Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-03-2014, 11:24   #31
tombalt
ford::professional
 
Avatar tombalt
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 31-08-2011
Skąd: Gliwice
Model: S-MAX / Focus Active
Silnik: 2.0 TDCI PS AWD / 1.5 EB
Rocznik: 2017 / 2020
Postów: 1,488
Domyślnie Re: Wymiana akumulatora(prośba o porade)

ok, no to się pośmialiśmy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja wiem, że w audi A6 znajomy musiał takie coś podać (a właściwie serwis), gdyż jest obowiązkowa procedura...
ja się tylko dopytuję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., ale ok, już wiem

tombalt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2014, 16:26   #32
r0ck
ford::advanced
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 04-02-2014
Skąd: Białystok
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 321
Domyślnie Odp: Re: Wymiana akumulatora(prośba o porade)

się śmiejecie? Tata w Ceedzie włożył większy aku i dopiero przy okazji faktu, iż wariował mu ESP - poprawiono masę i zmieniono w kompie ład. na większy aku bo był niedoładowany Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
r0ck jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2014, 11:42   #33
CARISMA
ford::advanced
 
Avatar CARISMA
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 04-10-2004
Skąd: Koluszki
Model: KUGA ST-LINE AWD
Silnik: 2.0 TDCI DW10F 180 KM
Rocznik: 2017
Postów: 221
Domyślnie Odp: Wymiana akumulatora(prośba o porade)

No niestety, mój nowy aku p.t. BOSCH 85 Ah okazał się bardzo kiepskim zakupem, nie wiem co mnie podkusiło aby go kupić, zawsze kupowałem Centrę ale kierowałem się dobrymi opiniami z forum. Po całonocnym postoju napięcie spada poniżej 12 V, dziś na Conversie pokazał nawet 11,4 V. Zaznaczam , że ładowanie jest OK, codziennie dojeżdżam do pracy 23 km w jenda stronę, więc jakoś go szczególnie nie katuję. Stary oryginalny 7 letni aku który od lutego leży w garażu dziś sprawdziłem ma napięcie 12, 45 V. Reasumując Bosch to wielka kupa, ciekaw jestem co na to gwarancja i jak to się skończy, ale znając życie skończy się zakupem nowego aku i będzie nim zdecydowanie Centra Futura, nigdy mnie nie zawiodła.
CARISMA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2014, 15:17   #34
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,138
Domyślnie Odp: Wymiana akumulatora(prośba o porade)

Może jak masz taką możliwość to załóż ten stary co dobrze trzyma i sprawdż czy na nim nie będzie spadać napięcie .
A jak u ciebie z ładowaniem podczas jazdy .
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2014, 15:29   #35
CARISMA
ford::advanced
 
Avatar CARISMA
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 04-10-2004
Skąd: Koluszki
Model: KUGA ST-LINE AWD
Silnik: 2.0 TDCI DW10F 180 KM
Rocznik: 2017
Postów: 221
Domyślnie Odp: Wymiana akumulatora(prośba o porade)

Ten stary właśnie ładuję na wypadek..... W czasie jazdy na teście zegarów pokazuje 14,2-14,5 V, nie ma stałej wartości tylko oscyluje między nimi, nie wiem czy u Ciebie też tak jest? jak podłącze bezpośrednio miernik na klemy to pokazuje nawet 14,8 V ładowanie, być może uwalony jest regulator napięcia, chyba, że te ciągłe wahania ładowania 14,2-14,5 to normalne? Odpaliłem go dziś i podjechałem do sklepu jakieś 3 km, po powrocie na teście zegarów pokazywał 12,3 V, ale podejrzewam, że z biegiem czasu jutro rano będzie poniżej 12V.
Mnie wygląda na zasiarczony aku.
CARISMA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2014, 15:48   #36
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,138
Domyślnie Odp: Wymiana akumulatora(prośba o porade)

Myślę że nie ma co patrzeć na pomiary w TEST .
Ja zrobiłem tak , dorobiłem do gniazda zapalniczki wtyczkę zakończoną dwiema końcówkami do miernika
i podłączam miernik , w ten sposób mogę sprawdzać w każdej chwili jakie jest napięcie .
W moim jest różnica ok. 1,5 V miedzy pomiarami miernika i w TEST.
Zauważyłem że jeśli akumulator jest trochę rozładowany czyli np. ma 12,3 V to po ruszeniu w pierwszej fazie pokonanych kilometrów napięcie na wspomnianym mierniku pokazuje nawet do 14,8 V.
lecz po kilku kilometrach się stabilizuje i pokazuje 14.4 V. Jeżdżąc na światłach dziennych czyli bez większego obciążenia akumulatora.
Podczas kiedy są włączone wszystkie światła np .wieczorem to napięcie pokazuje też 14,2-14,5 V.
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2014, 15:57   #37
CARISMA
ford::advanced
 
Avatar CARISMA
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 04-10-2004
Skąd: Koluszki
Model: KUGA ST-LINE AWD
Silnik: 2.0 TDCI DW10F 180 KM
Rocznik: 2017
Postów: 221
Domyślnie Odp: Wymiana akumulatora(prośba o porade)

ale powiedz mi, czy w teście zegarów ładowanie cały czas skacze między 14,2V a 14,5V ? u mnie cały czas pokazuje taki skaczący wynik pomiaru. Jeśli chodzi o różnicę między miernikiem a testem to fakt, aku w teście ma 12 V a miernikiem na klemach ma 12,3V. Mnie martwi tylko to skaczące napięcie ładowania, czy to normalne?
CARISMA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2014, 16:15   #38
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,138
Domyślnie Odp: Wymiana akumulatora(prośba o porade)

U mnie zawsze tak skacze napięcie .
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2014, 16:28   #39
CARISMA
ford::advanced
 
Avatar CARISMA
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 04-10-2004
Skąd: Koluszki
Model: KUGA ST-LINE AWD
Silnik: 2.0 TDCI DW10F 180 KM
Rocznik: 2017
Postów: 221
Domyślnie Odp: Wymiana akumulatora(prośba o porade)

OK, dzięki, jak naładuję ten stary, to podładuję ten w aucie, ale nie chce mi się go wyciągać., chyba, że mnie do tego zmusi. Pozdrawiam
CARISMA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2014, 22:00   #40
luckyluke30
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-02-2014
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Benzyna
Rocznik: 2009
Postów: 25
Domyślnie Odp: Wymiana akumulatora(prośba o porade)

Czesc,a ja tylko dodam że co do samego aku to jeszcze wytargać z niego co jakiś czas górną zaślepkę ( w każdym się da oprócz żelowych i AGM) i sprawdzić czy nie ubyło w nim wody wiadomo że paruje tylko woda a nie elektrolit i dolać żeby zakryło płyty w każej celi. A jeśli chodzi o zimę i jazdę na krótkich odcinach to takie 20km odcinki to nie jest jakoś mega dużo zeby naladować aku. kiedyś była taka "zasada" że jeden rozruch silnika to minimum 10-15km jazdy żeby się naładował a do tego "inne"odbiorniki prądu i po jakimś czasie sie robi "kupa" bo będzie wiecznie nie doładowany. Napiecię zasilania jak już pisaliście lepiej mierzyć na klemach standardowo zakres od 13.8V - 14.4V . A jeśli chodzi o zimę to przy -20C pojemnośc akumulatora spada już o połowe także albo przed samych rozruchem włączyć na chwile swiatła np postojowe żeby trochę ruszyć aku a pozniej zapalić.. albo go czymś podgrzać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ..
luckyluke30 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
akumulator



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.