Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-10-2016, 16:48   #11
Hipek5
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-03-2015
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 13
Domyślnie Odp: Nie działa podgrzewanie szyby przedniej.

Cytat:
Napisał Luttek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I co, wymieniłeś tę szybę? Działa w całości?
Ja mam podobnie, grzeją dwa pasy po 40 cm dokładnie na wysokości twarzy kierowcy i pasażera a w środku nic. Uszkodzeń nie widzę - właśnie tam gdzie grzeje i to dokładnie na wysokości oczu kierowcy są dwa maleńkie odpryski szyby, ale działa. W środku bez uszkodzeń i nie działa...parę mies temu naprawiałem podszybie, bo się nie trzymało na tych badziewnych spinkach (naprawiłem skutecznie i porządnie wkręcając blachowkręty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) Oglądałem wtedy taśmę która jest równo pośrodku szyby na dole i nie widziałem żeby była zniszczona..
Kurcze, jakby taśma była zniszczona albo coś to nie działałaby całość a nie część - tak na zdrowy rozum. Jeśli śladów uszkodzeń nitek w szybie nie widać to już nie wiem o co chodzi.
Szyba nie jest oryginalna, tylko zamiennik z Nordglass. Jeśli dobrze odczytuję z 2008 r.
EDIT
Dziś się do tego dobrałem, zdjąłem podszybie. Jest jedno złącze od szyby, ma dwa szerokie metalowe paski. Całość oklejona badziewną odlepiającą się izolacją z folii, wszystko brudne, zasyfione i zaśniedziałe. Oczyściłem, WD-40 poszedł w ruch, zaizolowałem porządnie i skręciłem. Czekam na mróz i chłód...
Za dużo jednak jakoś sobie nie obiecuję.
Przy okazji pokazał się cały geniusz tej konstrukcji, taśma jest na styku dwóch połówek podszybia, tam gdzie ono najbardziej odstaje. Podszybie nigdy idealnie nie przylega, klej czy lepik też nie chroni przed wilgocią. Leje się na tę taśmę na codzień jak złoto - nic dziwnego że tak to wygląda. Pomyślę nad jakąś porządną "hydroizolacją".
Mam podobny problem - pytanie: pomogło u Ciebie oczyszczenie czy jednak szyba winna?

Hipek5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2016, 21:35   #12
Luttek
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 20-02-2015
Skąd: Wrocław
Model: Focus mk1 kombi
Silnik: 1.6 PB 100KM
Rocznik: 2004
Postów: 248
Domyślnie Odp: Nie działa podgrzewanie szyby przedniej.

Nie pomogło a niedługo potem szyba mi pękła wymieniłem na Pilkingtona z podgrzewaniem i działa do tej pory. Zapłaciłem rok temu, X czy XI 580 zł.
Luttek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
focus i



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.