Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-05-2017, 23:14   #121
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Komunikat awaria silnika

Cytat:
Napisał Kasia Kuga Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... Macie jakiś pomysł?
Poprzednim razem mówiłem, że trzeba podpiąć pod komputer i sprawdzić błędy. Teraz powtórzę to ponownie.
Zgadywanie ma sens żaden...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-05-2017, 10:47   #122
beat
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 19-03-2012
Model: Ford KugA
Silnik: 2,0
Rocznik: 2011
Postów: 1
Domyślnie Odp: Komunikat awaria silnika

WItam. Widzę że posty dosyć stare ale mnie trafiło to wczoraj... Auto zgasiłem było ok, po 30 min odpalam i komunikat awaria silnika i wykrzyknik. byłem na kompie i okazało się że awaria dpf, mam o tyle gorzej że mieszkam w irlandii hehe a tu nieźle kasują. Najlepsze jest to że auto nie traci mocy i jeździ tak jak przed tem tylko jest komunikat. W przyszłym tyg jade do mechanika ,,,, napiszę co i jak.
beat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2017, 11:00   #123
piniu1
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-06-2016
Model: KUGA I
Silnik: diesel
Rocznik: 2008
Postów: 75
Domyślnie Odp: Komunikat awaria silnika

Cytat:
Napisał Kasia Kuga Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzień dobry, może coś doradzicie.
Miałam dwa razy naprawiany alternator. Najpierw jakieś sprzęgiełko, po wymianie którego samochód zwariował i wszystko padło, nie otwierały się szyby i lusterka, itd. okazało się, że padł jakiś moduł w drzwiach. Po tej naprawie siadł mi kilkakrotnie akumulator. Okazało się, że alternator był źle naprawiony i nie ładuje. Kolejny raz go naprawiałam. Po tej naprawie wydawało się, że jest już ok, nawet spadło spalanie. No ale niestetyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pojechałam w góry. Po kilkuminutowym podjeździe autem cały czas pod górkę pojawił mi się komunikat AWARIA AWD. Po zgaszeniu silnika komunikat zniknął, ale pojawia się co jakiś czas. Nie czuję zmiany w prowadzeniu auta. Kuga z 2011r. Macie jakiś pomysł?
Witam.
Może pora sprawdzić olej oraz filtr w AWD, odkręcić pompkę.

Ja zrobiłem wbrew instrukcji i wymieniłem olej oraz filtr haldexu. Olej, który wyleciał można było nazwać "breją", a o filtrze nie wspomnę.
piniu1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2017, 13:41   #124
arturows
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 05-12-2008
Skąd: Siedlce
Model: Mondeo mk5 titanium Led 150KM
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 16
Domyślnie

Cytat:
Napisał Misiakrp Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
i wymiana kolejnego nic nie dała nawet zamówiłem jeszcze jedne z allegro i to samo
ale najlepsze jest to ze po odłączeniu kostki od czujnika i pokasowaniu błędów i odpaleniu auta najpierw wywala usterkę silnika bez checka (zbyt duża różnica ciśnień) a po 2 minutach check i reszta błędów ze zbyt dużo sadzy itp... pytanie skąd te dane jak jest odpięty od czujnika ?
sprawdziłem napiecie na kostce 4,37V górny pin i 5V dolny pin bez róźnicy czy tylko zapłon czy odpalony czy tak powinny być ?
pomocy panowie bo już nie wiem co robić w fordzie kazali był na diagnozie komputerowej i kazali czujnik wymienić ale to nie pomogło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I co było powodem awarii?

Bump: I co było powodem awarii?

Ostatnio edytowane przez arturows ; 13-08-2017 o 15:22
arturows jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2017, 14:02   #125
Zielnik
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-11-2009
Model: Ford Kuga
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 116
Domyślnie Odp: Komunikat awaria silnika

Cytat:
Napisał piniu1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam.
Może pora sprawdzić olej oraz filtr w AWD, odkręcić pompkę.

Ja zrobiłem wbrew instrukcji i wymieniłem olej oraz filtr haldexu. Olej, który wyleciał można było nazwać "breją", a o filtrze nie wspomnę.
Ja profilaktycznie zrobiłem to samo i olej co prawda był w miarę czysty, ale już sitko na pompie oleju było mocno zaklejone czarnym osadem, więc przy okazji wymiany trzeba je oczyścić. Co ciekawe producent Haldexa zaleca wymianę oleju co 30tyś km, a filtra co 60tyś km, podczas gdy Ford wcale nie przewiduje takiej wymiany... Za to np. serwis VW przynajmniej informuje klientów o takich zaleceniach i realizuje taką usługę w ramach przeglądów. Ford co najwyżej chętnie wymieni cały Haldex jak już padnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zielnik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2017, 21:48   #126
arturows
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 05-12-2008
Skąd: Siedlce
Model: Mondeo mk5 titanium Led 150KM
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 16
Domyślnie Odp: Komunikat awaria silnika

Witam. Mam bardzo poważny problem z Kugą i nikt nie jest w stanie mi pomóc, a mianowicie miałem zapchany filtr DPF, więc włożyłem nowy oryginał a tu po przejechaniu ok 300km zonk dpf znów zapchany żółta kontrolka silnka i czerwony ! awaria silnika, filtr został wymyty specjalnym środkiem i przeprowadzono procedurę wypalania i było OK przez kolejne przejechane 80 km!!!!! i to samo żółta kontrolka silnika i czerwony ! awaria sinika, ponownie wyjęty dfp i co? cały czarny od sadzy. Mechanik rozkłada ręce, stwierdził, że musi ostro walić z silnika sadzą, a silnik ładnie pracuje. Może ktoś z Was miał podobny problem? Proszę o pomoc.
Nawet piszcie na PW.
arturows jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2017, 22:19   #127
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: Komunikat awaria silnika

a czy ktoś poza montażem i czyszczeniem dpf, zrobił jakąś diagnostykę??
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2018, 23:12   #128
sorand
ford::amateur
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 02-08-2018
Model: Kuga
Silnik: 2.0
Rocznik: 2010
Postów: 2
Domyślnie Odp: Komunikat awaria silnika

Witam.
Jestem użytkownikiem od czerwca Forda Kuga 2.0, 140KM, 2010r.
Przedstawię krótko:
15 lipca - trasa 500km połowa to autostrada;
16 lipca "Check engine" świeci - brak objawów
30 lipca kontrolka gaśnie
2 sierpnia wizyta w serwisie Ford - diagnoza 400km wcześniej skończyło się wypalanie DPF.
Więcej błędów nie stwierdzono.
Czy przez dwa tygodnie kontrolka sygnalizuje wypalanie?
sorand jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2018, 22:13   #129
Tarmas
ford::advanced
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 01-05-2015
Skąd: Białystok
Model: Kuga MK2 FL / Fiesta MK7
Silnik: 2.0 TDCi 180 KM / 1.25 Pb 82 KM
Rocznik: 2017 / 2011
Postów: 466
Domyślnie Odp: Komunikat awaria silnika

Normalne wypalanie DPF-a nie skutkuje kontrolką. To jest zwykła procedura, jak w każdym samochodzie z DPF, więc użytkownik nawet nie jest o tym informowany.

Nie przypominam sobie też, żeby była możliwość ustalenia w komputerze ile km temu robiło się wypalanie DPF, ale w tej kwestii niech mnie ktoś ewentualnie poprawi.
__________________
Ford Kuga 2.0 TDCi 180 KM manual MK2 FL ST-Line [Mica Shadow Black]
Ford Fiesta 1.25 Pb 82 KM manual MK7 pre-FL 4-d [Panther Black]
był Ford Focus 1.8 TDCi 115 KM manual MK2 FL Hatchback [Panther Black]
Tarmas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2018, 07:00   #130
adamjoker
ford::average
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 22-11-2016
Skąd: Mazury
Model: Kuga Tit AWD
Silnik: 2.0D 136KM
Rocznik: 2008
Postów: 87
Domyślnie Odp: Komunikat awaria silnika

W nowszych silnikach masz na ELM pokazany % zapchania filtra. W starszych pokazuje ile km temu przeprowadzono próbę wypalania dpf i ile km temu wypalono skutecznie dpf. Może o to chodzi.
adamjoker jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.