Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford EcoSport
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-01-2024, 12:55   #1
Maciej Dadej
ford::beginner
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 03-09-2019
Skąd: Pisz
Model: C-MAX
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 16
Domyślnie Dopalanie filtra GPF

Witam. Mam FORDa Ecosport 1,0 z 2021 roku i ostatnio wyświetlił mi się komunikat że filtr cząsteczek stałych osiągnął limit i - Jedź dalej. Próbowałem różnych kombinacji jazdy i szybko i powoli z 3 tyś obrotów i z 4 tyś obrotów. Niestety komunikat cały czas powraca. Auto sprawdziłem i nie ma przewidzianej żadnej akcji serwisowej. Owszem mogę umówić się na wypalenie w serwisie ale czy posiadając pełnego ForScana mam szanse zrobić to sam. Niestety nie znalazłem takiej opcji w programie - kiedyś miałem C-Max ropniaczka i taka opcja była a przy Ecosport benzyna nie ma albo nie znalazłem.

Czy ktoś mógłby mnie oświecić i podpowiedzieć gdzie tego szukać. Z góry dzięki

Maciej Dadej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2024, 18:42   #2
tomfoc2
ford::advanced
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 02-08-2011
Model: Kuga MK2 Lift Titanium Magnetic Grey
Silnik: 1.5 Ecoboost 150 KM 16V
Rocznik: 2018
Postów: 384
Domyślnie Odp: Dopalanie filtra GPF

Maćku zaktualizuj profil o nowe auto to tak na początek.
Ja również kilka dni temu zadałem pytanie o filtr GPF to dostałem odpowiedz, że "doope truje" zapewne ty również nie otrzymasz. Ze swojej strony mogę tylko podpowiedzieć, że w roczniku 2021 forscan może obsługiwać mniej funkcji. Być może potrzebny by był UCDS. Chociaż auto też powinno sobie radzić z wypalaniem po spełnieniu warunków.
tomfoc2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2024, 20:43   #3
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,512
Domyślnie Odp: Dopalanie filtra GPF

Witam

W Focusie mk4 / benzyna - mam filtr GPF i pokazał mi się komunikat,
że filtr przytkany

"przegoniłem" auto po autostradzie - jak doradzali koledzy - ale na niezbyt długo to pomogło

zleciłem statyczne wypalanie w ASO - kosztowało mnie to ok 300zł, ale od tego momentu nie pojawił mi sie już ten komunikat (a robiłem to ponad rok temu)


(jakkolwiek w benzynie mam GPF to w komunikacie jest napis DPF)

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2024, 13:11   #4
Anjko
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 12-07-2005
Skąd: Zielona Góra
Model: Fusion USA
Silnik: 2.5 benzyna
Rocznik: 2013
Postów: 144
Domyślnie Odp: Dopalanie filtra GPF

Cytat:
Napisał Maciej Dadej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam. Mam FORDa Ecosport 1,0 z 2021 roku i ostatnio wyświetlił mi się komunikat że filtr cząsteczek stałych osiągnął limit i - Jedź dalej. Próbowałem różnych kombinacji jazdy i szybko i powoli z 3 tyś obrotów i z 4 tyś obrotów. Niestety komunikat cały czas powraca. Auto sprawdziłem i nie ma przewidzianej żadnej akcji serwisowej. Owszem mogę umówić się na wypalenie w serwisie ale czy posiadając pełnego ForScana mam szanse zrobić to sam. Niestety nie znalazłem takiej opcji w programie - kiedyś miałem C-Max ropniaczka i taka opcja była a przy Ecosport benzyna nie ma albo nie znalazłem.

Czy ktoś mógłby mnie oświecić i podpowiedzieć gdzie tego szukać. Z góry dzięki
Nie jestem pewny czy jest coś takiego jak wypalanie statyczne GPF-a jak w dieslu. Jeśli by tak było to forscan raczej miał by ta funkcję.
To o czym piszą koledzy wyżej dotyczy focusów 1.5 i w serwisie z tego co mi wiadomo nie robią wypalania statycznego tylko aktualizację oprogramowania wtedy problem nie powraca. Jest gdzieś temat na tym forum.
Tutaj podejrzewam będzie podobny problem z oprogramowaniem albo coś uszkodzone i nie sa spełnione warunki do regeneracji.
A jaki masz przebieg?
Anjko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2024, 14:19   #5
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,453
Domyślnie Odp: Dopalanie filtra GPF

Forscan nie ogarnia zbytnio funkcji serwisowych nowych modeli po 2018r i nie ma 3/4 z nich jak np kalibracja czujnika skrętu czy OCS. Nie ma żadnego darmowego programu który to robi. Na szczęście profesjonalne programatory mają te same funkcje co FDRS.

Ostatnio edytowane przez lukaszooo ; 28-01-2024 o 14:21
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.