Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-11-2019, 21:39   #11
wld
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-07-2012
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2003
Postów: 10
Domyślnie 1,6TDCI Odpala na Plaku, gaśnie na niskich obrotach

Witam.
Otóż dziś rano odpaliłem auto i po 100m silnik zgasł. Kręci, ale nie daje znaku życia. Po aplikacji Plaka odpalił i chodził, ale tylko na wyższych obrotach około 2000rpm. Na pierwszym biegu dało się jechać, ale przy zmianie, gdy obroty spadły gasł. Oddałem do mechanika z okolicy, bo nie jest święto i nie było innej opcji. Na moje kaprawe oko skończyła się pompa wysokiego ciśnienia lub jakiś czujnik na tej pompie lub szynie CR. Nie robił jeszcze diagnostyki, dopiero pojutrze zrobi. Auto jest z 2005r i w zeszłym tygodniu wymieniłem olej i komplet filtrów, wszystkie FoMoCo. W sklepach internetowych znalazłem "czujnik ciśnienia na listwie CR" i "zawór dozujący paliwo w układzie CR". Coś jeszcze tam jest, co mogło paść? Od czego wg Was zacząć, żeby nie wymieniać bez sensu części? Może ktoś miał lub słyszał o podobnej usterce?

wld jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2019, 22:14   #12
lando
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Słupsk
Model: Focus MK1 2001, Focus MK2 FL, Mondeo MK4
Silnik: 1,8 TDCI 115, 1,6 TDCI 110, 2,0 TDCI 140
Rocznik: 2001, 2008, 2009
Postów: 466
Domyślnie Odp: 1,6TDCI Odpala na Plaku, gaśnie na niskich obrotach

Dolot drożny ? Dla czego bez jakiejkolwiek diagnozy wróżysz pompę? Przyczyn moze byc wiele



Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
lando jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2019, 05:22   #13
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,543
Domyślnie Odp: 1,6TDCI Odpala na Plaku, gaśnie na niskich obrotach

Zanim zacznie się cokolwiek wymieniać należy zrobić odczyt błędów komputerem, przypilnuj mechanika żeby to zrobił tym bardziej jeśli jest z przypadku i potencjalnie może być typem wymieniacza
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2019, 12:52   #14
K@mix
ford::advanced
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 18-01-2011
Skąd: Białe Błota/Bydgoszcz
Model: Ford Focus mk2
Silnik: 2.0TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 400
Domyślnie Odp: 1,6TDCI Odpala na Plaku, gaśnie na niskich obrotach

Filtr paliwa do kontroli... miałem taki przypadek w innej marce. Po wymianie ok przez kilakset km. Później trup. Odpalał na plaka i chodził i losowo gasł. Po wymianie filtra problem ustapił. A skoro był wymieniany może coś wadliwy?
K@mix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2019, 14:00   #15
wld
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-07-2012
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2003
Postów: 10
Domyślnie Odp: 1,6TDCI Odpala na Plaku, gaśnie na niskich obrotach

Nie przesądzam, ale takie są moje pierwsze myśli. Słuszna uwaga z tym filtrem, to pierdoła, a może być trefny. Jak go wymieniałem, to zapowietrzyłem układ. Przeciągałem później pompką elektryczną przez niego paliwo. Może jakiś gnój z dna baku zassało.
wld jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2019, 10:40   #16
wld
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-07-2012
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2003
Postów: 10
Domyślnie Odp: 1,6TDCI Odpala na Plaku, gaśnie na niskich obrotach

Temat stanął na wymianie filtra paliwa oraz czyszczeniu zaworu na pompie WC. Tyle powiedział.

Auto pracuje jak poprzednio. Temat wyczerpany. Dzięki.

Ostatnio edytowane przez wld ; 17-11-2019 o 17:28 Powód: dopis
wld jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2020, 22:54   #17
djKraszinio28
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-04-2020
Model: Focus
Silnik: 1.6TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 6
Exclamation 1.6TDCI 109KM Zgasł i nie odpala

Witam wszystkich
Na wstępie dodam że przeglądałem tematy na forum ale żaden nie dał mi 100% odpowiedzi dlatego postanowiłem napisać ten temat
Pacjent to Focus MK2 2004 1.6TDCI 109Km. Jakoś od miesiąca czasu walczę z układem paliwowym. Zaczęło się od tego że auto odpaliło i po chwili zgasło po czym już nie zagadało, szybka diagnoza, przeszukanie forum , okazało się że padł zestaw wskaźników, wskaźniki naprawiłem ale auto dalej nie odpalało, został wymieniony filtr paliwa , przeczyszczony smok w baku było ok przez tydzień po czym powtórka z rozrywki, znowu odpowietrzanie układu i auto trochę pojeździło aż po kolejnym tygodniu identyczna sytuacj ale podczas holowania spróbowałem ruszyć auto z biegu i zagadało , przez jeden dzień było wszystko ok aż do dnia następnego gdy wyjechałem z garażu, zgasiłem auto , pozamykalem garaż chcial odpalić i znowu kaplica, teraz dałem do sprawdzenia wtryski, okazało się że jeden był trup , reszta ok więc został założony jeden wtrysk nowy, auto odebrałem we wtorek , wszystko było ok, myślałem że problem rozwiązany aż do dzisiaj gdy znowu odpaliło a po chwili zgasło, przy próbie odpalenia na plaka auto łapie ale w ogóle jak by nie miał ciśnienia, na komputerze jest tylko z tego co pamiętam błąd obwodu sterowania świecami żarowymi, innych błędów brak, chciał bym się Was poradzić co się z autem może dziać, czy jest to winna pompy wysokiego ciśnienia czy po prostu może auto cały czas się gdzieś zapowietrza i dlatego , zresztą mój mechanik mówił że mieli kiedyś identycznego Focusa z tym samym silnikiem i problemem i tam skończyło się na wymianie wszystkich przewodów od układu paliwowego i problem ustal, zastanawia mnie ten błąd świec żarowych czy może mieć z tym coś wspólnego i dzisiaj zauważyłem że z przodu od strony kierowcy przy przednim zderzaku zwisa mi jakąś niepodlaczona kostka i też nie wiem od czego ona jest i czy przypadkiem to ona nie jest sprawcą wszystkich problemów.
djKraszinio28 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2020, 02:22   #18
krzys1968
ford::expert
 
Avatar krzys1968
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 13-10-2010
Skąd: Gliwice-Berlin
Model: fokus Mk2 FL byl i milo wspominam ; focus Mk3
Silnik: 1.6tdci 109Ps ; 1.6 tdci 115Ps
Rocznik: 2008 ; 2014
Postów: 2,974
Domyślnie Odp: 1,6TDCI Odpala na Plaku, gaśnie na niskich obrotach

Swiece do sprawdzenia i zrob fotke tej wtyczki
krzys1968 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2020, 05:54   #19
gibaj
ford::professional
 
Avatar gibaj
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 01-10-2017
Skąd: LBL
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 1,502
Domyślnie Odp: 1,6TDCI Odpala na Plaku, gaśnie na niskich obrotach

czyść czujnik ciśnienia na listwie lub wymiana
gibaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2020, 18:06   #20
Garbobolok
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-12-2010
Skąd: Kluczbork
Model: Focus
Silnik: 1.6 Tdci 90km było a jest 123 ;)
Rocznik: 2005
Postów: 28
Domyślnie Odp: 1,6TDCI Odpala na Plaku, gaśnie na niskich obrotach

U mnie kiedyś problemem był egr. Wymiana wszystko załatwiła Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
1.6 tdci (90KM) 123KM V-tech 2005
Garbobolok jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.