Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Skrzynie automatyczne

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-08-2012, 23:23   #1
jetlee2004
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 12-07-2012
Skąd: Tarnów
Model: Mondeo
Silnik: 2.0TdCi
Rocznik: 2008
Postów: 2
Domyślnie Rwanie skrzyni automat przy redukcji 2.0Tdci - AWF21 AISIN

Witam

Dzis zauwazylem ze przy hamowaniu juz jak jest minimalna predkosc 10-20km/h jak automat redukuje bieg przy redukcji wystepuje szarpniecie, nie jakos super mocno ale takie lekkie zerwanie jest odczuwalne, auto ma 150tys km przejechane czyzby to juz oznaka automatu do remontu ? ten objaw jest tylko wtedy, ogolnie wszystko ok jest i plynnie zmienia biegi, pytam bo jade na chorwacje za pare dni i nie wiem czy gonic do warsztatow na szybko bo nie dojade nawet do czech:>
Sczerze autko mam 1 miesiac a tu caly cos jakies drobnostki wychodzą a to problem z wycieraczkami a to zarowki padają itp a teraz skrzynia by juz dawala oznaki zuzycia ?


Ostatnio edytowane przez SRS ; 28-08-2018 o 22:44 Powód: zle napisany tytul
jetlee2004 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2012, 16:10   #2
Repjans
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-07-2012
Model: Ford Mondeo MK4 Turnier/automat
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 11
Domyślnie Odp: Rwanie skrzyni automat przy redukcji 2.0Tdci

Mam tak samo, auto ma przejechane 158tys, jak kupiłem to miał przejechane 153tys i automat zachowywał się bardzo dobrze i gładko wrzucał i zrzucał biegi.
Teraz po przejechaniu 5tys i dwóch przejazdach AT-->PL z bardzo wielkim obciążeniem kombiaka automat zaczął się trochę dziwnie zachowywać szarpać i rwać zupełnie jak u ciebie.

Moim zdaniem to obciążenie źle wpływa na automat. Zamierzam zmienić olej ale to dopiero za kilka tys. Jedz śmiało na urlop, ja tak latam raz w miechu do Wiednia.

p.s. ...mowa oczywiście o automacie AISIN AWF21
Repjans jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2012, 15:48   #3
FM13700
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-08-2012
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007 MK4
Postów: 19
Domyślnie Odp: Rwanie skrzyni automat przy redukcji 2.0Tdci

Widać 150 tys przebiegu po niemieckich autostradach i przejście na polskie dziury powoduje problemy - mam tak samo jak kolega jetlee.
Szarpnięcia przy redukcji na jedynkę zapowiadają problemy ze sterownikiem hydraulicznym skrzyni. Może pomóc albo jego czyszczenie za parę stówek albo wymiana za jakieś 4 tys zł.
Sama wymiana oleju przy 150 tys km nie mając pojęcia czy wcześniej olej kiedykolwiek był wymieniany obarczona jest ryzykiem że zacznie się wypłukiwanie syfu i problemy..
Prawdziwa kopalnia wiedzy to forum prowadzone przez serwis skrzyń automatycznych..
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Fajnie by było gdybyście w tym wątku dali znać co Wam pomogło itp..

Ostatnio edytowane przez FM13700 ; 04-09-2012 o 16:14
FM13700 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2012, 15:41   #4
Repjans
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-07-2012
Model: Ford Mondeo MK4 Turnier/automat
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 11
Domyślnie Odp: Rwanie skrzyni automat przy redukcji 2.0Tdci

Jak wymienię olej to na pewno napisze czy pomogło czy się pogorszyło.

Pytanie z innej beczki - jak najlepiej w naszych automatach poruszać się lewarkiem zmiany biegów po poszczególnych przełożeniach: szybko z P bez przerwy od razu na D, czy lepiej pojedynczo z przystankiem po 0,5 sekundy P-R-N-D??? (Kolega ma Audi A3 z 2001 roku automat i mówi ze lepiej pomału z przełożenia na przełożenie)

-->Natomiast inny kolega miał przed laty Forda Galaxy 2,3 benzyna z 1997 roku na automacie i podczas wymiany oleju w skrzyni wymieniał również filtr oraz czyścił niejaka kasetę z cienkimi przewodami hydraulicznymi - czy coś takiego w naszych skrzyniach również występuje???
Repjans jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2012, 19:26   #5
bor0wy
ford::beginner
 
Avatar bor0wy
 
Zarejestrowany: 20-01-2012
Skąd: WM
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 25
Domyślnie Odp: Rwanie skrzyni automat przy redukcji 2.0Tdci

Co do zmiany to lepiej z mikro przerwa
A czy w S-max ze skrzynia durashift można jakoś łatwo sprawdzić poziom oleju??
bor0wy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2012, 20:31   #6
cysior
ford::average
 
Avatar cysior
 
Zarejestrowany: 03-05-2012
Skąd: Wolin
Model: MKIV
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 92
Domyślnie Odp: Rwanie skrzyni automat przy redukcji 2.0Tdci

W durashift nie ma bagnetu więc poziom sprawdza się przez korek upustowy. Wymiennego filtra nie posiada.
cysior jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2012, 10:21   #7
bor0wy
ford::beginner
 
Avatar bor0wy
 
Zarejestrowany: 20-01-2012
Skąd: WM
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 25
Domyślnie Odp: Rwanie skrzyni automat przy redukcji 2.0Tdci

Cytat:
Napisał cysior Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W durashift nie ma bagnetu więc poziom sprawdza się przez korek upustowy. Wymiennego filtra nie posiada.
To w takim razie pewnie sam tego nie sprawdze bo to raczej nie trywialne.
Wymienie olej, i co tam jeszcze mozna wymienic uszczelke? Bo jak piszesz ze nie ma filtru
bor0wy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2012, 22:53   #8
Eljas
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-06-2012
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 10
Domyślnie Odp: Rwanie skrzyni automat przy redukcji 2.0Tdci

Witam,

przede wszystkim jaki olej mam wlać przy 160tys (pierwsza wymiana) i gdzie go dostać do AISIN AWF21 .

Słyszałem tez ze warto przy takim przebiegu wymienić raz i po jakiś 500km ponownie - ta skrzynie jak i wiele innych automatów tak maja (czytaj - się lepiej spisują w dalszej eksploatacji)

Jest ktoś w stanie ustosunkować się do powyższych informacji?

Dzieks i pozdrowienia dla FordziarzyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Eljas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2012, 15:03   #9
FM13700
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-08-2012
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007 MK4
Postów: 19
Domyślnie Odp: Rwanie skrzyni automat przy redukcji 2.0Tdci

Można wlać każdy olej który ma oznaczenie JWS 3309 bo taki właśnie pasuje do Aisin AWF21, innych które będą wciskać Wam stacje napraw automatów bym nie lał.
Oto pierwszy lepszy z brzegu:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Gdybym decydował się na wymianę to na pewno bym tak zrobił czyli ponownie wymienił olej po 500-1000km. Coś tam to pomoże wypłukac syf, ale za wiele nie ma co sobie obiecywac bo w końcu wyleci tylko połowa oleju przy wymianie statycznej.
Ale ja na razie nie planuję wymiany.

Repjans i jetlee jak tam Wasze automaty?
Ja na razie zdecydowałem się przeczyścić złącze elektryczne na skrzyni (łatwo dostępne po zdjęciu plastikowej osłony silnika od góry) oraz wgrać nowy soft - póki co skrzynia zachowuje się znów idealnie, ale o trwałości tych zabiegów można będzie powiedzieć myślę że za kilka tygodni.
FM13700 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2012, 09:36   #10
Repjans
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-07-2012
Model: Ford Mondeo MK4 Turnier/automat
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 11
Domyślnie Odp: Rwanie skrzyni automat przy redukcji 2.0Tdci

Witam

zauwazylem ze automat przy mrozach znacznie szarpie nim sie rozgrzeje - czy to jest normalne?

Olej w skrzyni zmieniam zaraz po swietach na 2 razy, przeczyszcze wejscie i sprawdze bledy. Mam nadzieje ze spuszczony olej nie okaze sie zbyt przepalonoczarnyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam
Repjans jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.