Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Blacharstwo/lakiernictwo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-04-2017, 15:15   #1
Alladyn27
ford::amateur
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 10-04-2017
Skąd: Kurów
Model: AUDi
Silnik: 1.0
Rocznik: 1990
Postów: 3
Domyślnie Naprawa, konserwacja podwozia.

Ostatnio w moim fordzie zauważyłem, że po zimie zaczęła wychodzić ruda na podłodze. Postanowiłem samemu zabrać się za to dlatego, że naprawy blacharskie są drogie i w tym momencie nie opłacalne już. A więc chcę się za zabrać za to sam i obmyśliłem sobie pewien plan działania. Na samym początku chcę dobrze wyczyścić wszystkie skorodowane miejsca na podwoziu za pomocą wiertarki i szczotki oraz ręcznej szczotki drucianej oraz zapewne papierem ściernym następnie znalazłem preparat na internecie niwelujący rdze a mianowicie r-stop(czy on jest dobry ?) nałożyć 2-3 warstwy ponieważ r-stop zamienia rdze w ala metal/ twardą powłokę następnie w miejsach gdzie będą jeszcze gdzieś ubutki w podłodze chce zastosowac włókno szklane i żwicę epoksydowa/ poliestrową nastepnie planuje nałożyć jakąś farbe/podkład i na to na koniec baranek z bola. Jak oceniacie mój plan działania, czy to wytrzyma jakies 2 lata proszę o analizę i na komentarze z waszymi sugestajamii

Alladyn27 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2017, 17:20   #2
aurerum
ford::professional
 
Imię: Mieczysław
Zarejestrowany: 29-01-2012
Skąd: Sędziszów
Model: Mondeo mk4 ,Puma 1,7
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 1,083
Domyślnie Odp: Naprawa, konserwacja podwozia.

jak masz ubytki to pasowało by wyciąć skorodowaną powierzchnię i wspawać nowy kawałek blachy.Na temat włókna się nie wypowiadam bo jakoś do mnie ten rodzaj łatania dziur nie przemawia
aurerum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2017, 17:24   #3
Alladyn27
ford::amateur
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 10-04-2017
Skąd: Kurów
Model: AUDi
Silnik: 1.0
Rocznik: 1990
Postów: 3
Domyślnie Odp: Naprawa, konserwacja podwozia.

Ja doskonale wiem że należało by wyciąć i wspawac Ale nie mam takiej możliwości dlatego chce zrobić to on inną metodą i chce się dowiedzieć czy to wytzyma tak z 2 lata
Alladyn27 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2017, 07:36   #4
Konani
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-08-2016
Skąd: Kato
Model: Focus
Silnik: 2.0 ST170
Rocznik: 2003
Postów: 308
Domyślnie Odp: Naprawa, konserwacja podwozia.

Jak już będziesz czyścił i gdzieś zrobi się dziura to można zamiast spawania próbować np skleić nową blachę od wewnątrz i związać klejem do metalu na zimno. Położyć wewnątrz na nową blachę coś ciężkiego, np szynę i czekać aż dobrze zwiąże. Na zewnątrz szpachla do uszczelnienia i wyrównania powierzchni, tylko że to wszystko jest tylko doraźne. Spawarkę można wypożyczyć w firmach zajmujących się wypożyczaniem sprzętu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
R-stop jest lepszy niż brunox pod względem czasu działania. Po 2 godzinach można już usunąć powłokę odrdzewiacza, a brunoxa-a po 24h. Nie zapomnij go usunąć do gołej blachy przed nakładaniem podkładu, bo będzie cały czas działał i się później bąble porobią Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Żywica, czy jakieś włókno nadaje się bardziej do uszczelniania nadwozia, drzwi, nadkola

Ostatnio edytowane przez Konani ; 15-04-2017 o 07:50
Konani jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2017, 11:20   #5
Alladyn27
ford::amateur
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 10-04-2017
Skąd: Kurów
Model: AUDi
Silnik: 1.0
Rocznik: 1990
Postów: 3
Domyślnie Odp: Naprawa, konserwacja podwozia.

czym usunąć tego r-stopa ?
Alladyn27 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2017, 08:36   #6
Konani
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-08-2016
Skąd: Kato
Model: Focus
Silnik: 2.0 ST170
Rocznik: 2003
Postów: 308
Domyślnie Odp: Naprawa, konserwacja podwozia.

tak samo, szczotką , albo papierem ściernym, byle nie porysować zbytnio blachy do podkładowania.
Konani jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2017, 11:23   #7
Shellby222
ford::amateur
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 27-04-2017
Model: Mondeo
Silnik: 2.5 V6
Rocznik: 2003
Postów: 1
Domyślnie Odp: Naprawa, konserwacja podwozia.

Witam, podłącze się pod temat z pytaniem: Czy w warunkach domowych (mając do dyspozycji podjazd) da radę zrobić konserwację aby starczyła na dłużej i zabezpieczyła auto przed rudą czy lepiej to jednak zlecić?
Shellby222 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2017, 17:37   #8
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,203
Domyślnie Odp: Naprawa, konserwacja podwozia.

Da radę choć to 3-4 dni roboty. Jak nie masz sprężarki to daj sobie spokój bo pędzlem to tragedia.
Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.