Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-04-2020, 19:00   #1
xcode
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-07-2019
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2.0 Ecoboost 203PS@260
Rocznik: 2011
Postów: 27
Domyślnie Pochylenie (camber) jednego z tylnych kół

Dziś zauuważyłem chodząc z tyłu auta, że chyba jedno koło (prawy tył) mam bardziej w negatywie niż resztę. Na szybko wziąłem poziomicę i ostatni wydruk ze zbieżności przed zimą i wyniki to (Przód dla odniesienia, lewy tył stał przy drzewie i nie chciało mi się wracać po kluczyki).
lewy przód: 0,4st
prawy przód: 0,45st
prawy tył: 2,1st

Z kolei na ostatnim wydruku mam:
lewy przód: 0,39st
prawy przód: 0,42st
prawy tył: 2,06st

Czyli biorąc poprawkę na pomiary poziomicą w warunkach polowych, można przyjąć, że jest jak na ostatniej zbieżności i powoli kąt koła wyjeżdża za zakres tolerancji, plus po prostu będzie mi wybierać oponę, a właśnie zamówiłem nowe.

Stąd pytanie - Czy pochylenie z tyłu jest regulowane?
Czy będzie to za pomocą tej śruby mimośrodowej:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Czy wystarczy, ze kupię po prostu zestaw nowych i pojadę na geometrię czy spodziewać się innych kłopotów? Resztę kątów mam w normie.
I czy będzie to ta śruba? [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

xcode jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2020, 21:03   #2
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,762
Domyślnie Odp: Pochylenie (camber) jednego z tylnych kół

Ta sruba sluzy do regulacji zbieżności. Troche tam kat sie moze zmienic ale za kat pochylenia odpowiedzialne sa wahacze kosc i banan. Moze masz juz wyrobone w nich tuleje gumowe.
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2020, 10:25   #3
xcode
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-07-2019
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2.0 Ecoboost 203PS@260
Rocznik: 2011
Postów: 27
Domyślnie Odp: Pochylenie (camber) jednego z tylnych kół

Dla pewności - to będą te: (?)

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] (domniemam, że to jest "kość")

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] (a to banan)

(poycje ze sklepu przykładowe, planuję kupić gdzieś oryginały lub Lemfördera)
xcode jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2020, 10:49   #4
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,762
Domyślnie Odp: Pochylenie (camber) jednego z tylnych kół

dokładnie takie
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2020, 17:40   #5
metmusic
ford::professional
 
Avatar metmusic
 
Zarejestrowany: 17-11-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 FL Titanium S, B-Max Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM, 1.0 Ecoboost 100KM
Rocznik: 2012, 2014
Postów: 1,658
Domyślnie Odp: Pochylenie (camber) jednego z tylnych kół

Cytat:
Napisał koszka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ta sruba sluzy do regulacji zbieżności. Troche tam kat sie moze zmienic ale za kat pochylenia odpowiedzialne sa wahacze kosc i banan. Moze masz juz wyrobone w nich tuleje gumowe.
Mam ten sam problem tylko u mnie kąty sięgają aż -2,38 i -2,39. Górne, krótkie wahacze wymienione 60tys km temu, razem z cukierkami. "Banan" nigdy. Dolny wahacz też nigdy, jedynie tuleja wewnętrzna w prawym i śruba mimośrodowa. Czy caly dolny wahacz może być też podejrzany? Który nazywa się kością? Dolny duży ([Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]) czy górny mały ([Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Cytat:
Napisał xcode Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dziś zauuważyłem chodząc z tyłu auta, że chyba jedno koło (prawy tył) mam bardziej w negatywie niż resztę.
Poradziłeś sobie? Co było przyczyną

Ostatnio edytowane przez metmusic ; 01-09-2020 o 17:59
metmusic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2020, 18:47   #6
xcode
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-07-2019
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2.0 Ecoboost 203PS@260
Rocznik: 2011
Postów: 27
Domyślnie Odp: Pochylenie (camber) jednego z tylnych kół

Tak, wymiana pomogła i wyrównała, choć prawe zbliżyło się do lewego, lewe niewiele się ruszyło. W niedzielę będę miał dostęp do wydruku z geometrii bo robiłem przy okazji poduszki McPhersona i ustawiłem wszystko.

P.S. Otworzę nowy temat, ale tak na szybko - czy tylko u mnie zawieszenie w Mondeo jest takie głośne na lekko zapadniętych studzienkach przy prędkościach miejskich? Jest mega sztywne, amorki wyszły 70% i nie ciekną ani nic, magiel jest nowy, drążki OK, na szarpakach nic nie wyszło, a wali niemiłosiernie. I w ogóle jest dość sztywne. Przy wymianie poduszek też nic nie wyszło. A do tego z lewej strony, od kierowcy na małych, poprzecznych nierównościach słychać czasami głuche pukanie, jak łącznik, ale te są idealne bez luzów, a samo puknięcie jest bardzo króciutkie.
xcode jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2020, 08:32   #7
nkluivert
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: kielce
Model: Mondeo IV Titanium X
Silnik: 2.0 tdci 143km
Rocznik: 2009
Postów: 184
Domyślnie Odp: Pochylenie (camber) jednego z tylnych kół

Za puknięcie może odpowiadać poduszka amortyzatora, ja miałem taki przypadek, że zaczęło się od cichego a później było coraz bardziej słyszalne przy najeżdżaniu na progi zwalniające i itp. Sprawdzane było wszystko czyli łączniki, wahacze. Kupiłem nowy zestaw poduszkę + łożysko, wymieniłem i cisza do tej pory.
nkluivert jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2020, 11:17   #8
Martinaz667
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-08-2014
Skąd: Warszawa
Model: FORD MONDEO MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 83
Domyślnie Odp: Pochylenie (camber) jednego z tylnych kół

Cytat:
Napisał xcode Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
P.S. Otworzę nowy temat, ale tak na szybko - czy tylko u mnie zawieszenie w Mondeo jest takie głośne na lekko zapadniętych studzienkach przy prędkościach miejskich? Jest mega sztywne, amorki wyszły 70% i nie ciekną ani nic, magiel jest nowy, drążki OK, na szarpakach nic nie wyszło, a wali niemiłosiernie. I w ogóle jest dość sztywne. Przy wymianie poduszek też nic nie wyszło. A do tego z lewej strony, od kierowcy na małych, poprzecznych nierównościach słychać czasami głuche pukanie, jak łącznik, ale te są idealne bez luzów, a samo puknięcie jest bardzo króciutkie.
u mnie jest podobnie, najbardziej kuleje tylne zawieszenie pomimo remontu kapitalnego. na nierownosciach trzesie całą budą jakbym jechał na 20 calowych felgach.
Martinaz667 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2020, 00:02   #9
xcode
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-07-2019
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2.0 Ecoboost 203PS@260
Rocznik: 2011
Postów: 27
Domyślnie Odp: Pochylenie (camber) jednego z tylnych kół

Cytat:
Napisał nkluivert Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Za puknięcie może odpowiadać poduszka amortyzatora, ja miałem taki przypadek, że zaczęło się od cichego a później było coraz bardziej słyszalne przy najeżdżaniu na progi zwalniające i itp. Sprawdzane było wszystko czyli łączniki, wahacze. Kupiłem nowy zestaw poduszkę + łożysko, wymieniłem i cisza do tej pory.
Ale napisałem w poprzednim poście - wymieniłem właśnie poduszki i łożyska na Lemfördera i nie ustało. Do tego amorki wychodzą super na boge i eusama, szarpane absolutnie za wszystko i nic nie wychodzi i nie słychać tego w kabinie za cholerę podczas "testów" na kanale i trzepakach, szarpakach z łyżką etc. Dopiero jazda 25-45km/h po nierównościach to ujawnia. I tylko to.
xcode jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
geometria , koło , opony , tył , zbieżność


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.