Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-05-2017, 09:40   #1
West_GD
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 07-07-2016
Skąd: Trójmiasto
Model: Fiesta
Silnik: 1.0
Rocznik: 2019
Postów: 59
Domyślnie 1.0 Ecoboost, pytanie o... kolor oleju.

Witajcie

Wczoraj odebrałem w Kielcach Fiestę 1.0 EB 140KM w wersji Black. Po przyjeździe do domu sprawdziłem sobie olej.. okazało się, że jest on koloru który podchodzi pod pomarańczowy. Trochę zgłupiałem dlatego, że tata rok temu odebrał też Fiestę 1.0 EB i tam olej był zielony.
Niby i tu i tu wlany jest 5w20 Castrola. Troche się zdygałem czy nie mam płynu chłodzącego w oleju.. bo płyn jest właśnie pomarańczowy.

Ktoś widział u siebie taki olej? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.



[Update]

Znalazłem przyczynę:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Przetłumaczone - "
LLC „Setra Smary” informuje, że od 1 września 2015 roku, profesjonalny asortyment olejów silnikowych (Castrol EDGE Professional i Magnatec Professional) zostanie przeprowadzona bez dodatku środka barwiącego, czyli zmiany właściwości produktów, takie jak światło fluorescencyjne, widocznych w świetle UV (Edge zawodowe) i zielony (Magnatec Professional).

Decyzja ta została podjęta ze względu na optymalizację procesów produkcyjnych w naszych zakładach europejskich.

Badania potwierdziły, że zmiany te w żaden sposób nie wpływają na specyfikację i konsumentów właściwości produktów.
Podobne produkty z lub bez takiego barwnika mogą być mieszane bez ograniczeń między sobą.

Charakterystyczną cechą EDGE Professional i Magnatec Professional olejów silnikowych przeznaczonych do użytku profesjonalnego, jest technologia mikrofiltracji.
Kontrola jakości odbywa się przy użyciu nowej technologii cząstki Castrol pomiarów optycznych - Optical Particle Measurement System (OPMS) .
Dodatkowo, w celu wsparcia programów z wiodących światowych producentów samochodów do zmniejszenia emisji CO 2 , certyfikowany olej silnikowy Castrol EDGE Professional jako 100% CO 2 - neutralny zgodnie ze standardowym protokołem gazów cieplarnianych.

Oryginalne Produkty EDGE Professional i Magnatec Professional w opakowaniu litrowym są również takie środki ochrony jak:
- folii ochronnej na szyjce opakowania
- trójwymiarowy hologram na odwrocie opakowania,
- grawerowania laserowego logo na pokrywie i pierścień ochronny
- dodatkowe logo na pokrywie.


Zawsze możesz skontaktować się z naszym działem technicznym w sprawie wykorzystania produktów Castrol email [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] .

Należy pamiętać, że powyższe zmiany nie wpływają na tolerancje zakresu, nazwy i kody produktów."


Ostatnio edytowane przez West_GD ; 26-05-2017 o 12:18 Powód: Update
West_GD jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2017, 17:00   #2
PrzemKo80
ford::advanced
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 12-05-2017
Skąd: Częstochowa
Model: Fiesta Trend Sync
Silnik: 1.4 96km
Rocznik: 2017
Postów: 200
Domyślnie Odp: 1.0 Ecoboost, pytanie o... kolor oleju.

U mnie od nowości zielony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
PrzemKo80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.