Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-11-2015, 18:42   #1
fedor88
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 20-09-2015
Skąd: Krk
Model: Focus MK2
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 5
Domyślnie 1.8 TDCI nie odpala po wymianie filtrów

Witam, przeszukałem forum jest o tym sporo ale nic nie pasuje do mojego problemu (przynajmniej nie znalazłem) Mam do Was pytanie.
Sytuacja wygląda tak:
13/11/2015 wymieniałem w focusie II 1.8 Tdci filtry, olej (u mechanika), oraz kupiłem nowy aku. Wróciłem od mechanika i samochód stał tydzień. Po powrocie z delegacji elegancko odpalał , jeździłem tak kilka dni, jednak od dwóch dni samochód mam uziemiony pod firmą, gdzie pracuje. Focus nie odpala, aku nowe, rozrusznik kręci, przez kilak sekund silnik łapie a potem pada i nic. Otworzyłem maskę zdjąłem pokrywę i widzę coś takiego - (załącznik). Do przewodu prowadzącego do filtra paliwa mam zamontowaną pompkę ręczną i to jeszcze uszkodzoną po prawej stronie - wcześniej jej nie było.
Po "dopompowaniu" gruszka robi się twarda po ponownej próbie odpalenia nic a gruszką można znowu pompować....
Co może być przyczyną że samochód nie odpala i co mam zrobić z kreatywnością mechanika odnośnie pompki - nie było jej i samochód normalnie odpalał.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 2015-11-27 14.36.25.jpg (93.7 KB, 54 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 2015-11-27 14.36.32.jpg (94.0 KB, 47 wyświetleń)

fedor88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2015, 18:48   #2
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: 1.8 TDCI nie odpala po wymianie filtrów

To byl mechanik ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2015, 18:55   #3
fedor88
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 20-09-2015
Skąd: Krk
Model: Focus MK2
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 5
Domyślnie Odp: 1.8 TDCI nie odpala po wymianie filtrów

No właśnie czytałem niestety nie mam jak i gdzie robić to samemu, oddałem do mechanika na wymianę i taki oto zonk. w poniedziałek auto wraca lina albo laweta :/ z powrotem i nie wiem jak mam z mechanikiem rozmawiać. Skąd ta pompka i czemu nie odpala. Czy to może być nieszczelność układu, o którym piszą w podanym wyżej linku?

Poza tym wspomniane jest, że pompkę należy zdemontować a jak widać na zdjęciach wpięto ją na siłę.

Ostatnio edytowane przez fedor88 ; 27-11-2015 o 18:57
fedor88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2015, 20:07   #4
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: 1.8 TDCI nie odpala po wymianie filtrów

Ale jajca - zostawił pompkę! I chyba z powrotem się zapowietrzył. U siebie wymieniałem filtr bez pompki i potem problemu nie było.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2015, 21:39   #5
fedor88
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 20-09-2015
Skąd: Krk
Model: Focus MK2
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 5
Domyślnie Odp: 1.8 TDCI nie odpala po wymianie filtrów

Poczytałem i pompka niby ułatwia odpalanie w zimie, ale czy powinna być "na stałe" w układzie? Chyba nie?. Samochód kupiłem latem nie wiem jak się zachowa jak będzie sporo poniżej zera no ale taka pompka to nie rozwiązanie. Kurcze mam nadzieję że faktycznie przez ten element Foczka nie pali i panowie w warsztacie mi to w poniedziałek poprawią. Co jeszcze mogło się podziać? Pompa paliwa? Wtryskiwacze? Pytam o najczęstsze usterki.

Aha i jak pompka out to chyba nowy przewód będzie trzeba założyć bo został pocięty?
fedor88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
nie odpala


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.