02-2021
Skąd: SKĘPE
Model: focus mk3
Silnik: 1.6 tdci 115 kM
Rocznik: 2011
Postów: 2
Domyślnie Odp: spadająca temp. płynu chłodzącego

Witam. od miesiąc jestem posiadaczem ffmk3 1,6 tdci 115kM i mam identyczne objawy... zawsze jeździłem benzyniakami i nigdy takich wariacji nie było... to dla mnie nowość i że ten typ tak ma to nie mogę w to uwierzyć.. więc postanowiłem wymienić termostat najpierw na "geytsa"( nawet nie wiem jak to się pisze więc przepraszam) i to samo w trasie ok 90 st/C na postoju spada do ok 65_75 st/C , mechanik powiedzial że jest coś nie tak i tego trzeba na gwarancje oddac i wsadzimy nowego i tak po ok 2 tygodniach zrobiliśmy... i co znowu to samo... nawet gorzej ... co prawda na dworze jest obecnie - 10 st/C ale kur.... jak dalej tak bedzie to wyglądać to pierdziele moja przyjaźń z dislem szybko się zakończy....!!!!! pozdrawiam
kamykcli jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2021, 12:40   #74
lukasin
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-03-2017
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 TDCI 95km
Rocznik: 2014
Postów: 19
Domyślnie Odp: spadająca temp. płynu chłodzącego

Cytat:
Napisał kamykcli Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mechanik powiedzial że jest coś nie tak i tego trzeba na gwarancje oddac i wsadzimy nowego i tak po ok 2 tygodniach zrobiliśmy... i co znowu to samo... nawet gorzej
To chyba pora zmienić mechanika skoro nie potrafi Ci wytłumaczyć zjawiska tylko zabiera kasę i czas.

To jest normalne dla tego silnika, w kabinie Ci na pewno grzeje mimo spadku wskazań na postoju z 90C. Jaki jest problem? Diesel to silniki na długie trasy, skoro jadąc masz poprawną temperaturę silnika to szukasz dziury w całym.
lukasin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2021, 20:34   #75
firlej
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-11-2011
Model: FOCUS MK3
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2012
Postów: 304
Domyślnie Odp: spadająca temp. płynu chłodzącego

Jeździłem dwoma 1.6 tdci bez aktywnej żaluzji i każdym zrobiłem po ok 250 tys km. Te silniki są po prostu bardzo sprawne czyli łopatologicznie pisząc energia wytworzona nie idzie w ciepło i przy mrozie ciężko je dogrzac. Nic się nie wymyśli, tak maja i koniec. Tracicie czas i energię na ten problem. Silniki z żaluzja powinny odrobine lepiej trzymać temp ale zapewniam, przy mrozie -15 rozgrzany silnik na biegu jałowym i z włączonym ogrzewaniem straci temp w ciągu 2-3 minut. Jedynym rozwiązaniem jest przesiadka na benzynę..,
firlej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2021, 12:27   #76
mtlysy
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 03-08-2017
Skąd: Tarnów
Model: Focus
Silnik: 1.0 Ecoboost
Rocznik: 2014
Postów: 8
Domyślnie Odp: spadająca temp. płynu chłodzącego

To i ja wrzucę coś od siebie.

Od niedawna obserwuję u siebie podobne objawy, z tym że ja mam ecoboosta 1.0 2015 rok.
Przy włączonej klimatyzacji temperatura trzyma się w okolicy 1 kreski (ok. 75 stopni) - po wyłączeniu klimy, po kilkudziesięciu sekundach, temperatura wzrasta do prawidłowych 90 stopni.
Mam wrażenie że zaczęło się to dziać odkąd wymieniłem akumulator na nowy i przy wymianie auto było przez chwilę bez akumulatora.
Czytałem wszystkie możliwe wątki, dotyczące odczytu temperatury w trybie serwisowym, rolet na chłodnicy, termostatu i wszystko u mnie wygląda OK.
Temperatura spada również w trybie serwisowym, roleta pracuje, tj. w pełni się otwiera i zamyka, termostat też zdaje się być OK, ponieważ przy wyłączonej klimatyzacji, gdy temperatura dochodzi do 97 stopni, zaczyna spadać, a później rośnie znów do 97 stopni.

Jeśli komuś udało się rozwiązać problem, to będę wdzięczny za jakieś informacje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mtlysy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2021, 19:34   #77
mtlysy
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 03-08-2017
Skąd: Tarnów
Model: Focus
Silnik: 1.0 Ecoboost
Rocznik: 2014
Postów: 8
Domyślnie Odp: spadająca temp. płynu chłodzącego

Po wymianie termostatu problem został rozwiązany.
mtlysy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2021, 09:05   #78
Weendus
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 29-08-2021
Skąd: Legionowo
Model: Focus mk3
Silnik: 1600 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 12
Domyślnie Odp: spadająca temp. płynu chłodzącego

Witajcie
Dopiszę się do tego tematu bo niedawno kupiłem auto i mam podobny problem
Czyli wyłączona klimatyzacja auto łapie bez problemu prawie 90 stopni(więc wg mnie jest ok). Włączam klimatyzację i temperatura spada do 70 stopni (wcześniej wskaźnik faluje). Jak auto traktują bardziej zdecydowanie(prędkości autostradowe) na trasie to... Nie ma problemu z temperaturą nawet z włączoną klimatyzacją automatyczną. Co proponujecie sprawdzić na początek silnik oczywiście 1,6 TDCI
Weendus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2021, 10:25   #79
marey
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 20-07-2018
Skąd: Opole
Model: Focus MK3 Panther Black Metalik
Silnik: 1.0 EcoBoost 125 KM
Rocznik: 2012
Postów: 149
Domyślnie Odp: spadająca temp. płynu chłodzącego

Cytat:
Napisał mtlysy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po wymianie termostatu problem został rozwiązany.
Jaki koszt?
marey jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2022, 14:24   #80
Grandpa
ford::amateur
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 01-12-2021
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2011
Postów: 1
Domyślnie 2.0TDCi nie osiąga 90stopni

Pany, pomóżcie!

2011r. silnik 2.0 tdci 163KM

auto w trasie zatrzymuje sie na 70-71stopni i ani kropki wyżej. Przy jeździe 'w mieście' potrafi dojść i trzymac 90stopni.

Dochodzą mnie słuchy, że to normalne dla tego silnika, ale logika mówi co innego.

Auto wyposażone w aktywne przesłony chłodnicy przedniej - sprawne, działają - czy nie powinny one działać tak, że jeśli auto nie osiągnie temperatury zadanej/roboczej to pozostają zamknięte?

podczas jazdy wygląda to mniej więcej tak:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

any idea?
termostat kuleje czy faktycznie ten typ tak ma?
Grandpa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mk3 , temperatura silnika


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.