Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-12-2014, 00:57   #1
zbyszek_k007
ford::beginner
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 28-03-2013
Skąd: Legnica
Model: Transit
Silnik: 2.5d
Rocznik: 1996
Postów: 32
Domyślnie Bardzo ciężko zapala, brak mocy, nieróno chodzi i rozrusznik lekko kręci.

Witam.

Mam następujący problem z transitem. 3 dni temu ojciec nim jechał po obwodnicy z prędkościąkoło 110-120 km/h, a mam wejsję najdłuższą i raz podwyższoną-czyli z wolnym mostem. Silnik chodził na wysokich obrotach. Wócił, zgasił go i już nie chciał zapalić. W końcu po podgrzaniu świecą udało się go zapalić i chodził w miarę dobrze, ale wolniej wchodził na obroty i nie miał mocy. I tak jest do tej pory. Na dodatek rozrusznik jakośtak lekko nim kręci jakby silnik stracił sprężanie... I te wszystkie objawy wystąpiły nagle. Z miesiąćtemu sam regulowałem zawory, około 7-8 miecięcy temu też je regulowałem (jakoś dziwnie szybko się rozregulowały). Około 3 lata temu strzelił w nim rozrząd, miał wymienioną głowicę i pasek, od tego czasu zrobił z 50 tys. nie wiem czy ojciec wymieniał rolki, mówi, że chyba nie.

zbyszek_k007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2014, 09:47   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Bardzo ciężko zapala, brak mocy, nieróno chodzi i rozrusznik lekko kręci.

Sprawdź może ustawienie rozrządu (na kołkach), ewentualnie sprawdź sprężanie - skoro tak szybko gubi ustawienia luzu zaworowego...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2014, 18:01   #3
zbyszek_k007
ford::beginner
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 28-03-2013
Skąd: Legnica
Model: Transit
Silnik: 2.5d
Rocznik: 1996
Postów: 32
Domyślnie Odp: Bardzo ciężko zapala, brak mocy, nieróno chodzi i rozrusznik lekko kręci.

Sprawdziłem dziś rozrząd i okazało się, że pasek był luźny, ale nie przeskoczył. Napiąłem i podważyłem dodatkowo rolkę lekko żeby go napiąć trochę mocniej niż robi to sprężyna, ale dalej to samo.. Zdjąłem pokrywę zaworów i niektóre były wręcz podparte. Wszystkie wyregulowałem i zaczął normalnie kręcić ale dalej nie odpala. Psiknąłem samostartu i zaskoczył, ale zgasł. Dopiero jak znajomy zaczął kręcić, a ja dozowałem samostart to zapalił i chodził normalnie. Po przygazowaniu zaczął spadać z obrotów, a po odpuszczeniu gazu miał bardzo niskie obroty jakby miał zgasnąć... Jakieś sugestie?
zbyszek_k007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2014, 19:18   #4
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Bardzo ciężko zapala, brak mocy, nieróno chodzi i rozrusznik lekko kręci.

Pisał już Ci Wojtek, sprawdż sprężanie w cylindrach, to jakich sugesti jeszcze oczekujesz ??
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2014, 20:04   #5
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Bardzo ciężko zapala, brak mocy, nieróno chodzi i rozrusznik lekko kręci.

Cytat:
Napisał zbyszek_k007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zdjąłem pokrywę zaworów i niektóre były wręcz podparte.
Coś jest nie tak z klawiaturą - sprawdziłbym wałek dźwigienek zaworowych - czy któraś z jego podstaw mocujących (5 szt.) nie jest wyrwana z głowicy. To się zdarza w tych silnikach. Warto sprawdzić śruby mocujące podstawy...
Inne podejrzenie to wypalone grzybki zaworów wydechowych (lub gniazda) - czy brak luzu występuje tylko na zaworach wydechowych, czy także na ssących?

Czy rozrząd sprawdzałeś na kołki?
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 30-12-2014 o 09:53
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2014, 22:07   #6
baner
ford::average
 
Imię: banerek
Zarejestrowany: 26-04-2014
Model: transit 350
Silnik: 2.4 140 + program
Rocznik: 2008
Postów: 90
Domyślnie Odp: Bardzo ciężko zapala, brak mocy, nieróno chodzi i rozrusznik lekko kręci.

tam koło wału jest na luźnym klinie? niedawno miałem bardzo podobnie w osobówce. Rozrząd ustawiony, pierwsze odpalenie piękne a drugie już upa. Koło cofnęło się na klinie o pół zęba, to skutkowało luźnym paskiem więc przestawionym rozrządem. Sprawdzanie rozrządu na znaki nic nie dało bo było... prawie dobrze. Dopiero kołki pokazały problem
baner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2016, 23:08   #7
zbyszek_k007
ford::beginner
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 28-03-2013
Skąd: Legnica
Model: Transit
Silnik: 2.5d
Rocznik: 1996
Postów: 32
Domyślnie Odp: Bardzo ciężko zapala, brak mocy, nieróno chodzi i rozrusznik lekko kręci.

Sorry, że tam późno. Po tych wszystkich operacjach wymieniłem filtr paliwa i wszystko wróciło do normy.
zbyszek_k007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
brak kompresji , brak mocy , nie odpala


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.