Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-07-2007, 18:46   #1
bodok
ford::amateur
 
Imię: Bogdan
Zarejestrowany: 12-07-2007
Skąd: T.G.
Model: Focus
Silnik: Duratec 1.6 Ti-VCT 125km
Rocznik: 2011
Postów: 8
Domyślnie Żarówki H7

Witam. W moim Fordzie od dłuższego czasu palą się żarówki. Co dwa , trzy miesiące musze wymienić z jedne lub drugiej strony żarówkę z swiate mijania. Przy ostatniej wymianie zmierzyłem napięcie na aku. przy załączonym silniku wyszło na to , że jest 14,9V. Jak się doczytałem na forum to za dużo. Ale czy to może być przyczyna palenia się tych żarówek. A jeśli nie to no to co jeszcze pownienem sprawdzidź.

Za wszelkie sugestie będe b. wdzięczny.

bodok jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2007, 19:36   #2
555
ford::average
 
Imię: P.
Zarejestrowany: 07-02-2007
Skąd: Konstancin-Jeziorna
Model: ford gruzeo
Silnik: 2.0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 184
Domyślnie

Zmieniaj parami, ja też zmieniam co trzy-cztery miechy, fakt że napięcie mam trochę niższe i mało wytrzymałe żarówki. Phillips power2night i one z założenia często zdychają Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Chyba że koledzy mają inne zdanie na ten temat. Ale to chyba urok H7.
__________________
Wyczuć taką chwilę w której kocha się życie i móc w niej być stale, na wieczność, w zachwycie...
FOKA FOCZKA FOCZUNIA
555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2007, 20:15   #3
bodok
ford::amateur
 
Imię: Bogdan
Zarejestrowany: 12-07-2007
Skąd: T.G.
Model: Focus
Silnik: Duratec 1.6 Ti-VCT 125km
Rocznik: 2011
Postów: 8
Domyślnie

Hej. No to dlaczego pierwsze trzy lata było wszystko ok. A tu nagle "ciemność".
bodok jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2007, 06:58   #4
555
ford::average
 
Imię: P.
Zarejestrowany: 07-02-2007
Skąd: Konstancin-Jeziorna
Model: ford gruzeo
Silnik: 2.0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 184
Domyślnie

Ja mam fokę od stycznia i mam trzeci komplet żarówek, myślałem że takie urok H7, teraz kupię zwykłe narvy ale na szybkie wnioski raczej bym nie liczył Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Wyczuć taką chwilę w której kocha się życie i móc w niej być stale, na wieczność, w zachwycie...
FOKA FOCZKA FOCZUNIA
555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2007, 11:19   #5
oisom
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-03-2007
Skąd: małopolska
Model: Focus combi
Silnik: 1.6 16V zetec SE + LPG
Rocznik: 2002
Postów: 335
Domyślnie

Ja miałem to samo z zarówkami 2 - 3 miesiace i kaput. Wtedy kupowałem jakieś wynalazki typu kxenonowo podobne i drogie jak fikx a do tego nie miałem tych klapek zamykających lampy i to mogło być poważną przyczyna. Teraz klapki mam :fcp2 i żarówki normalne lecz firmowe i już jest z pół roku OK Nalezy też zwrócić uwagę na jakość amortyzatorów przednich bo jak są dosć zurzyte to napewno to nie pomama zarówkom , które te H7 są jednak owiele bardziej awaryjne jak np. stare dobre H4 :fcp1 . Teraz właśnie czekam na przesyłke z allegro bo sobie fundnołem jednak zestaw xenonowy :fcp27 - z checią się podziele jak to świeci jezeli do tego czasu mi nikt dowodu nie zabierze .... §
__________________
Marcin
oisom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2007, 11:52   #6
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,508
Domyślnie

Witam
Ja rok temu kupiłem Focusa 1/ 2003 z przebiegiem 165000km. Spaliła się tylko jedna żarówka. Wyglądała na oryginalną. Miała znaczek Motorcraft. Wymieniłem obie na Tungsram i to wszystko. Nic mi się nie przepala. Dodam, że mam fabryczny układ świateł dziennych = nie mam możliwości wyłączenia świateł = zawsze muszę jeździć na światłach.
pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2007, 13:43   #7
tga
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-02-2006
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 131
Domyślnie

Myślę że to ile żarówka wytrzymuje zależy od klasy produktu.
Są drogie które niepadają szybko ale zdarzają się wyjątki. Znajomy zaczął kupować najtańsze które wymieniał po miesiącu, potem kupił również z najniższej półki ale innej firmy i świeci do dzisiaj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
tga jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2007, 12:15   #8
bodok
ford::amateur
 
Imię: Bogdan
Zarejestrowany: 12-07-2007
Skąd: T.G.
Model: Focus
Silnik: Duratec 1.6 Ti-VCT 125km
Rocznik: 2011
Postów: 8
Domyślnie

Witam. Dzięki za sugestie . Ja używałem różnych żarówek Bosch, philips, Narva za każdym razem to samo. A nie uważacie ,że to napięcie jest jednak za duże. Może połączenie napięcie plus amortyzatory daje taki efekt. Chociaż amortyzatory na przeglądzie przeszły bez problemu. Następnym razem spróbuje tych najtańszych. Może jednak okażą się lepsze.
bodok jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.