Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-07-2020, 20:23   #1
Jarri S-max
ford::average
 
Avatar Jarri S-max
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 18-10-2018
Skąd: Toruń
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCI EcoBlue
Rocznik: 2018
Postów: 96
Domyślnie Stukanie w okolicach słupka B, za kierowcą

Drogie grono fachowców od Maxia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
już kilka razy byłem Z moim S-Maxem (2.0 EcoBlue, 2018r., 190KM) w ASO z takim nieregularnym stukaniem w okolicach słupka B, za fotelem kierowcy (może tylne lewe drzwi?). Występuje to głównie jak auto trafi na jakieś nierówności drogi, na płaskim asfalcie cisza. Za każdym razem smarowali smarem Wurth w spray’u zamki i ten pałąk od zamka we wnęce drzwi oraz silikonowali uszczelki, bo czasem mocno trzeszczą/skrzypią (z uszczelkami to w ogóle osobna historia). W końcu sam kupilem ten smar, ale jeśli pomaga to tylko na jeden - dwa dni. Szczerze mówiąc to nawet nie wiem czy w zasadzie pomaga.

Po działaniach speców z ASO problem regularnie wraca już po kilku dniach, choć po smarowaniu zamków miało pomóc na około pół roku!!! Mam wrażenie jakby tam coś było luźne, niedokręcone i coś o coś stukało na nierównościach. ASO twierdzi, że zamki wysychają Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Czy ktoś z Was się z tym spotkał? Może zna ktoś przyczynę?
Pomóżcie, bo szału można dostać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
Henry Ford powiedział: Każda porażka jest szansą żeby spróbować jeszcze raz, tylko mądrzej
Jarri S-max jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2020, 21:13   #2
lsulima
FCP member
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 06-08-2010
Skąd: Skawina
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 1,114
Domyślnie Odp: Stukanie w okolicach słupka B, za kierowcą

Mam ten sam problem. Ale jeszcze nie namierzyłem winowajcy. Mi tez się wydaje, że to jakiś luźny element.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
lsulima jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2020, 21:26   #3
Jarri S-max
ford::average
 
Avatar Jarri S-max
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 18-10-2018
Skąd: Toruń
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCI EcoBlue
Rocznik: 2018
Postów: 96
Domyślnie Odp: Stukanie w okolicach słupka B, za kierowcą

Cytat:
Napisał lsulima Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam ten sam problem. Ale jeszcze nie namierzyłem winowajcy. Mi tez się wydaje, że to jakiś luźny element.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ja tego ASO nie odpuszczę i będę ich cisnął, aż znajdą przyczynę. Będę chciał się umówić w ciągu najbliższych 2 tygodni. Tym bardziej, że auto jest na gwarancji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak się dowiem co to za przyczyna to się podzielę z Tobą i prośba, żebyś też dał znać jak znajdziesz winowajcę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Henry Ford powiedział: Każda porażka jest szansą żeby spróbować jeszcze raz, tylko mądrzej
Jarri S-max jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2020, 21:45   #4
Jarri S-max
ford::average
 
Avatar Jarri S-max
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 18-10-2018
Skąd: Toruń
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCI EcoBlue
Rocznik: 2018
Postów: 96
Domyślnie Odp: Stukanie w okolicach słupka B, za kierowcą

Cytat:
Napisał lsulima Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam ten sam problem. Ale jeszcze nie namierzyłem winowajcy. Mi tez się wydaje, że to jakiś luźny element.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Hej, obiecałem, że podzielę się rozwiązaniem problemu, który opisałem w pierwszym poście. W ub. środę byłem w ASO i po wyjechaniu faktycznie problem ustał i w moim S-Maxie jest cisza! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Rozwiązaniem problemu okazało się:
- posmarowanie silikonem do uszczelek gumowych wszystkich uszczelek na drzwiach i we wnękach drzwi (polecam przesmarować również uszczelki klapy silnika i klapy bagażnika czyli ogólnie wszystkich Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., jednak nie chodzi tylko o posmarowanie tych grubych, wałkowatych uszczelek, ale również tych jakby materiałowych, na gumowych uszczelkach profilowanych na szczytach drzwi; jeśli nie będziesz wiedział o co mi chodzi to wstawię fotki, daj znać,
- posmarowanie smarem półstałym Wurth HSW 100 (polecam sobie kupić, ja też kupię) uchwytów zamków we wnękach drzwi, trzeba to dość obficie nasmarować, ale tak, żeby nie kapało; najlepiej nasmarować wszystkie te uchwyty - chodzi o te czarne elementy, na których zatrzaskują się zamki po zamknieciu drzwi;

Zrób to, co opisałem powyżej i daj znać czy Ci też pomogło, ok?
Pozdrawiam!
__________________
Henry Ford powiedział: Każda porażka jest szansą żeby spróbować jeszcze raz, tylko mądrzej
Jarri S-max jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2020, 21:53   #5
lsulima
FCP member
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 06-08-2010
Skąd: Skawina
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 1,114
Domyślnie Odp: Stukanie w okolicach słupka B, za kierowcą

Dziękuje za informacje. Nie uważam, ze to kwestia uszczelek - to nie ten dźwięk. Być może to jakieś luźne elementy w zamku. I nasmarowanie ich pomogło. Po prostu części się skleiły smarem. Nie mniej jednak to jakaś wskazówka. Jak odzyskam auto to przyjrzę się.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
lsulima jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2020, 11:02   #6
cieslag
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-01-2009
Model: S-MAX
Silnik: 2.0D
Rocznik: 2019
Postów: 20
Domyślnie Odp: Stukanie w okolicach słupka B, za kierowcą

U mnie stuka jakby w tylnych prawych drzwiach. Za jakiś czas też wybiorę się do ASO.
cieslag jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2020, 19:20   #7
Jarri S-max
ford::average
 
Avatar Jarri S-max
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 18-10-2018
Skąd: Toruń
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCI EcoBlue
Rocznik: 2018
Postów: 96
Domyślnie Odp: Stukanie w okolicach słupka B, za kierowcą

Cytat:
Napisał cieslag Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie stuka jakby w tylnych prawych drzwiach. Za jakiś czas też wybiorę się do ASO.
Hej, spróbuj metody opisanej przeze mnie, u mnie rewelacyjna cisza. Smaruję też wszystkie uszczelki w drzwiach i we wnękach drzwi w karoserii silikonem, nawet te na szczytowych rantach drzwi, te takie niby nubukowe, lekko włochate Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Henry Ford powiedział: Każda porażka jest szansą żeby spróbować jeszcze raz, tylko mądrzej
Jarri S-max jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2020, 12:56   #8
Alecki
ford::professional
 
Avatar Alecki
 
Zarejestrowany: 05-03-2004
Skąd: W-wa/Bemowo
Model: C-MAX MK2, S-MAX MK2
Silnik: 1.6EB, 2.0EB
Rocznik: 2011, 2017
Postów: 1,528
Domyślnie Odp: Stukanie w okolicach słupka B, za kierowcą

U mnie pomogło naklejenie na "ościeżnicę" zwykłej taśmy klejącej (silikon starczał na krótko.)
Uszczelki nie dotykają blachy i nie trzeszczą.
__________________
"...szybkości jazdy drogowej nie mierzy się prędkością ani czasem. Mierzy się ją ryzykiem. To ono wyznacza granicę. Jeśli ryzykujesz na drodze, obojętnie ile pokazuje licznik – jesteś lekkomyślnym frajerem " [K. Hołowczyc]
Alecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2020, 21:39   #9
tombalt
ford::professional
 
Avatar tombalt
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 31-08-2011
Skąd: Gliwice
Model: S-MAX / Focus Active
Silnik: 2.0 TDCI PS AWD / 1.5 EB
Rocznik: 2017 / 2020
Postów: 1,487
Domyślnie Odp: Stukanie w okolicach słupka B, za kierowcą

U mnie coś zaczęło dzwonić z tyłu... jakby luźne narzędzia. Z uwagi że od sierpnia do września dużo się działo w aucie - różne modyfikacje - pomyślałem, że ford nie lubi ciągłych demontażów tapicerki itp. Wywaliłem wszystko z bagażnika. Dzwonienie dobiegające z tyłu auta było coraz bardziej dokuczliwe...
Problemem był luźny pas od siatki grodziowej. Klamra tłukła w zapinkę....
__________________
S-MAX: Sync3.4 /DAB+ /ACC /PCA /HUD /BLIS /CTA /FrontCAM /AmbientLED /AntySS /TCU /BOX
FOCUS: FullAmbientLED /TSR /DAS /AHB /BLIS /CTA /iACC /PCA /AntySS /NAVI / Alarm z czujnikami /BOX /FrontCAM /hak
tombalt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.