Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-03-2014, 19:19   #1
iron88
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 31-07-2011
Model: Focus mk2
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 4
Domyślnie Immobilizer a alarm sklepowy ?

Witam.
Dawno nie zaglądałem na forum, ale wiadomo jak trwoga to do Boga (lub mądrzejszych kolegów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )...
Szukałem na forum ale nie znalazłem jednoznacznych odpowiedzi na te rewelacje.
Temat jest następujący:
Rano żona pojechała naszą Foką (MK2 2005 2.0 TDCI kombi) do pracy. Po pracy nie dała niestety rady odpalić samochodu. Kiedy sam zajechałem na miejsce stwierdziłem następujące objawy:
Po przekręceniu kluczyka w II położenie, zapalają się wszystkie kontrolki, gasną tak jak powinny, bez rewelacji. Jednak po tym zaczyna mrugać lampka IMMO. Wiadomo, po przekręceniu kluczyka w położenie rozruchu nic się nie dzieje. Nie ma żadnych oznak pracy rozrusznika.
Poszukałem troche na necie przy użyciu telefonu, próbując uzupełnić swoją niewiedzę. Wyeliminowałem rozładowaną baterię w pilocie, bezpieczniki w samochodzie, rozładowany akumulator, nawet na nowo zakodowałem kluczyk myśląc, że ma to coś wspólnego z immo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nastał wieczór i zostałem zmuszony do zaholowania foki.
Zacząłem szukać na forum, rano dzwoniłem do serwisów w Zielonej Górze (nikt nie potrafił się tego podjąć) dopiero w ASO dostałem potwierdzenie, że prawdopodobnie to właśnie wina rozkodowanego IMMO.
Usłyszałem też, że takie nagłe rozkodowanie mogło być spowodowane przez alarm sklepowy, który nadaje na podobnej częstotliwości ! Jest w tym pewna prawidłowość ponieważ auto rzeczywiście stało przy dyskoncie, kilka metrów od takiego alarmu przymocowanego na ściany.
Pan z ASO stwierdził również, że do ponownego zakodowania immo i kluczyka potrzebne są dwa kluczyki. Niestety posiadam tylko jeden. I tutaj nasuwają się pytania czy:
-rzeczywiście potrzebny jest drugi kluczyk czy Panowie próbują znaleść łosia
(cena kodowania- 190 zł; do przyjęcia, ale koszt kolejnego kluczyka sprawia, że cena winduje do góry)
-mogło to być w ogóle spowodowane przez taki alarm sklepowy czy może mam szukać w ogóle innego powodu braku reakcji auta ?

iron88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2014, 19:55   #2
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,015
Domyślnie Odp: Immobilizer a alarm sklepowy ?

1) do kodowania IMMO potrzebne są co najmniej 2 kluczyki. Drugi może być najprostszy (bez pilota), ale z pastylką IMMO.
2) Rozkodowanie IMMO w samochodzie kluczykowym (nie keyfree) przez alarm sklepowy to totalna bzdura. Pilot centrala i systemu keyfree nadaje na 433 MHZ - czyli częstotliwości dość powszechnie używanej, natomiast IMMO "kluczykowe" jest urządzeniem przypominającym RFID, pracuje na dużo niższych częstotliwościach i ma zasięg kilku centymetrów (poniżej 10 centymetrów). Tak więc alarm sklepowy to dla niego obcy świat...

Pozostaje podstawowe pytanie z jakiego powodu kluczyk przestał działać - możliwe jest np., że kluczyk upadł i pastylka IMMO uległa uszkodzeniu lub kluczyk został położony w jakimś silnym polu elektrycznym i także to mogło zniszczyć pastylkę. Bez podpięcia do komputera i próby kodowania się nie dowiemy co jest.

BTW- koledzy w ASO biorą 3 razy więcej + "duża górka" za tę przysługę (w stosunku do mnie oczywiście...).
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 24-03-2014 o 20:33
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2014, 20:11   #3
iron88
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 31-07-2011
Model: Focus mk2
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 4
Domyślnie Odp: Immobilizer a alarm sklepowy ?

Mi też temat alarmu sklepowego wydał się wyssany z palca, bo co drugie auto w tym kraju miałoby problem z IMMO Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po czym mogę poznać, ze takowy kupny kluczyk ma immo?
Na allegro są albo gotowe usługi razem z kodowaniem albo zwykłe groty z imitacja przycisków...
Jak żona wróci z pracy to spróbujemy odtworzyć "drogę kluczyka" w ciagu dnia.
Panowie rozumiem, że moje przypuszczenia co do tego, że jest to immo się potwierdzają tak ? Auto nie ma jakiś innych objawów.
iron88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2014, 20:34   #4
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,015
Domyślnie Odp: Immobilizer a alarm sklepowy ?

Cytat:
Napisał iron88 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Po czym mogę poznać, ze takowy kupny kluczyk ma immo?
....
Kup u sprawdzonego dostawcy. Nie ma innej metody "poznania", ze kupuje się kluczyk z pastylką.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2014, 16:57   #5
iron88
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 31-07-2011
Model: Focus mk2
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 4
Domyślnie Odp: Immobilizer a alarm sklepowy ?

Znalazłem coś takiego : [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Sprzedawca twierdzi, że będzie działać. Z kolei specjalista w ASO twierdzi, że musi być oryginał bo mają Fordowski program i zdarzało się, że nieoryginałów nie wykrywał. Wszystko się zgadza więc myślę, że wieczorem zamówię...
iron88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2014, 17:54   #6
janek001
Zablokowany
 
Imię: janek
Zarejestrowany: 03-08-2012
Skąd: wrocław
Model: mondeo
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2008 136km
Postów: 374
Domyślnie Odp: Immobilizer a alarm sklepowy ?

przecież na forum jest kolega z kluczykami , pewna ręka
janek001 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2015, 21:09   #7
piter2010
ford::average
 
Avatar piter2010
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 25-09-2010
Skąd: Sosnowiec
Model: Ford mondeo mk4 2007
Silnik: 2.0 TDCI 143KM
Rocznik: 2007
Postów: 136
Smile Odp: Immobilizer a alarm sklepowy ?

Panowie odnowię trochę temat i proszę o pomoc:
Wczoraj wracając z Anglii zostawiłem kluczyki u znajomego od samochodu,jedyny jaki mam w domu to zwykły z plastikowa rączką z napisem FORD.Dzis pojechałem na lotnisko po samochód,wkładam kluczyk przekręcam i wszystko OK,aż do momentu otwarcia drzwi......i się zaczęło...uaktywnił się alarm i zaczął wyć chyba coś po 30sekund z małymi przerwami.Na konversie choinka,wszystko miga i się świeci,samochodu nie da się ani odpalić ani wyłączyć alarmu.Pojechałem do ASO FORD i powiedzieli mi że powinienem użyć kodu,a procedura jaką mi przedstawili była następująca:
-Otworzyć drzwi,przekręcić stacyjkę do położenia 2 i nacisnąć dwukrotnie migającą niebieską diodę obok drążka zmiany biegów.Tak też zrobiłem,kilka razy,jednak bez efektu,albo ja coś źle robię albo już nie wiem.Brakuje mi pomysłu jak uruchomić samochód,który jest mi bardzo potrzebny do pracy.Bardzo proszę o pomoc jak uruchomić samochód oraz jak wyłączyć alarm,bo już nie mam sił pokonywać w jedną stronę kilkudziesięciu kilometrów po to aby znów wrócić z pustymi rękoma.Jestem uziemiony na AMEN,dlatego byłbym bardzo wdzięczny za jakąkolwiek pomoc w uruchomieniu mondka oraz rozwiązaniu w/w problemu.Pozdrawiam
piter2010 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
alarm , focus mk2 , immobilizer , kluczyk , rozrusznik nie kręci


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.