Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-02-2011, 23:32   #1
1floyd
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 07-03-2006
Skąd: Śląsk - Rybnik
Model: fokus / VW Polo
Silnik: 1,8 TDDI / 1,2 benz
Rocznik: 2002 /2003
Postów: 319
Domyślnie Różnica między obudowami termostatu 1,8 TDDi

Witam ostatnio zauważyłem że tworzy mi się nalot z płynu na obudowie termostatu przy silniku, ponoć dość częsty przypadek. Mam oryginalnie zabudowaną z tworzywa a nowa 350zł. Na Allegro są używki ale metalowe też do tego modelu silnika. Jeśli chodzi o mnie to wolałbym tą metalową raz że tańsza a dwa solidniejsza. Ale czy podejdzie? Może ktoś podmieniał i ma doświadczenie. W sumie to tylko obudowa więc może być używana tym bardziej gdy spasuje ta metalowa a po co wywalać tyle kasy na nową mniej trwałą.
Proszę o podpowiedzi czy są jakieś istotne różnice.
Pozdrawiam 1floyd

__________________
Kto pyta nie błądzi ;p
1floyd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2011, 12:18   #2
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Różnica między obudowami termostatu 1,8 TDDi

A skad leci? Jezeli z polaczenia obudowa termostatu - glowica to odkrec termostat i albo wymien uszczelke (jezeli kupisz), albo posmaruj silikonem i skrec.
Jezeli cieknie z termostatu (polaczenie 2 czesci w termostacie) to teoretycznie to tez mozna rozkrecic i wymienic uszczelke/ posmarowac silikonem. Teoretycznie, bo w plastikowej wersji mosiezne wstawki pelniace zatopione w plastik i role gwintu do srub trzymajacych obudowe w calosci bardzo czesto zaczynaja sie obracac i nie mozna odrecic ani dokrecic sruby. Mialem kiedys taki przypadek i skonczylo sie na ucieciu srub, wstawieniu dluzszych i nakretek z drugiej strony. Auto jezdzi juz drugi rok i NIC nie cieknie.
Twoja decyzja, bo pewnie ludzie lubiacy wydawac pieniadze powiedza, ze to druciarstwo i lepiej byc szczuplejszym o 300zl i miec nowa obudowe, pelniaca taka sama funkcje jak ta naprawiona. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2011, 19:57   #3
1floyd
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 07-03-2006
Skąd: Śląsk - Rybnik
Model: fokus / VW Polo
Silnik: 1,8 TDDI / 1,2 benz
Rocznik: 2002 /2003
Postów: 319
Domyślnie Odp: Różnica między obudowami termostatu 1,8 TDDi

Witam. Nalot z płynu jest jakby na zgrzewie obudowy z boku. Gdyby sączył się z pod obudowy lub pokrywy termostatu do pikuś ale to wskazuję na jakieś mikropęknięcie obudowy.
Pozdrawiam 1floyd
__________________
Kto pyta nie błądzi ;p
1floyd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2011, 12:55   #4
wieslaw75
ford::beginner
 
Imię: Wiesław
Zarejestrowany: 13-02-2010
Skąd: Oświęcim
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2003
Postów: 51
Domyślnie Odp: Różnica między obudowami termostatu 1,8 TDDi

Cytat:
Napisał 1floyd Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam. Nalot z płynu jest jakby na zgrzewie obudowy z boku. Gdyby sączył się z pod obudowy lub pokrywy termostatu do pikuś ale to wskazuję na jakieś mikropęknięcie obudowy.
Pozdrawiam 1floyd
Mnie także czeka wymiana obudowy termostatu 1floyd i co zakładałeś metalowa obudowę termostatu z wersji przed FL?
Bardzo mnie to ciekawi czy by podeszła są bardzo podobne

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wieslaw75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2011, 15:33   #5
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Różnica między obudowami termostatu 1,8 TDDi

Glowica jest taka sama, wiec pasuja. Roznica jest w...koszcie produkcji. Plus aluminiowy mozna spokojnie rozkrecic i uszczelnic. W plastikowym ukrecaja sie gwinty i najczesciej i tak trzeba wymienic.
No ale mozesz sprobowac rozkrecic i uszczelnic bo tam najczesciej cieknie.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2011, 19:32   #6
wieslaw75
ford::beginner
 
Imię: Wiesław
Zarejestrowany: 13-02-2010
Skąd: Oświęcim
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2003
Postów: 51
Domyślnie Odp: Różnica między obudowami termostatu 1,8 TDDi

Cytat:
Napisał mkaminski100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Glowica jest taka sama, wiec pasuja. Roznica jest w...koszcie produkcji. Plus aluminiowy mozna spokojnie rozkrecic i uszczelnic. W plastikowym ukrecaja sie gwinty i najczesciej i tak trzeba wymienic.
No ale mozesz sprobowac rozkrecic i uszczelnic bo tam najczesciej cieknie.
Też mi się wydawało ze cieknie z pod uszczelki termostatu wymieniałem pompę wody to przy okazji wymieniłem termostat i założyłem nową uszczelkę teraz się okazało ze cieknie z boku obudowy

mkaminski100 dziękuje bardzo za odpowiedz nie tylko kupić aluminiową obudowę termostatu
wieslaw75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2011, 15:28   #7
1floyd
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 07-03-2006
Skąd: Śląsk - Rybnik
Model: fokus / VW Polo
Silnik: 1,8 TDDI / 1,2 benz
Rocznik: 2002 /2003
Postów: 319
Smile Odp: Różnica między obudowami termostatu 1,8 TDDi

Witam. Sorry ze dopiero teraz ale brak czasu nie pozwalałmi na udzielanie się na forum. Jeśli komuś to jeszcze pomoże to spokojnie może zakładać obudowę termostatu aluminiową w miejsce tej z tworzywa w silniku TDDI. W moim przypadku spasowała idealnie. Koszt egzemplarza z rozbiórki 50 zł plus komplet nowych uszczelek ok 20 zł w ASO. Termostat był sprawny więc go przełożyłem.Teraz już mam spokój z ubytkiem płynu.
Pozdrawiam 1floyd
__________________
Kto pyta nie błądzi ;p
1floyd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2011, 13:29   #8
gringos14041971
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-10-2010
Model: Ford Focus MK2
Silnik: TDCI 1.8
Rocznik: 2006
Postów: 2
Domyślnie Odp: Różnica między obudowami termostatu 1,8 TDDi

Witam,mam straszna prosbe ,prosze o pomoc -mam focusa tdci 1.8 rocznik 2006,czy mozna zalozyc taki termostat jak na zdjeciach kilka postow nizej?chodzi mi o to ze ten plastikowy peknal mi i chcialby wlozyc ten aluminiowy,czy bedzie pasowal?i czy uszczelki beda pasowaly z tego plastikowego do aluminiowego.Dzieki za odpowiedz.pozdrawiam.
gringos14041971 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2011, 19:52   #9
gringos14041971
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-10-2010
Model: Ford Focus MK2
Silnik: TDCI 1.8
Rocznik: 2006
Postów: 2
Domyślnie Odp: Różnica między obudowami termostatu 1,8 TDDi

mam jeszcze jedno pytanie-jak zdjąć wężyk ten co jest na dole obudowy z tyłu,nie da sie tam w zaden sposob dojsc zeby zdjac opaske.ma ktos jkais pomysl?dzieki.
gringos14041971 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2013, 21:12   #10
nazimk
ford::amateur
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 24-01-2013
Skąd: Chorzów
Model: fokus
Silnik: 1.8
Rocznik: 2003
Postów: 1
Domyślnie Odp: Różnica między obudowami termostatu 1,8 TDDi

odkręcasz wszystkie śruby i wtedy kombinerkami chwytasz obejmę ale tą przy obudowie termostatu
nazimk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.