Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-12-2018, 22:11   #541
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,148
Domyślnie Odp: Założenie tempomatu

jeżdżę eSmaxami już ponad 8 lat więc mam pewne przyzwyczajenia, ale dla mnie używanie tempomatu jest wręcz odruchowe: robię pyk-pyk lewym i prawym kciukiem (klawisz aktywacji tempomatu i SET+) i zdejmuję nogę z gazu - simple and easy

ps.
a od lipca używam tempomatu częściej, bo założyłem ACC więc pilnuje odstępu za mnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2018, 05:41   #542
QQRyK
ford::amateur
 
Imię: Pawel
Zarejestrowany: 20-11-2018
Skąd: Gloucester
Model: Ford S Max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2013
Postów: 6
Domyślnie Odp: Założenie tempomatu

Ok witam - mały update z mojej strony. Udało mi się aktywować w końcu tempomat . Niestety "Forscan" w moim przypadku nie dał rady musiałem użyć elmconfig przy tym muszę zaznaczyć Bardzo ważną rzecz ,że w moim przypadku o aktywacji tempomatu zadecydowało dodatkowe ustawienie w IPC sama zmiana w BCM nie dała rady dodatkowo aktywowane automatyczne zamykanie drzwi - dzięki za pomoc.Powodzenia i wytrwałości tym co beda probowali.

Bump: Odnisnie tempomatu i jak się ma jego intuicyjność w S-Max- nie zgłaszam żadnych zastrzeżeń...wydaje mi się że wszystko jest proste i logiczne może być kwestia przyzwyczajenia i nawyków. Dla mnie super sprawa.
QQRyK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2018, 08:01   #543
Danielo_82
ford::professional
 
Zarejestrowany: 06-02-2018
Model: Mk4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 1,686
Domyślnie Odp: Założenie tempomatu

Jakie dodatkowe ustawienie w IPC? Przy aktywacji tempomatu zapis do IPC i tak zawsze trzeba zrobić, jeśli o to Co chodziło.
Danielo_82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2018, 12:18   #544
Piotr4888
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-02-2012
Model: Ford S-max
Silnik: 2.0 16V
Rocznik: 2006
Postów: 74
Domyślnie Odp: Założenie tempomatu

Witam
Niestety mój interfejs nie dał sobie rady z połączeniem przez forscan lub elmconfig.
Jeśli jest ktoś z okolic Włocławka lub by jechał przez W-ek co by mógł aktywować własnym interfejsem to Proszę o informacje...
Piotr4888 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2018, 15:44   #545
QQRyK
ford::amateur
 
Imię: Pawel
Zarejestrowany: 20-11-2018
Skąd: Gloucester
Model: Ford S Max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2013
Postów: 6
Domyślnie Odp: Założenie tempomatu

Cytat:
Napisał Danielo_82 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jakie dodatkowe ustawienie w IPC? Przy aktywacji tempomatu zapis do IPC i tak zawsze trzeba zrobić, jeśli o to Co chodziło.
Jest inny wątek na tym forum gdzie opisuje się obsługę ELMCONFIG i doradzają zapisywać Nowe ustawienia w BCM a w IPC nie jest konieczne ale jak się okazuje w moim przypadku było....
QQRyK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2018, 15:51   #546
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,148
Domyślnie Odp: Założenie tempomatu

Cytat:
Napisał QQRyK Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale jak się okazuje w moim przypadku było
czasami BCM potrzebuje dodatkowy reset/restart (czasami zdjęcie zdjęcie klemy), a zapis IPC właśnie to zrobił
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2019, 20:18   #547
Kabun18
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 06-12-2018
Skąd: Wrocław
Model: S-max
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 1
Domyślnie Odp: Założenie tempomatu

Witam. Jest ktoś z Wrocławia kto mi jutro (03.01.19) może aktywować tempomat? Dzięki i pozdrawiam.
Kabun18 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2019, 01:30   #548
AREKSZ
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-12-2007
Skąd: Ząbkowice Śl.
Model: KUGA Mk 2
Silnik: 1.5 ecobost
Rocznik: 2018
Postów: 112
Domyślnie Odp: Założenie tempomatu

Aktywowałem w Mondeo w Siechnicach we wrześniu i wszystko jest ok! Więc w s maxie to to samo.
AREKSZ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2019, 11:04   #549
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,161
Domyślnie Odp: Założenie tempomatu

Cytat:
Napisał Kabun18 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jest ktoś z Wrocławia
pisz do @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] jest w okolicach
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2019, 11:55   #550
beribazoo
ford::beginner
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 02-09-2012
Skąd: Wwa
Model: S-Max
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 2013
Postów: 48
Domyślnie Odp: Założenie tempomatu

Koledzy, obiecałem sobie, że w tym roku na wakacje koniecznie muszę założyć tempomat. S-Max z 2006 roku, czyli przed liftem - zakładam, że każde przyciski z wiązką podejdą i nie muszę się martwić jej długością? Czy coś jeszcze powinienem wziąć pod uwagę?

Zastanawiam się czy np. komputer pokładowy jest ten sam we wszytkich modelach - mam najprostszy zestaw wskaźników (najmniejszy wyświetlacz pomiędzy zegarami)?

A może ktoś kojarzy czy w Warszawie można gdzieś to szybko i sprawnie ogarnąć? Kolega mayak?
beribazoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.