Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-07-2019, 16:55   #1
jaayy1234
ford::amateur
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 08-06-2019
Model: Focus
Silnik: 1.0 Ecoboost
Rocznik: 2013
Postów: 6
Domyślnie Zerwane tuleje zawieszenia i tarcze do wymiany

Cześć,

jestem posiadaczem focusa mk3 z 2013 roku, przebieg 88 tys. Byłem dziś u mechanika na wymianie oleju i filtrów i przy okazji dowiedziałem się o dwóch usterkach.
Pierwsza z nich to zerwane tylne tuleje tylnego zawieszenia. Mechanik powiedział, że 10 z 14 tulei jest zerwanych. Podobno mogę z tym jeździć jeszcze z pół roku dopóki nie zacznie stukać. Póki co kompletnie nic nie słychać, samochód pokonuje nierówności bez problemu, bez żadnych hałasów. Niestety dowiedziałem się, że samochód nie przejdzie przeglądu z taką usterką, a mam go za miesiąc. Co o tym myślicie? Koszt wymiany został oszacowany na 1200zł. Jak do tego podejść? Tak w sumie to jaki może być powód tak zniszczonego zawieszenia, samochód ma dopiero 88 tys przejechane.

Drugi problem to przerdzewiałe i przez to nierówne tarcze hamulcowe. Podobno klocek nie ma styku z całą powierzchnią tarczy. Spotkał się ktoś z czymś takim? Z tego co odczuwam w praktyce to samochód ma świetne hamulce, kompletnie nie odczuwam, że coś z nimi jest nie tak.

Trochę mnie to zastanawia, że w trakcie jazdy nie widać żadnych efektów powyższych usterek, a jednak naprawa/wymiana wszystkiego to 2000-2500zł.

Pozdrawiam,
Andrzej

jaayy1234 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2019, 17:12   #2
pawelszakal
ford::average
 
Avatar pawelszakal
 
Zarejestrowany: 01-06-2008
Model: Mondeo
Silnik: 2.0TDCi 140KM @163 KM
Rocznik: 10.2010
Postów: 109
Domyślnie Odp: Zerwane tuleje zawieszenia i tarcze do wymiany

Podjedź na inną stację diagnostyczną i niech to sprawdzą.
pawelszakal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2019, 17:18   #3
Phoenix_eu
ford::advanced
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 29-05-2016
Skąd: Chester
Model: Focus MKII
Silnik: 1.8
Rocznik: 2008
Postów: 235
Domyślnie Odp: Zerwane tuleje zawieszenia i tarcze do wymiany

Ja ostatnio wymieniałem kompletne zawieszenie z tyłu, był orginal, po 110 000 ale mil. Wszystko zależy od eksploatacji auta.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
Phoenix_eu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2019, 17:25   #4
jaayy1234
ford::amateur
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 08-06-2019
Model: Focus
Silnik: 1.0 Ecoboost
Rocznik: 2013
Postów: 6
Domyślnie Odp: Zerwane tuleje zawieszenia i tarcze do wymiany

Cytat:
Napisał Phoenix_eu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja ostatnio wymieniałem kompletne zawieszenie z tyłu, był orginal, po 110 000 ale mil. Wszystko zależy od eksploatacji auta.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
Można spytać ile Cię to kosztowało?
jaayy1234 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2019, 18:44   #5
Phoenix_eu
ford::advanced
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 29-05-2016
Skąd: Chester
Model: Focus MKII
Silnik: 1.8
Rocznik: 2008
Postów: 235
Domyślnie Odp: Zerwane tuleje zawieszenia i tarcze do wymiany

Tyle co części. Sam robiłem.
To co moge polecić to zestawy Febi, wahacze kupilem Meyle, ponieważ nie bylo dostepnych Febi. Bardzo dobra jakości. A zamawialem w autodoc. Zamówienie przychodzi z Niemiec, powyżej jakiejś kwoty jest dostawa za free, przy zawieszeniu spokojnie się na to złapiesz. Szybko wysyłają, paczki idą kurierem,chociaż czasem długo realizują zamówienie.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Ostatnio edytowane przez Phoenix_eu ; 23-07-2019 o 18:56
Phoenix_eu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2019, 09:25   #6
Grzegorz MX
Jeżdże Toyotą :-)
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 13-07-2015
Skąd: mazowieckie
Model: FF II,5 MK2 hb + FF III,5 hb
Silnik: 1.6b sigma /1.5eb
Rocznik: 2010/2017
Postów: 540
Domyślnie Odp: Zerwane tuleje zawieszenia i tarcze do wymiany

Cytat:
Napisał jaayy1234 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć,

jestem posiadaczem focusa mk3 z 2013 roku, przebieg 88 tys. Byłem dziś u mechanika na wymianie oleju i filtrów i przy okazji dowiedziałem się o dwóch usterkach.
Pierwsza z nich to zerwane tylne tuleje tylnego zawieszenia........../
/...?
Niestety dowiedziałem się, że samochód nie przejdzie przeglądu z taką usterką, a mam go za miesiąc.

Drugi problem to przerdzewiałe i przez to nierówne tarcze hamulcowe. Podobno klocek nie ma styku z całą powierzchnią tarczy. Spotkał się ktoś z czymś takim? Z tego co odczuwam w praktyce to samochód ma świetne hamulce, kompletnie nie odczuwam, że coś z nimi jest nie tak.

Pozdrawiam,
Andrzej
1. zerwana tuleja tylnego zawieszenia - jeśli nie stuka i nie lata samochód tyłem - to przejdzie przegląd (nie robilem tego - ale przy tym przebiegu to chyba jak jeździło auto poza asfaltem lub po mega dziurawej drodze) - albo masz koła 19" lub 18".
2. tarcze+ klocki (wymiana 120 + części ok 200-250 tyl a przód ok 150drożej)
3. mechanik naciąga na robotę - jedź do innego po przeglądzie.

Hamulce nie odczuwasz - ale przy hamowaniu z 100--> 20 odczujesz - poprawnie działa reszta układu a ty się już przyzwyczaiłeś do odpowiedniego nacisku stopą na hamulec. W focusach hamulec zazwyczaj działa "uwaga: zbiórka pasażerów z przodu" - tak to odczujesz po wymianie.
__________________
--
GrzegorzMX
--Zauważyłem schyłek motoryzacji, gdyż coraz więcej samochodów zaczyna mi się podobać (nawet niektóre francuskie)
Grzegorz MX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2019, 10:06   #7
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,352
Domyślnie Odp: Zerwane tuleje zawieszenia i tarcze do wymiany

Cytat:
Napisał Grzegorz MX Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W focusach hamulec zazwyczaj działa "uwaga: zbiórka pasażerów z przodu" - tak to odczujesz po wymianie.
Potwierdzam.
Natomiast co do:
Cytat:
Napisał jaayy1234 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podobno klocek nie ma styku z całą powierzchnią tarczy. Spotkał się ktoś z czymś takim?
Wystarczy że przy poprzedniej wymianie klocków nie zdążyły się one dobrze ułożyć, natomiast rdza na tarczy?
Oto moje zanim je zmieniłem (przy około 100 tysiącach km):

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Czy masz w gorszym stanie?
I również zasięgnąłbym opinii u innego mechanika.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2019, 15:20   #8
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,182
Domyślnie Odp: Zerwane tuleje zawieszenia i tarcze do wymiany

Zawieszenie przegląd przejdzie pewnie, a jeśli na PL drogach to i wystarczy taki przebieg żeby zerwać tuleje.

Co do tarcz, to wystarczy że auto stało trochę i później takie efekty.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
focus , hamulce , mk3 , tarcze , zawieszenie


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.