Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-01-2008, 12:55   #1
double-d
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-12-2006
Skąd: West side ..
Model: Fiesta mk7 titanium X
Silnik: 1.6 Ti-Vct + MPS6
Rocznik: 2013
Postów: 9
Domyślnie mk5/mk6 Poważny problem - wymiana całej nagrzewnicy

Witam.

Panowie znawcy fiest od 2001- ... potrzebuje fachowej porady na temat jak wymontować nagrzewnice z fieściny.
sprawa tyczy się tego co na zdjęciu:

[attachment=0:x3gg0vm7]DSC07257.JPG[/attachment:x3gg0vm7]

mam fieste mk5 po facelifcie 2005 1.4 z klimą manualną.

1. czy nagrzewnice od modeli 2001 w góre są takie same i bedą pasować??
2. czy da rade rozebrać te plastikowe obudowy bez rozszczelniania układu klimy/chłodzenia?? ... mam połamane tunele dmuchające na nogi od strony pasażera... są nieszczelności i dmucha zimne powietrze.. rozbierałem to od spodu i nic tam nie uratuje , musze wymieniać 2 ostatnie plastiki ( do wysokości tego prostąkątnego wymiennika na zdjęciu. chciałbym wyciągnąc to tak aby nie rozszczelniać i nie robić dodatkowycxh kosztów. od dołu widać chłodniczkę , chyba klimy - na płasko , a blizej ściany grodziowej jest pionowy wymiennik ciepła - to chyba nagrzewnica.
3. da sie do tego jakoś dojść zeby nie ściągać całej deski rozdzielczej.... tylko sama konsole z radiem i panelem nawiewów??

Jak nic nie wskuram to wyjme całość tak jak na zdjęciu widać... ciul .... alel moze cos sie uda zakombinować... liczę na Wasze profesjonalne rady... moze Ktoś miał podobny przypadek...

:fcp29 będe wdzięczny bardzo... :fcp29
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg DSC07257.JPG (150.6 KB, 470 wyświetleń)

double-d jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2008, 11:52   #2
LuckBerg
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 14-01-2008
Skąd: Poznań
Model: Mk1
Silnik: 1800
Rocznik: 1999
Postów: 2
Domyślnie Re: mk5/mk6 Poważny problem - wymiana całej nagrzewnicy

Cytat:
Napisał double-d
1. czy nagrzewnice od modeli 2001 w góre są takie same i bedą pasować??
tego nie wiem ...
Cytat:
Napisał double-d
2. czy da rade rozebrać te plastikowe obudowy bez rozszczelniania układu klimy/chłodzenia?? ... mam połamane tunele dmuchające na nogi od strony pasażera... są nieszczelności i dmucha zimne powietrze.. rozbierałem to od spodu i nic tam nie uratuje , musze wymieniać 2 ostatnie plastiki ( do wysokości tego prostąkątnego wymiennika na zdjęciu. chciałbym wyciągnąc to tak aby nie rozszczelniać i nie robić dodatkowycxh kosztów. od dołu widać chłodniczkę , chyba klimy - na płasko , a blizej ściany grodziowej jest pionowy wymiennik ciepła - to chyba nagrzewnica.
nie, dlatego ze nie rozbierzesz pieca w aucie, a żeby go wyciągnąć musisz odzyskać czynnik chłodniczy ...

Cytat:
Napisał double-d
3. da sie do tego jakoś dojść zeby nie ściągać całej deski rozdzielczej.... tylko sama konsole z radiem i panelem nawiewów??
wątpie, przy większości trzeba zdjąć całą deske ..
LuckBerg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2008, 16:14   #3
double-d
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-12-2006
Skąd: West side ..
Model: Fiesta mk7 titanium X
Silnik: 1.6 Ti-Vct + MPS6
Rocznik: 2013
Postów: 9
Domyślnie Re: mk5/mk6 Poważny problem - wymiana całej nagrzewnicy

Cytat:
Napisał LuckBerg
wątpie, przy większości trzeba zdjąć całą deske ..
no z gruntownych oględzin zdjęc jakie mam to nie widać żeby to jakoś od góry było przykręcane... mam nadzieje ze da sie ... bo sciągac deske to masakra roboty :fcp5

Cytat:
Napisał LuckBerg
a żeby go wyciągnąć musisz odzyskać czynnik chłodniczy ...
tzn?? mozesz szerzej opisać??
ze jak mam to rozumieć.. jakie są konsekwencje rozszczelnienia układu?? jakie czynności należy wykonać , zeby to zrobić w miare fachowo , nic nie uszkoszić... i sie niczym nie zatruć.. :fcp3

klimy nigdy nie rozbierałem.... :562:

prosze o rady
double-d jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2008, 21:23   #4
Pucek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-01-2008
Skąd: Wielkopolska
Postów: 16
Domyślnie Re: mk5/mk6 Poważny problem - wymiana całej nagrzewnicy

Cytat:
Napisał double-d

Cytat:
Napisał LuckBerg
a żeby go wyciągnąć musisz odzyskać czynnik chłodniczy ...
tzn?? mozesz szerzej opisać??
ze jak mam to rozumieć.. jakie są konsekwencje rozszczelnienia układu?? jakie czynności należy wykonać , zeby to zrobić w miare fachowo , nic nie uszkoszić... i sie niczym nie zatruć.. :fcp3

klimy nigdy nie rozbierałem.... :562:

prosze o rady
żeby wyciągąć z pod deski cały piec musisz odzyskać gaz z układu, paronik (czyli chłodniczka która znajduje sie w piecu) jest tak samo napełniony gazem jak inne części układu klimy ...

aby nie uszkodzić/rozszczelnić klimy uważaj przy rozbieraniu piecua, dodatkowo obejrzyj gumki które są pod zaworem rozprężym (kurde fiesta ma chyba zawór, nie jestem pewny) ...
__________________
Aktulanie Essi MKV 1,6l 105km a czeka MKIII 1,6l 115km ....

konta rs.com na sprzedarz .... zapraszam na pw ...
Pucek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2008, 09:05   #5
double-d
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-12-2006
Skąd: West side ..
Model: Fiesta mk7 titanium X
Silnik: 1.6 Ti-Vct + MPS6
Rocznik: 2013
Postów: 9
Domyślnie Re: mk5/mk6 Poważny problem - wymiana całej nagrzewnicy

zasiegnełem troche info i dużo osób radzi zeby przy rozbieraniu klimy dawać nowe oringi uszczelniające... :fcp13

czy ktoś ma pojęcie co do tych oringów.. ile tego trza kupić i czy to łatwo dostępne części są... bo nie mam w swoim mieście serwisu i musiałbym do lubina walić.... a auto potrzebne i za wczasu musiałbym kupić żeby wrak nei stał rozbebeszony :fcp12 :fcp14
double-d jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.