Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-07-2015, 20:57   #1
Rycung
ford::amateur
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 28-07-2015
Skąd: Oświęcim
Model: Mondeo Mk3 kombi
Silnik: 2.0 TDCI 115km automat
Rocznik: 2003
Postów: 8
Angry 2.0 tdci, dymi i nierówno chodzi po odpaleniu

Witam!
Jest to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość

Piszę tu bo mam problem z moja furą tj Mondeo mk3 (kombi) 2.0 TDCI 115km 2003r po FL z automatyczną skrzynia Jatco . Kupiłem auto jakieś dwa miesiące temu od znajomego. Auto jest po regeneracji pompy paliwa i wtryskiwaczy, zrobione zawieszenie i ogólnie bdb stan,

Problem z jakim zwracam się do Was Forumowicze to nierówna praca po nocnym odpaleniu i kopcenie na raczej ciemno i smród niedopalonej ropy. Po przejechaniu może ze 100m wszystko działa jak należy, dodam jeszcze ze z wydechu po nagłym przygazowaniu wydostają się kłęby czarnego dymu, podczas spokojnej jazdy nic nie kopci. Nie robiłem żadnych testów wtryskiwaczy bo ponoć są 100% OK
Spalanie wyliczone na stacji to 8l/100km

Byłem u jednego mechanika który stwierdził że trzeba "zakodować wtryski" na nowo. Nie znam się na tym więc oddałem auto. Kodowanie nie poprawiło pracy w żaden sposób więc też nie płaciłem za "naprawę". Zadzwoniłem do znajomego od którego kupiłem Mondka i powiedział że już tak kiedyś miał i pomogła wymiana czujnika ciśnienia paliwa na listwie CR (tego po lewej patrzą na listwę CR od przodu). Czy to możliwe że takie objawy powoduje ten czujnik???
Jestem zielony w temacie silników diesla
Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu
Autko jest świetne ale wnerwia mnie to odpalanie

Zauważylem że gdy włączę podgrzewanie tylniej i przedniej szyby to wszystko sie nieco stabilizuje tj mniej nierówno chodzi i mniej dymi po odpaleniu


Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 29-07-2015 o 07:54
Rycung jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2015, 05:16   #2
Rycung
ford::amateur
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 28-07-2015
Skąd: Oświęcim
Model: Mondeo Mk3 kombi
Silnik: 2.0 TDCI 115km automat
Rocznik: 2003
Postów: 8
Domyślnie Odp: 2.0 tdci, dymi i nierówno chodzi po odpaleniu

Nikt nie pomoze?
Rycung jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2015, 05:29   #3
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: 2.0 tdci, dymi i nierówno chodzi po odpaleniu

Ciężko jest wróżyć na odległość, mając tak mało inormacji o stanie silnika, przebiegu kilometrów, czy bierze olej.
Trzeba sprawdzić cisnienie w cylindrach na zimnym silniku, najlepiej po nocy, bo takie objawy powoduje niskie i nierówne ciśnienie, czyli kompresja w silniku.
Jak będzie dobra, to szukać dalej przyczyny, nikt za Ciebie tego nie zrobi.

Ostatnio edytowane przez salom ; 01-08-2015 o 12:55
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2015, 06:14   #4
Rycung
ford::amateur
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 28-07-2015
Skąd: Oświęcim
Model: Mondeo Mk3 kombi
Silnik: 2.0 TDCI 115km automat
Rocznik: 2003
Postów: 8
Domyślnie Odp: 2.0 tdci, dymi i nierówno chodzi po odpaleniu

Przebieg 217000tys km, oleju nie bierze, wycieków brak, olej wymieniony ponoć w styczniu razem z filtrami. Po przejechaniu dosłownie 100m wszystko się stabilizuje i problem znika. Dodam jeszcze że wymieniłem akumulator bo stary padł. Zauważyłem również że przy dodaniu ostro gazu gdy skrzynia redukuje bieg to widze w lusterku czarną chmurę za sobą która znika przy normalnej spokojnej jeździe.
A odnośnie mojego pytania, czy ten czujnik na listwie CR może dawać takie objawy jak opisałem? Jesli cisnienie byłoby za duże to silnik nie przepala dawki paliwa i na zimnym go "zalewa" a po rozgrzaniu i depnięciu kopci bo również nie potrafi sobie poradzić z dawką paliwa. Jak tak to rozumuje. Mylę się? To tylko moje domniemania bo fachowej wiedzy w tym zakresie nie posiadam.

Ostatnio edytowane przez Rycung ; 01-08-2015 o 06:18
Rycung jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2015, 10:06   #5
Tvvardy
ford::professional
 
Avatar Tvvardy
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: Szczecin
Model: OOOO A6
Silnik: V6
Rocznik: Adekwatny do wieku
Postów: 1,764
Domyślnie Odp: 2.0 tdci, dymi i nierówno chodzi po odpaleniu

Sprawdzić świece/wszystkie węże gumowe, wyczyścić dolot,, EGR. na kompie jakie są korekty na wtryskiwaczach. Dolać preparatu do czyszczenia wtryskiwaczy CR, przegonić żelazo. Później dolać np Mixol 1/2L na pół może być i na cały zbiornik.
Tvvardy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2015, 09:00   #6
Rycung
ford::amateur
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 28-07-2015
Skąd: Oświęcim
Model: Mondeo Mk3 kombi
Silnik: 2.0 TDCI 115km automat
Rocznik: 2003
Postów: 8
Domyślnie Odp: 2.0 tdci, dymi i nierówno chodzi po odpaleniu

Dzięki . Zrobie jak piszesz i dam znać. Dużo ludzi ma z tym problem ale rozwiązania nigdzie nie widziałem.
Rycung jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2015, 09:09   #7
Rycung
ford::amateur
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 28-07-2015
Skąd: Oświęcim
Model: Mondeo Mk3 kombi
Silnik: 2.0 TDCI 115km automat
Rocznik: 2003
Postów: 8
Domyślnie Odp: 2.0 tdci, dymi i nierówno chodzi po odpaleniu

Witam po przerwie.
Na tą chwilę wymieniłem wszystkie świece, wyczyściłem kolektor, wymieniłem gumową rurę między egr a IC (cała mokra była i miała coś jakby wżery) zakodowałem wtryski na nowo, wymieniłem filtr paliwa na oryginał Bosh, pojeździłem na dodatku STP, teraz kończę zbiornik zmieszany z 0.5l Mixolu, nowy akumulator. Efekty? Całkowity BRAK EFEKTU, auto po postoju ponad 5 godzinnym nadal faluje i kopci na biało w przedziale 500-1000, jesli przytrzymam pedał gazu na stałym 1000rpm to nic nie przerywa i nie kopci, wszystko to uspokaja sie po przejechaniu 200-300m.
Ważna kwestia jest jeszcze taka że jak włączę obciążenie silnika jak na przykład klima i ogrzewanie szyb to falowanie ustaje ale auto ma muła strasznego.
ładowanie bez obciażenia 14,3-14,4v a po włączeniu wszystkiego co mam 12,3v
Rycung jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2015, 12:42   #8
Rycung
ford::amateur
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 28-07-2015
Skąd: Oświęcim
Model: Mondeo Mk3 kombi
Silnik: 2.0 TDCI 115km automat
Rocznik: 2003
Postów: 8
Domyślnie Odp: 2.0 tdci, dymi i nierówno chodzi po odpaleniu

Dziś jadąc do pracy ustawiłem na teście liczników wartość BAT i kontrolowałem podczas jazdy ładowanie. Wartosci były cały czas w granicach 13.6v na samych światłach a po właczeniu klimy spadło do 12v podczas normalnej jazdy.
Jakieś wskazówki? bo te dane chyba prawidłowe nie są?
Rycung jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2015, 13:59   #9
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: 2.0 tdci, dymi i nierówno chodzi po odpaleniu

Zainteresuj się alternatorem, sprawdż czy przypadkiem nie kończą się szczotki, oraz czy alternator jest odpowiedni dla tego pojazdu.
Po włączeniu wszystkich odbiorników, razem z klimą, nie powinien w żaden sposób spadać do 12 ,3 Volt.
Najlepiej podjedż do elektryka, wymontuje, rozbierze, sprawdzi na przyrządach czy nie ma przebicia na uzwojeniach.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
falowanie obrotów , kopcenie , mondeo , tdci



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.