Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-05-2020, 23:12   #91
lordwader
ford::advanced
 
Avatar lordwader
 
Imię: wader
Zarejestrowany: 13-03-2013
Skąd: mazowieckie
Model: Kuga mk2 lift; Focus mk3 lift
Silnik: 1,5 150KM; 1.5tdci 95KM
Rocznik: 2018, 2016
Postów: 305
Domyślnie Odp: Update Sync3 bez navi -> Sync3 z navi EU

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie przepadam za takim "robieniem w konia"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie lepiej napisać po prostu, że nie o tą opcję chodzi???

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - To nie to miejsce! Akurat ten parametr do niczego sensownego nie służy.
Właściwy zaznaczony jest na screenshocie z UCDSa, w FORSCanie wygląda podobnie...

Do tego warto sprawdzić/poprawić ustawienia directa w liczniku:
720-04-01 xxxx Xxxx xx gdzie manewry to bit zerowy (ten od "jedynki") X (czyli ma tam być 1, 3, 5, 7, 9, B, D albo F).
Widzę, że już jestem obiektem żartów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., ale co tam dalej zgłębiam
@ tedi_k dzięki za wsparcie
dotarłem do tych opcji jak na zdjeciach (w konfiguracji centralnej nic nie znalazłem co by mogło sugerować aby włączyc te opcje).
Po zmianie konfiguracji modułu IPC na Menu- Navigation Info Enabled, dalej mam samochodzik, jak podejrzałem IPC (as build) - parametry chyba się nie zmieniły przed zmiana i po jest taki sam zapis: 720-04-01 00A0 21E5 D2
Zamiast kierunków jak był tak jest samochodzik...

Rozumiem, że moge jeszcze spróbować zmienić 2 wciągu 21E5 na dowolną z podanych cyfr czyli np.: 11E5 lub 31E5, ...

Bump: apropos Waszego wsparcia tych żartów ze mnie przypomniał mi się taki mem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Adnotacja 2.jpg (88.0 KB, 56 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Adnotacja 3.jpg (99.0 KB, 53 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Adnotacja 4.jpg (90.3 KB, 48 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Adnotacja 5.jpg (92.2 KB, 51 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG-20200513-WA0000.jpg (93.1 KB, 63 wyświetleń)


Ostatnio edytowane przez lordwader ; 26-05-2020 o 23:23
lordwader jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2020, 23:21   #92
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,026
Domyślnie Odp: Update Sync3 bez navi -> Sync3 z navi EU

Cytat:
Napisał lordwader Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
.... przed zmiana i po jest taki sam zapis: 720-04-01 00A0 21E5 D2
Zamiast kierunków jak był tak jest samochodzik...
....
Moim zdaniem Kolega powinien sobie dać z tym spokój i znaleźć w pobliżu kogoś bardziej biegłego "w te klocki".
Tu się "samo nic nie zmienia". Jak jest "2" a ja napisałem, że ma być "3" to samo się to nie zrobi... Trzeba to ustawić.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A poza wszystkim - po interwencji Tomka @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - wyraźnie napisałem powyżej, że dla "starego" APIM cała ta praca nie ma większego sensu...
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2020, 23:31   #93
lordwader
ford::advanced
 
Avatar lordwader
 
Imię: wader
Zarejestrowany: 13-03-2013
Skąd: mazowieckie
Model: Kuga mk2 lift; Focus mk3 lift
Silnik: 1,5 150KM; 1.5tdci 95KM
Rocznik: 2018, 2016
Postów: 305
Domyślnie Odp: Update Sync3 bez navi -> Sync3 z navi EU

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moim zdaniem Kolega powinien sobie dać z tym spokój i znaleźć w pobliżu kogoś bardziej biegłego "w te klocki".
Tu się "samo nic nie zmienia". Jak jest "2" a ja napisałem, że ma być "3" to samo się to nie zrobi... Trzeba to ustawić.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A poza wszystkim - po interwencji Tomka @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - wyraźnie napisałem powyżej, że dla "starego" APIM cała ta praca nie ma większego sensu...
nie, nie jeszcze powalczę, ale już jutro,
podmienię te cyferki, 2 mam zamienić na dowolną z tych, które kolega wyszczególnił?
Czy ja mam stary APIM i nie ma dla niego ratunku aby odpalić tą opcję?

Naprawdę sporo już zgłębiłem, ale jestem bliski rezygnacji...
lordwader jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2020, 07:40   #94
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,026
Domyślnie Odp: Update Sync3 bez navi -> Sync3 z navi EU

Cytat:
Napisał lordwader Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...jestem bliski rezygnacji...
I z czystej życzliwości to zalecam.
Bo jeśli nie rozumie się, że nie ma tu dowolnści i jeśli trzeba zminić wartość zerowego bitu, to jeśli jest "2" to należy wpisać "3" a nie "dowolną wartość" - to jedyne co można uzyskać uporem - to "DUŻE PROBLEMY".
Piszę życzliwie widząc tą szamotaninę.
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2020, 09:39   #95
jagred
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-08-2015
Model: Focus
Silnik: 1.5
Rocznik: 2015
Postów: 196
Domyślnie Odp: Update Sync3 bez navi -> Sync3 z navi EU

No i jak wszyscy wyzej pisza... na starych wersjach na ktorych bylo org 3.0 to nie dziala. Nie wazne ze sie zaktualizowalo do 3.4, trzeba jeszcze wgrac kalibracje a to bardzo ryzykowne.
jagred jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2020, 14:29   #96
lordwader
ford::advanced
 
Avatar lordwader
 
Imię: wader
Zarejestrowany: 13-03-2013
Skąd: mazowieckie
Model: Kuga mk2 lift; Focus mk3 lift
Silnik: 1,5 150KM; 1.5tdci 95KM
Rocznik: 2018, 2016
Postów: 305
Domyślnie Odp: Update Sync3 bez navi -> Sync3 z navi EU

Cytat:
Napisał jagred Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No i jak wszyscy wyzej pisza... na starych wersjach na ktorych bylo org 3.0 to nie dziala. Nie wazne ze sie zaktualizowalo do 3.4, trzeba jeszcze wgrac kalibracje a to bardzo ryzykowne.
czy moduł datowany na 04/2016 to nowa czy stara wersja?
lordwader jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2020, 20:30   #97
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,162
Domyślnie Odp: Update Sync3 bez navi -> Sync3 z navi EU

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie przepadam za takim "robieniem w konia"...
Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zwrócił mi uwagę, że kolega @lordwader ma "starego" APIMA. Nie zapamiętuję i nie śledzę co kto ma a czego nie ma.
NA "STARYCH" APIMach MANEWRY NAVI i LOGO STACJI RADIOWYCH NIE DZIAŁAJĄ!!!
no dokładnie . Uda się albo nie uda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2020, 22:25   #98
lordwader
ford::advanced
 
Avatar lordwader
 
Imię: wader
Zarejestrowany: 13-03-2013
Skąd: mazowieckie
Model: Kuga mk2 lift; Focus mk3 lift
Silnik: 1,5 150KM; 1.5tdci 95KM
Rocznik: 2018, 2016
Postów: 305
Domyślnie Odp: Update Sync3 bez navi -> Sync3 z navi EU

jakie są kryteria definiowania nowy APIM/ stary APIM ??
cy w starym APIM'ie można upgradować firmware wg tej procedury:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

jesli się uda to można ten stary uznać za nową wersję?
lordwader jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2020, 09:09   #99
jagred
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-08-2015
Model: Focus
Silnik: 1.5
Rocznik: 2015
Postów: 196
Domyślnie Odp: Update Sync3 bez navi -> Sync3 z navi EU

Cytat:
Napisał lordwader Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jakie są kryteria definiowania nowy APIM/ stary APIM ??
Jesli oryginalnie ma 3.0 to jest stary

Cytat:
Napisał lordwader Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ccy w starym APIM'ie można upgradować firmware
Tak, czasem tylko APIM juz nigdy wiecej sie nie uruchamia

Cytat:
Napisał lordwader Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wg tej procedury:
Chyba nie, nie czytalem calej, ale na samej gorze jest napisane ze to nie to samo co w przypadku aktualizacji do 3.4

Cytat:
Napisał lordwader Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jesli się uda to można ten stary uznać za nową wersję?
JEŚLI się uda to tak. (chyba?)

Ostatnio edytowane przez jagred ; 28-05-2020 o 09:12
jagred jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2020, 21:36   #100
poshel
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 16-09-2013
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6
Rocznik: 2014
Postów: 100
Domyślnie Odp: Update Sync3 bez navi -> Sync3 z navi EU

U mnie było tak, że miałem APIM noNAV 2016 rok z fabrycznie wgranym sync2.3. Zrobiłem aktualizację do 3.0 i 3.4, a następnie zmieniłem firmware. Kilka zmian (o ktorych koledzy wcześniej pisali) w ustawieniach IPC i BCM i podpowiedzi z nawigacji pojawiły się na zegarach. Wszystko robiłem ucds pożyczonym od kumpla bo forscanem to jednak się nie odważyłem.
poshel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.