Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-04-2016, 07:59   #11
Mooomin
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-08-2011
Skąd: Biała Podlaska
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2008
Postów: 178
Domyślnie Odp: Szarpanie/efekt żabki

U mnie sie wyjasnilo. Podpiety interfejs pokazal blad czujnika wcisnięcia sprzegla. Zajrzalem pod pedaly, a on sobie dyndał na kabelku. Wyskoczył ze swojego miejsca i komputer nie dostawał sygnałów o wciśnięciu sprzęgła. Po wpięciu go z powroten klopoty ustąpiły. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dziwne było jedynie to, że wcześniej był skanowany profesjonalnymi interfejsami w dwóch warsztatach i nie pokazywał, żadnych błędów, a wyświetlił mi go po podpięciu ELMa Bluetooth za 50 PLN. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego LG-D605 przy użyciu Tapatalka


Ostatnio edytowane przez Mooomin ; 14-04-2016 o 15:27
Mooomin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2016, 00:54   #12
velPaulus
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-01-2016
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCi (115KM)
Rocznik: 2011
Postów: 30
Domyślnie Odp: Szarpanie/efekt żabki

U siebie zauważyłem, że problem szarpania nie dotyczy raczej sprzęgła.

To, co udało mi się zaobserwować, to fakt, że po lekkim naciśnięciu pedału gazu obroty wzrastają i po chwili ostro spadają. Dopiero mocniejsze wciśnięcie pozwala uniknąć tego efektu. Zakładam, że to właśnie ten efekt powoduje szarpanie przy ruszaniu.

Pytanie, co może być przyczyną?
velPaulus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2016, 11:38   #13
raptorf22
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 02-03-2016
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus Mk.III kombi
Silnik: 1.6 TDCI 115 KM (upgrade z 95)
Rocznik: 2011
Postów: 148
Domyślnie Odp: Szarpanie/efekt żabki

Widzę że są już dwa wątki w podobnym temacie. Co do szarpania..... u mnie występuje jedynie lekkie "poszarpywanie" po zmianie z "1" na "2" ale nie zawsze i jest to dość delikatne i trwa moment. Nie zawsze to występuje, wszystko zależy jak puszczę sprzęgło.

Ktoś napisał że pomaga mocniejsze wciśnięcie gazu, u mnie mogę po zmianie na "2" jechać płynnie bez tego efektu, więc pojawia się pytanie czy jeżeli powiedzmy jest to już częściowo zużyte sprzęgło lub dwumas (u mnie 158000km) będzie to występowało za każdym razem?

Co do wpisu przedmówcy o spadku obrotów przy ruszaniu w mojej Foce zauważyłem takie coś: zwłaszcza na "1" przy ruszaniu takim delikatnym jak popuszczę "gaz" dosłownie delikatnie to wtedy dość gwałtownie odcina paliwo i wtedy czuć takie "żabkowanie", ale nie zawsze tak jest, zdarza się raz na jakiś czas i nie ma takiej sytuacji że wciskam gaz obroty rosną i nagle spadają.

Co ciekawe jakiś czas temu byłem na jazdach Skodą Octavią III w i kierowca testowy po wprowadzeniu auta w poślizg i zmniejszeniu prędkości wrzucił bieg i czułem w fotelu delikatne poszarpywanie podobne do mojego więc może to jednak jednak układ sprzęgło-dwumasa?

Ostatnio edytowane przez raptorf22 ; 25-10-2016 o 11:43
raptorf22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
benzyna , szarpanie


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.