Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-02-2016, 11:35   #1
RattusNorvegicus
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-05-2013
Skąd: Okolice Bolesławca
Model: Ford Focus MK3 kombi
Silnik: 1.6 EB 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 9
Domyślnie Ciche ale wyraźne dzwonienie spod maski

Naczytałem się już trochę tego typu tematów, ale żaden nie podpasował mi w 100%. Otóż już od jakiegoś czasu w moim Focusie mk1 TDDI podczas jazdy słychać ciche, ale wyraźne dzwonienie spod maski. Siedząc za kółkiem mam wrażenie, że to gdzieś z prawej strony. Najgłośniej jest na 2 i częściowo 3 biegu, na 4 i 5 słychać mniej, ale jednak. Na sprzęgle i jak auto stoi, to słychać głównie takie jakby metaliczne "pikanie", ale trzeba się mocno wsłuchać. Coś ewidentnie o coś albo rezonuje, albo gdzieś jest luz. Kompletnie nie mam już pojęcia gdzie tego szukać. Auto mocy nie straciło, rozrząd i pasek klinowy wymieniany i wg mechaników (opinia u trzech) tutaj jest wszystko OK. Turbo raczej objawów nie daje, choć tutaj wszystko możliwe, silnik pracuje równo, kopci trochę jedynie na mrozach, ale to normalka, paliwo w normie, oleju nie bierze ani odrobinę... Jedynie z bałwanka do intercoolera nad paskiem wielorowkowym zaczęło mi trochę cieknąć, ale to jutro się za to biorę...

Ktoś miał coś podobnego i udało się to wyeliminować? Wydaje mi się, że sprawa nie jest poważna, ale irytuje podczas jazdy i mimo wszystko nie daje spokoju. Trochę już z tym jeżdżę i w końcu trzeba się za to zabrać...

RattusNorvegicus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2016, 17:22   #2
Uziu
ford::expert
 
Avatar Uziu
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: VW Passat/Mercedes-Benz
Silnik: 1.9 TDI/2.7CDI
Rocznik: 1998/2005
Postów: 2,097
Domyślnie Odp: Ciche ale wyraźne dzwonienie spod maski

moze wydech? plecionka ?
Uziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.