Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-07-2010, 16:50   #21
C-sław
ford::advanced
 
Avatar C-sław
 
Zarejestrowany: 25-07-2008
Skąd: Krapkowice (opolskie)
Model: Fcus
Silnik: 2.0 TDCi 150KM
Rocznik: 2015
Postów: 232
Domyślnie Odp: Zapach spalin w kabinie

Cieszę się, że opis się przydał. Pozdrawiam.

__________________
Ja lubię mieć luz humor i sprawny wóz....
C-sław jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2011, 22:11   #22
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Zapach spalin w kabinie

C-sław opis faktycznie gites, bo dzięki niemu zecydowałem się dzisiaj z tym powalczyć. 3 godzinki:-) i dwa wtrysk zrobione!

Moje dodatkowe uwagi:
1. Jak ktoś zauważył...imbus 7 - mnie też zaskoczył lekko, ale znalazłem w innym komplecie...
2. Najlepszy super środek to czyszczenia tego syfu to...środek do czyszczenia silników! To chyba jakiś kwas:-) bo żżerą czarną w mgnieniu oka - polecam!
Zrobiłem sobie "wycior" ze szmaty+pręt i ogień!
Sam wtrysk to płyn do silnika + ropa (olej napędowy;-)).
3. Mnie zaskoczyła, jedna podkładka miedzina, bo...nie wyszła z wtryskiem - złośliwa - i pół godziny się z nią...
4.Wtrysk, który miał duży przedmuch faktycznie wychodził ciężko. Ale syf był na nim tak ogromny... Natomiast drugi wyszedł bez problemowo!
5. Trzeba bardzo, bardzo dobrze poczyśćić miejsc gdzie: siada ustalacz, gumowa uszczleka oraz dolny podkładka miedziana. Zarówno na wtrysku jak też gniazda w bloku,
6. Ja wszystko skręciłem...odpaliłem, trochę po marudził, ale nie zgasł:-))))
7. Na wszelki wypadek zarówno odpięte przewody paliwowe, jak też gniazda w wtrysku zakleiłem na czas zabawy taśmą malarską, żeby syfy się nie dostały.

Ogólnie robota za pierwszym razem lekko stesująca:-), ale teraz podszedł bym do tego na luzie!
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2011, 11:28   #23
bryczes
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-10-2011
Model: Focus II
Silnik: 1.6TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 15
Domyślnie Odp: Zapach spalin w kabinie

Dzięki C-sław opis się przydał ale ku przestrodze u mnie była to naprawdę ciężka 2-3h walka z samym wyciągnięciem wtrysku. Miałem olbrzymi nagar - samego czyszczenia wszystkiego (wtrysku, gniazda, głowicy) 1h. MASAKRA. Mi udało się go wyciągnąć dzięki pomocy kolegi który podważał go z jednej strony a ja z drugiej. Końcowy efekt jednak bardzo dobry. Autko odpaliło bez najmniejszego problemu i jedynie przez kilka minut podymił trochę co chyba jest zrozumiałe biorąc pod uwagę to, że trochę syfu musiało się dostać do środka.
bryczes jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2011, 05:23   #24
Pietro71
ford::average
 
Avatar Pietro71
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 14-12-2008
Skąd: Szczecin
Model: Ford mondeo MK4
Silnik: 1.8 TDCI 125 km
Rocznik: 2008
Postów: 196
Domyślnie Odp: Zapach spalin w kabinie

Wiat u mnie kiedys cos podobnego było że było czuc spaliny w kabinie mojego focusika i co ? okazało się że mam pękniety kolektor , ale sprawdz tez uszczelke pomiedzy kolektorem a tłumnikiem moze tam jest przyczyna pozdrawiam.
Pietro71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2011, 15:23   #25
luck48
ford::beginner
 
Avatar luck48
 
Imię: łukasz
Zarejestrowany: 07-08-2011
Skąd: Poznań/Lubsko
Model: C-MAX
Silnik: 1,6 TDCI 109KM
Rocznik: 2008
Postów: 38
Domyślnie Odp: Zapach spalin w kabinie

Mam również problem ze smrodem spalin w kabinie. Dziś byłem u mechanika i po oględzinach okazało się, że gdzieś z pod turbiny dymi. Mechanik nie miał czasu żeby się temu bardziej przyjrzeć bo trzeba by było pościągać jakieś osłony ale obstawia na jakąś uszczelkę lub uszkodzoną turbinę!! w tej sprawie mam pytanie czy w silniku TDCI 1,6 109KM słyszycie charakterystyczny gwizdy przy przyspieszaniu? bo ja słyszę.. a kolega z Wawy mówi, że u niego cisza ma Peugeot'a z tym samym silnikiem.. Proszę o info co o tym wszystkim sądzicie...
luck48 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2011, 20:11   #26
novix79
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-10-2011
Skąd: Krasnik
Model: Ford focus c-max
Silnik: 1596
Rocznik: 2005
Postów: 3
Domyślnie Odp: Zapach spalin w kabinie

Cytat:
Napisał luck48 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam również problem ze smrodem spalin w kabinie. Dziś byłem u mechanika i po oględzinach okazało się, że gdzieś z pod turbiny dymi. Mechanik nie miał czasu żeby się temu bardziej przyjrzeć bo trzeba by było pościągać jakieś osłony ale obstawia na jakąś uszczelkę lub uszkodzoną turbinę!! w tej sprawie mam pytanie czy w silniku TDCI 1,6 109KM słyszycie charakterystyczny gwizdy przy przyspieszaniu? bo ja słyszę.. a kolega z Wawy mówi, że u niego cisza ma Peugeot'a z tym samym silnikiem.. Proszę o info co o tym wszystkim sądzicie...
Tez mialem taki problem ale jak sie okazalo to w ford c-max ma dodatkowo filtr powietrza za silnikiem blizej pulpitu od gory i on tez odpowiada za spaliny ktore dostaja do srodka samochodu.
Tak mi mechanik powiedzial i jak zrobil to po problemie
novix79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2011, 22:08   #27
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Zapach spalin w kabinie

Cytat:
Napisał luck48 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam również problem ze smrodem spalin w kabinie. Dziś byłem u mechanika i po oględzinach okazało się, że gdzieś z pod turbiny dymi. Mechanik nie miał czasu żeby się temu bardziej przyjrzeć bo trzeba by było pościągać jakieś osłony ale obstawia na jakąś uszczelkę lub uszkodzoną turbinę!! w tej sprawie mam pytanie czy w silniku TDCI 1,6 109KM słyszycie charakterystyczny gwizdy przy przyspieszaniu? bo ja słyszę.. a kolega z Wawy mówi, że u niego cisza ma Peugeot'a z tym samym silnikiem.. Proszę o info co o tym wszystkim sądzicie...
Krąży opinia, że jak C-Max/Focus 1.6TdCi gwiżdże przy przyśpieszaniu, to turbinie przyjrzeć się czas. Ja u siebie osobiście nie słyszę. Jak się podniesie maskę i przygazuje, to słychać turbo, ale podczas jazdy nie zdarzyło mi się (zawsze jeżdżę z zamkniętymi szybami, może z otwartymi słychać)
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2011, 21:22   #28
luck48
ford::beginner
 
Avatar luck48
 
Imię: łukasz
Zarejestrowany: 07-08-2011
Skąd: Poznań/Lubsko
Model: C-MAX
Silnik: 1,6 TDCI 109KM
Rocznik: 2008
Postów: 38
Domyślnie Odp: Zapach spalin w kabinie

Okazało się, że spaliny w kabinie to wina zapchanego filtru cząstek stałych. (spaliny wydostawały się po przez zawór bezpieczęstwa między kolektor-filtr DPF (FAP) Pomogło ponoć (jutro odbieram auto) przepalenie filtra, wymiana oleju i filtra oleju ( po zatkaniu się filtra paliwo zaczęło dostawać się bezpośrednio do komory silnika i stan oleju w silniku dramatycznie się podniósł) Powiem tak miałem Suzuki Baleno 1,6 benzyna i przez 5 lat użytkowanie nie "zepsuło" mi się tyle rzeczy ile w fordzie przez 2 miesiące po zakupie auta! Zaczynam więc sądzić, że diesel jest dla bogatych... a dla średniej klasy ludka pozostaje benzynka i to japońska Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale to tak na boku głównego wątku. bo oczywiście komford jazdy fordem jest o niebo lepszy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez luck48 ; 19-10-2011 o 08:18
luck48 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2011, 15:16   #29
bratmm
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-12-2011
Skąd: Chesterfield
Model: Ford
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 1
Thumbs up Odp: Zapach spalin w kabinie

Cytat:
Napisał C-sław Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No i mi też się przytrafiło. Dzisiaj jeden wtrysk zaczął cykać i zrobiło sie mokro. Czy to może mieć związek z tym że jak zmieniałem olej nalali mi do pełna? Wcześniej było do połowy na bagnecie.

Może mnie ktoś uświadomić które uszczelki mam wymienić i czy duży kłopot ze zrobieniem tego?

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Widzę że prowadzę monolog, ale nic to. Jestem po wymianie uszczelniaczy i tak: nie jest to jakaś skomplikowana operacja, potrzebny jest klucz imbusowy nr 7 oraz podstawowe śrubokręty oraz 8ka , 10tka i 14tka. Naprawdę nie ma się czego bać. Opiszę wszystko co i jak w punktach.

1) odkręcamy czarną listwę trzymającą przewody podciśnieniowe, oraz instalację elektryczną wtrysków

2) demontujemy rurę wychodzącą od turbiny, z jednej strony opaska a z drugiej strony dwie śruby 8ka i 10 tka

3) teraz mamy dostęp do pokrywy (tej czarnej z korkiem wlewu oleju) i odkręcamy ją kluczem nasadowym 8 a potem na jej miejsce kładziemy czystą szmatkę w celu zabezpieczenia przed wpadnięciem np śrubki do komory wałków rozrządu bo wtedy tragedia.

4)z cieknącego wtrysku ściągamy zawleczkę od przewodu podciśnieniowego i lekko podważając śrubokrętem wyciągamy przewód

5) teraz odkręcamy przewód paliwa klucz 14

6) imbus nr 7 i odkręcamy stopkę wtrysku hehe nie wyjdzie tak łatwo ale spoko, należy delikatnie poruszać nim w lewo w prawo i napewno wyjdzie

7) kiedy mamy go już na stole przystępujemy do wymiany uszczelnień, oczywiście po uprzednim oczyszczeniu wtrysku (NALEŻY PRZY TYM UWAŻAĆ ŻEBY NIE DOTKNĄĆ SAMEJ KOŃCÓWKI WTRYSKIWACZA ABY GO NIE ZATKAĆ!!!) na końcu jest miedziany pierścień a u góry plastykowe kółko (ustalacz). Obie te części po prostu zsuwamy z wtrysku i zakładamy nowe.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.teraz czas na simering, znajduje się on w gnieździe wtrysku, trzeba go wydłubać śrubokrętem, dokładnie wyczyścić gniazdo i wcisnąć nowy. Łatwo wychodzi a i zamontowaniem nowego nie było problemu

9) zaglądamy do gniazda i sprawdzamy czy powierzchnia dla miedzianej podkładki jest czysta, jeśli nie to trzeba najlepiej ze szprychy zrobić malutkie L owinąć szprychę szmatką i nasączyć ropą, po czym ruchem kolistym czyścimy powierzchnię

10) teraz montujemy wszystko w odwrotnej kolejności zachowując staranność całej operacji z wyczuciem dokręcamy stopkę wtrysku nic a nic się nie boimy że coś się zapowietrzy

11) po zmontowaniu upewniamy się że nic nie zostało w komorze silnika i odpalamy silnik zapali na pewno najdalej za drugim razem, wprowadzamy na obroty tak 1500 starczy i trzymamy kilka sekund, jeśli nie musimy już nigdzie jechać otwieramy browara i cieszymy się z zaoszczędzonych pieniędzy.

Jeśli ktoś będzie się za to brał samodzielnie to polecam powyższy opis a i równocześnie służę radą. Pozdrawiam

Piekny opis cslaw. wlasnie jestem po wymianie wszystkich uszczelek w jednym z wtryskow. prosta robota. jedna rzecz. trzeba uwazac. Dzieki wielki za opis!!!
bratmm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2011, 15:53   #30
luck48
ford::beginner
 
Avatar luck48
 
Imię: łukasz
Zarejestrowany: 07-08-2011
Skąd: Poznań/Lubsko
Model: C-MAX
Silnik: 1,6 TDCI 109KM
Rocznik: 2008
Postów: 38
Domyślnie Odp: Zapach spalin w kabinie

A ja już nie mam filtra DPF ale znowu śmierdzi tym razem leci olej z łaczenia turbiny uwaga NOWEJ! Puki co nie lubi mnie to auto..Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ps. olej leci z turbiny na rure odprowadzającą spaliny z silnika przysmaża się a zapach z tej reakcji wpada w kanaly wentylacyjne wprost do kabiny - ehh życie..
luck48 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.