Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-01-2019, 19:13   #1
Anzie
ford::amateur
 
Imię: Ania
Zarejestrowany: 12-01-2019
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: Puma
Silnik: 1.4
Rocznik: 1998
Postów: 3
Domyślnie Rosnące obroty przy wciśnięciu sprzęgła i na luzie do 5tyś

Witam. Mam problem z silnikiem Focus 1.4 benzyna. Po wciśnięciu sprzęgła gdy samochód jedzie obroty rosną nawet do 5tyś., czasami najpierw spadają do 1tyś a czasami nie, gdy samochód stoi w miejscu mają między 1tyś a 2 tyś to samo dzieje się na biegu jałowym. Najgorzej jest po przejechaniu kilkudziesięciu km. Jak samochód jedzie obroty rosną i samochód zwiększa prędkość bez wcisnietego pedału gazu, więc nie ma mowy o hamowaniu silnikiem. Silniczek krokowy wymieniłam, przepływomierz również i jest bez zmian. Dodam jeszcze, że po odpaleniu silnika na luzie obroty rosta do 2tyś i po chwili spadają na 1 tyś. Miał ktoś może podobny problem? Bo ja już nie wiem co robić, a szczerze mówiąc jestem zrozpaczona nie chciałabym się z nim rozstawać ale jeżeli się nie poprawi będę do tego zmuszona.

Anzie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2019, 19:57   #2
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Rosnące obroty przy wciśnięciu sprzęgła i na luzie do 5tyś

Blokująca się przepustnica, nieszczelna przepustnica na klapie, inna nieszczelnośc w dolacie, podciśnienia, odma przy kolektorze.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2019, 03:16   #3
Marko1921
ford::beginner
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 01-12-2016
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2008
Postów: 39
Domyślnie Odp: Rosnące obroty przy wciśnięciu sprzęgła i na luzie do 5tyś

Pompa hamulcowa ??
Marko1921 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2019, 08:56   #4
damianisko5
ford::professional
 
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: małopolska/Kraków
Model: Focus MKI, Fiesta MK5
Silnik: 1,6/1,25
Rocznik: 2004/2000
Postów: 1,222
Domyślnie Odp: Rosnące obroty przy wciśnięciu sprzęgła i na luzie do 5tyś

1tyś a 2 tyś - 1 tys. a 2 tys.
Jak dzieje się to na luzie to TYLKO "krokowiec" za to odpowiada. Wiem, bo przechodziłem to już i zmiana na nowy lub pewny/używany pomogło.

Ostatnio edytowane przez damianisko5 ; 13-01-2019 o 19:00
damianisko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2019, 22:34   #5
Anzie
ford::amateur
 
Imię: Ania
Zarejestrowany: 12-01-2019
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: Puma
Silnik: 1.4
Rocznik: 1998
Postów: 3
Domyślnie Odp: Rosnące obroty przy wciśnięciu sprzęgła i na luzie do 5tyś

Krokowy już wymieniłem i niestety nie pomogło.
Jutro spojrzę co z przepustnicą.
Anzie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2019, 15:04   #6
Anzie
ford::amateur
 
Imię: Ania
Zarejestrowany: 12-01-2019
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: Puma
Silnik: 1.4
Rocznik: 1998
Postów: 3
Domyślnie Odp: Rosnące obroty przy wciśnięciu sprzęgła i na luzie do 5tyś

Dzisiaj po odłączeniu przepływomierza i krokowego na raz objawy przeszły, na luzie i sprzęgle ma obroty między 500 a 1000 ale w trybie awaryjnym nie działa bo osiąga spore prędkości i w obroty wchodzi ładnie. Tylko problem jest taki, że dużo więcej pali. Czy te dwa elementy są jakoś że sobą podłączone i mogą że sobą kolidowć? Ma ktoś jakiś pomysł co to może być.
Anzie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2019, 22:42   #7
Sequin
ford::amateur
 
Imię: Przemysław
Zarejestrowany: 10-03-2018
Skąd: Szprotawa
Model: Focus mk1
Silnik: 2.0 Zetec
Rocznik: 1998
Postów: 1
Domyślnie Odp: Rosnące obroty przy wciśnięciu sprzęgła i na luzie do 5tyś

Sprawdz dobrze czy nie lapie lewego powietrza. Przewody podcisnieniowe i odpowietrzenie skrzyni korbowej. Zmagalem sie z tym ponad 2 miesiace i kazdy wymien krokowiec przepustnice i inne duperele. Wymienilem wszystkie wezyki na nowe i wszystko wrocilo do normy. Teraz jedynie wymienilem czujnik polozenia orzepustnicy bo obroty rosly tylko podczas toczenie sie a wcisniecie sprzegla powodowalo ze spadaly na bieg jalowy
Sequin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2019, 15:28   #8
Fokus1998
ford::amateur
 
Imię: Jan
Zarejestrowany: 12-04-2019
Skąd: Torun
Model: Fokus
Silnik: Zetec1,4
Rocznik: 1998
Postów: 1
Domyślnie Odp: Rosnące obroty przy wciśnięciu sprzęgła i na luzie do 5tyś

Cytat:
Napisał Anzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzisiaj po odłączeniu przepływomierza i krokowego na raz objawy przeszły, na luzie i sprzęgle ma obroty między 500 a 1000 ale w trybie awaryjnym nie działa bo osiąga spore prędkości i w obroty wchodzi ładnie. Tylko problem jest taki, że dużo więcej pali. Czy te dwa elementy są jakoś że sobą podłączone i mogą że sobą kolidowć? Ma ktoś jakiś pomysł co to może być.
Mam podobnie.Silnik kroków sprawdzony, gasnie silnik gdy odlaczony. NIeszczelnosci usunięta nadal falowanie i zwiększające się obroty na zimnym. Szukam dalej
Fokus1998 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2020, 07:14   #9
katperd
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-06-2019
Model: Ford Focus Futura Mk1
Silnik: Zetec 16V Blacktop
Rocznik: 2000
Postów: 13
Domyślnie Re: Rosnące obroty przy wciśnięciu sprzęgła i na luzie do 5tyś

Cześć Panowie, macie jakiś rozwiązanie? Trapi mnie to samo w Focusie benz. 1.8 + lpg.
Przy dojeżdżaniu do skrzyżowania wrzucam 2, puszczam gaz, a silnik zejdzie do 2k i tak sobie jedzie. Gdy wcisnę sprzęgło, obroty rosną do 3-4k. Muszę go dusić sprzęgłem do czasu zatrzymania, wtedy się uspokaja na jałowych.

Silnik: jest po kapitalce.

Kolektor: wszystkie "zbędne" otwory w kolektorze zatkałem, tzn: PCV, serwo hamulca, stare zaślepki, elektrozawór par paliwa. Przejrzałem i nie ma dziur czy pęknięć. Uszczelki do głowicy w dobrym stanie, sprężyste. (skrzynia korbowa póki co ma ujście do atmosfery)

Silniczek krokowy: najpierw zamiennik Toprana, potem Getza (ona mają taki kapsel, który puszcza troszkę lewego powietrza, ale chyba tak ma być?). W obu modelach grzybek zostaje w pozycji półotwartej. Podczas selftestu po OBD podnosi obroty silnika "zgodnie z oczekiwaniem'.

Przepustnica: wyczyszczona, wydaje się mieć dobre uszczelnienie.

TPS: pokazuje normalny, nie poszarpany sygnał w logach w zakresie 0.75 - ~4V

Czujnik prędkości: działa, zegary nie wariują. odłączenie nie zmieniło zachowania pojazdu

Załączam loga z rozpędzania i próby hamowania silnikiem. Może macie jakieś podpowiedzi co jeszcze sprawdzić?
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
katperd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
focus , rosnące obroty


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.