Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-05-2019, 18:52   #51
BrunoJ
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-03-2018
Skąd: Stavanger/Bydgoszcz
Model: LDR110
Silnik: 2.2 TDCI 122KM
Rocznik: 2012
Postów: 265
Domyślnie Odp: Mama dwójki (3 w drodze :D ) kupuje S-maxa do 70tyś zł |2015-2016r|

Ale po 4-5 latach i mniejszy przebiegu jest jednak zupełnie ok. Bez dodatków typu czujnik deszczu można żyć, z drugiej strony to takie rzeczy nawet we fiacie panda chyba są, więc trochę siara... ;-)

BrunoJ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2019, 19:09   #52
peter79
ford::advanced
 
Avatar peter79
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 24-08-2012
Skąd: KOL
Model: S-MAX TITANIUM
Silnik: 2.0 TDCI 163ps
Rocznik: 2011
Postów: 267
Domyślnie Odp: Mama dwójki (3 w drodze :D ) kupuje S-maxa do 70tyś zł |2015-2016r|

Jak Ci zależy na wyposażeniu to sprzedam ci swojego, będziesz miała chyba wszystko co tylko było montowane w fordzie, ale przebieg 190000 i rok 2011
peter79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2019, 11:04   #53
AstraC
FCP member
 
Avatar AstraC
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 08-07-2014
Skąd: Warszawa
Model: Vectra B / S-Max II
Silnik: 2.2 DTI / 2.5 ale turbo nie ma
Rocznik: 2001
Postów: 280
Domyślnie Odp: Mama dwójki (3 w drodze :D ) kupuje S-maxa do 70tyś zł |2015-2016r|

Cytat:
Napisał BrunoJ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale po 4-5 latach i mniejszy przebiegu jest jednak zupełnie ok. Bez dodatków typu czujnik deszczu można żyć, z drugiej strony to takie rzeczy nawet we fiacie panda chyba są, więc trochę siara... ;-)
Moment - możesz zamówić nawet Fiestę ST, w której z wyposażenia są cuda, o których mi się w Grandzie nie śni (ja mam Trend + auto klima, grzane fotele i szyba, czujniki z tyłu, i el. składane lusterka, lepsza konsola z podłokietnikiem), ale jak ktoś potrzebuje dużego samochodu... kupiłem Galaxego MK3 151kkm 2.0TDCI Ghia, 4 lata, i po tych 4 latach mocno żałowałem, że wtedy nie kupiłem nowego 2.0 noPb tylko z klimą, bo pewnie miałbym go po dziś dzień. I mimo to że nowy 83kpln nowy vs. 54kpln używany.
__________________
Zaawansowany fanatyk Opla, delegatura w Fordzie
Vectra Zender Sport - sportowy lecz powolny sadzomiot
AstraC jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2019, 11:34   #54
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,151
Domyślnie Odp: Mama dwójki (3 w drodze :D ) kupuje S-maxa do 70tyś zł |2015-2016r|

Dzisiaj większość ludzi tak jak koleżanka szuka aut używanych z fajnym wyposażeniem. Tylko, że te 3-4 letnie auta żeby miały dziś fajne wyposażenie - wczoraj musiały być mocno doposażane. Kupując nowe auto, a tutaj temat dotyczy S-Maxa dobre wyposażenie będzie kosztować grube pieniądze, a do tego z dieslem w gratisie otrzyma AdBlue. Mniejsze pieniądze za nowe auto dzisiaj z powiedzmy jako takim wyposażeniem , za 4-5 lat inny potencjalny kupujący nazwie " sucharem ". W popierdziawkach do miasta może ma to mniejsze znaczenie , ale koleżanka szuka auta gdzie zapnie trzy foteliki dla trojga dzieci, bez konieczności wożenia jednego w bagażniku. Przy okazji mając mase miejsca na wszystko niezbędne do podróżowania. To co 5 lat wstecz było 'top" dzisiaj jest w pakiecie za połowę ceny . Z drugiej strony nowe to zawsze nowe i nic tego nie zmieni, ale czy warto kupować nowe ze świadomością, że za 3 lata jego cena będzie w granicach 60% wartości przy odbiorze kluczyków. Chyba ,że ktoś żeni się z salonowym autem i nawet nie myśli o rozwodzie przez wiele wiele lat .
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2019, 11:48   #55
piotrek305
ford::advanced
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 17-11-2015
Skąd: Warszawa Węgrów
Model: BMW 3GT 2020/ Fiesta Mk7 FL 2013
Silnik: 2.0i 184KM/1.2 82KM
Rocznik: 2020/2013
Postów: 323
Domyślnie Odp: Mama dwójki (3 w drodze :D ) kupuje S-maxa do 70tyś zł |2015-2016r|

tak nowe auto to juz trzeba kupować na wiele lat jako osoba prywatna, wtedy to ma sens Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
piotrek305 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2019, 23:39   #56
BrunoJ
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-03-2018
Skąd: Stavanger/Bydgoszcz
Model: LDR110
Silnik: 2.2 TDCI 122KM
Rocznik: 2012
Postów: 265
Domyślnie Odp: Mama dwójki (3 w drodze :D ) kupuje S-maxa do 70tyś zł |2015-2016r|

Cytat:
Napisał AstraC Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moment - możesz zamówić nawet Fiestę ST, w której z wyposażenia są cuda, o których mi się w Grandzie nie śni (ja mam Trend + auto klima, grzane fotele i szyba, czujniki z tyłu, i el. składane lusterka, lepsza konsola z podłokietnikiem), ale jak ktoś potrzebuje dużego samochodu... kupiłem Galaxego MK3 151kkm 2.0TDCI Ghia, 4 lata, i po tych 4 latach mocno żałowałem, że wtedy nie kupiłem nowego 2.0 noPb tylko z klimą, bo pewnie miałbym go po dziś dzień. I mimo to że nowy 83kpln nowy vs. 54kpln używany.
Widzisz, ja mam dokładnie odwrotne przemyślenia z kupna Picasso wcześniej. Miałem nagranego idealnego 4 latka, ale właściciel winszował sobie lepiej niż 60% ceny nowego, który wtedy był już na wyprzedażach. Na potrzeby dyskusji powiedzmy, że nawet bez znaczenia jest fakt, że używka była w lepszej wersji. Ostatecznie - wspomagając się jakimiś zgrubnymi estymatami kosztów utrzymania w dłuższym i krótszym okresie - zdecydowałem się kupić nowe z salonu. I tak jak z samego auta byłem bardzo zadowolony, tak już po dwóch latach żałowałem, że jednak nie podjąłem wtedy innej decyzji. A to ponieważ mając nowe auto z salonu musiałem z nim zostać przez kilka kolejny lat. Bo nowego po dwóch latach najzwyczajniej nie opłacało się sprzedawać.
Więc - parafrazując Twoją wypowiedź - niestety miałem go prawie 9 lat, podczas gdybym kupił używanego 4 latka, już dawno jeździłbym czymś fajniejszym ;-)
Tyle teoria, na S-Maxie przetestuje czy działa poprawnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
BrunoJ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
automat skrzynia , s-max


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.