Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-12-2016, 13:57   #1
macieklag
ford::beginner
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 20-10-2015
Skąd: Częstochowa
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 16v LPG
Rocznik: 2008
Postów: 30
Domyślnie Zamek kierowcy, pojawiający się błąd B1108

Witam, panowie borykam się z problemem zamknięcia/otwarcia drzwi kierowcy z pilota. Jeśli zamykam drzwi z pilota, często zdarza się, że drzwi kierowcy nadal pozostają otwarte. Słychać w drzwiach działanie mechanizmu jednak, nie zostają one prawidłowo zaryglowane. kolejne naciśnięcie tej samej funkcji zamyka drzwi poprawnie. Podobnie jest z otwieraniem, mam aktywowane otwieranie strefowe, słychać otwarcie klapki paliwa, zamka, jednak drzwi nadal nie da się otworzyć.
Forscan pokazuje:
Kod: B1108 - Silniczek zamka centralnego drzwi kierowcy

Dodatkowe symptomy usterki:
- Nie można uzyskać wymaganego położenia

Rozbierałem tapicerke, przeczyściłem wtyczki zarówno w module jak i samym zamku, ale pomogło doraźnie, do momentu kiedy na zewnątrz pojawiła się wilgoć.

Moje pytanie do was, czy ktoś kiedyś miał podobny problem? Wyszukiwarka nie pomogła, nie znalazłem problemu samych drzwi kierowcy, które są 'masterem' dla centralnego. Sprawdzałem też otwieranie drzwi z kluczyka, mam grot od keylessa i tutaj mechaniczne otwarcie działa poprawnie za każdym razem. Panowie co obstawiacie do wymiany moduł czy może sam zamek z siłownikiem?


Ostatnio edytowane przez macieklag ; 05-12-2016 o 07:10 Powód: literówka
macieklag jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2017, 18:24   #2
zuk1_1991
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-11-2016
Model: Mondeo MK4 kombi
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008/2009
Postów: 1
Domyślnie Odp: Zamek kierowcy, pojawiający się błąd B1108

I jak udało Ci się dojść dlaczego ten błąd się pojawia ? mam to samo
zuk1_1991 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2017, 22:28   #3
macieklag
ford::beginner
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 20-10-2015
Skąd: Częstochowa
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 16v LPG
Rocznik: 2008
Postów: 30
Domyślnie Odp: Zamek kierowcy, pojawiający się błąd B1108

Nie rozwiazalem jeszcze problemu, od tego czasu udalo mi sie rozebrac zamek i dostac sie do czujnika. Moge wrzucic zdjecia. Jest tam silniczek z kilkoma zebatkami. Kombinowałem z możliwością przesuniecia zębatki o jeden ząbek, aby lepiej sie domykał albo sprawniej otwierał, jednak nie pomogło to w rozwiązaniu problemu. Co prawda błąd sie nie pojawia, pozostałem przy ustawieniu gdzie silniczek mocniej domyka zamek. Ale nadal zdarza się, że drzwi kierowcy nie ryglują się. Obstawiam zużyty silniczek i jak tylko pogoda się poprawi, kupie dowolny zamek od anglika i zamienie silniczki, najlepszy bedzie chyba ten z tylnych drzwi, mniej używany. Jest na forum podobny wątek, w którym również sugeruje się w takim przypadku, wymianę silniczka. Możliwe że da się kupić nowy, jednak po numerach, google nie wyświetla nic sensownego.
macieklag jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2020, 15:53   #4
M_galazka
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 28-09-2016
Skąd: Łódź
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1,8
Rocznik: 2009
Postów: 4
Domyślnie Odp: Zamek kierowcy, pojawiający się błąd B1108

Miałem ten sam błąd i opcje kupna zamka za kilkaset zł lub naprawę, wybrałem naprawę. Kupilem zamek od Anglika za 20 polskich złotych rozkrecilem wyjąłem silniczek i przełożyłem do zamka z mojego forda. Operacja bez żadnych problemów ani znajomosci mechaniki trwała z obiadem 1,5 godziny. Zamek działa i zamyka. Winny był silniczek. Silnik do zamka pasuje od zamków 6 pionowych również do zamków 10 pionowych. Miłej zabawy ��
M_galazka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.