Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-09-2012, 21:36   #21
grey
ford::beginner
 
Avatar grey
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 23-11-2010
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 Tdci
Rocznik: 2015
Postów: 10
Domyślnie Odp: MK4 z firmy Automeritum

Witam, swego czasu obiecałem podzielić się spostrzeżeniami na temat zakupu auta w Automeritum. Minęło już trochę czasu więc mogę już coś powiedzieć. Nie chciałbym nikomu nic sugerować a jedynie przedstawić fakty, może komuś się przydadzą. Sam tego oczekiwałem przed zakupem u nich, jednak nie znalazłem.

Kupiłem Mk4 (2008, 2,0 Diesel) w Automeritum na początku roku. Do tej pory przejechałem około 8000 km, odpukać, bez żadnych problemów.

Jak to wygląda od początku:
Po pierwszym kontakcie telefonicznym otrzymuje się przykładową ofertę sprowadzonego wcześniej samochodu, z wyszczególnionym wyposażeniem i zdjęciami na których widać ewentualne usterki. Jeśli odpowiada klientowi ta forma, składa niezobowiązujące zlecenie wyszukania auta według własnych preferencji co do modelu, wyposażenia itd.
Ja po kilku dniach otrzymałem ofertę, opis i kilka zdjęć. Z tego co wyspecyfikowałem nie zgadzał się kolor, ale mnie to nie przeszkadzało, ponadto miał trochę bogatsze wyposażenie niż szukałem. Od chwili oferty jest tylko kilka godzin na decyzję czy Ci odpowiada, ponieważ są to zazwyczaj samochody poleasingowe, z aukcji, które zazwyczaj kończą się tego samego dnia. Jak się zgodzisz, przesyłają Ci do podpisania umowę i musisz wpłacić 5% zaliczki. Z rozmów z nimi wygląda to „super”, jednak nie da się ukryć że nadal wpłaca się zaliczkę za samochód którego nie widziałeś na żywo, oni zresztą też. Podobno posiłkują się ekspertyzami Dekry, TUV itp.
W trakcie aukcji gość dzwonił do mnie kilkukrotnie informując o aktualnym przebiegu licytacji. Dzwoni również po zakończeniu informując o wyniku, czy w kwocie na którą się zdecydowałeś udało im się kupić dla Ciebie auto.

To kilka faktów, teraz moje odczucia i spostrzeżenia.

Jak dla mnie mało zdjęć (u mnie 6 sztuk), pokazujących stan samochodu. W przykładowej ofercie było ich więcej i były widoczne drobne uszkodzenia typu otarcia lakieru, wgniotki od np. kamieni itp. U mnie, po przyjeździe auta, znalazłem dwa drobne uszkodzenia powyższego typu, których na zdjęciach w ofercie dla mnie, nie było.
Poproście o zdjęcie z książki serwisowej samochodu który proponują, z pieczątkami z przeglądów serwisowych. Będzie można zadzwonić lub napisać maila do ASO gdzie był serwisowany pytając o przebieg i zakres wykonanych prac w danym okresie i będzie można porównać z wpisami w książce, potwierdzając przebieg. Ja z własnego doświadczenia wiem że Niemcy zazwyczaj odpowiadają na takie pytania.
Co do ekspertyzy na podstawie której przedstawiają Tobie samochód, to dla mnie pojawia się tu duży minus – nie masz do niej wglądu. Według mnie powinni ją udostępniać jeśli chcą być do końca rzetelni. Jak dadzą numer Vin, można sobie sprawdzić na stronie Ford Etis wyposażenie w momencie wyjazdu z fabryki.

Jak już kupią samochód, czekasz około 2 tygodnie na sprowadzenie (laweta) do Polski. Umawiasz się na oględziny i tu, jak dla mnie, kolejny minus. Nie można się przejechać samochodem. Jedyna możliwa jazda próbna to w alejce pod domem, jakieś 30 metrów, do płotu i z powrotem. Można jechać do ASO w Krakowie na przegląd wstępny (musisz się 1-2 dni wcześniej umówić), jednak potrzebujesz lawety którą pomogą ewentualnie zorganizować. Koszt to jakieś 200-300 zł. Można również podjechać na Policję.
Jeśli wszystko wygląda w porządku wpłaca się resztę kasy, wykupuje ubezpieczenie na auto (w pobliżu ich siedziby) i wraca do domu. Tutaj „mały” minus ponieważ tablice rejestracyjne które masz od nich to numery wydrukowane na kartce papieru, więc wracasz na własną odpowiedzialność, chyba że ktoś chce zaliczyć jeszcze Wydział Komunikacji i wykupić tablice tymczasowe.

Reasumując:

Plusy:

- potwierdzony przez ASO w Niemczech przebieg
- samochód zgodny z Twoimi wymaganiami
- bezwypadkowy
- lakier „równy” na wszystkich elementach (odchyłka ok 20 µm)
- możliwość sprawdzenia samochodu w ASO
- możliwość sprawdzenia samochodu na Policji
- w cenie otrzymuje się samochód przygotowany do rejestracji

Minusy:

- brak wglądu w ekspertyzę TUV, Dekra, ...
- mało zdjęć
- trochę mało czasu na decyzję
- brak możliwości jazdy próbnej
- drukowane tablice rejestracyjne
- płaci się jednak kilka tys. więcej niż za podobny samochód na np.: Allegro (ale „czasami” chyba warto)
- z ceny raczej za dużo nie urwiesz

Ostatecznie:

Ja nie żałuję swojej decyzji (odpukać). Póki co jestem zadowolony. Wcześniej szukałem samochodu kilka miesięcy. Zrobiłem „kilka” kilometrów po całej Polsce i wielokrotnie natrafiałem na przysłowiowe „perełki”. A wcale nie wybierałem tych najtańszych, wiedząc czego się spodziewać.

P.S.

Dogadajcie dokładnie wyposażenie, porównując np w For Etis po numerze VIN. U mnie samochód był na felgach stalowych, jednak w bagażniku widać było drugi komplet opon. Sądziłem, że będą to również kompletne koła na alufelgach, jednak były to same opony. Kilka dni później szukając na Allegro alufelg natrafiłem na ofertę gościa sprzedającego m.in. alufelgi do Mondeo. „Dziwnym” trafem zdjęcia były na 100% robione na tym samym podwórku. Różnie można przypuszczać. Ponadto sprzedaje inne części wyposażenia samochodów. Podejrzewam, że gość może „dodatkowo dorabiać” na częściach których nie przedstawi w ofercie.


Pozdrawiam i mam nadzieje że komuś przyda się ten opis.

grey jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2012, 15:41   #22
Markoo
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-08-2012
Model: Vectra B/Mondeo MK4
Silnik: X18XE/2.0PB LPG
Rocznik: 1997/2012
Postów: 473
Domyślnie Odp: MK4 z firmy Automeritum

Dzięki za podsumowanie.

Ok fajnie,
To auto kupuje się od nich ? To znaczy, czy oni w jakiś sposób odpowiadają za to auto, dają na nie gwarancje (oni nie ktoś tam w DE) ?
Czy tylko są pośrednikiem, może i dobrym ale, tylko pośrednikiem.

Ostatnio edytowane przez Markoo ; 23-09-2012 o 15:43
Markoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2012, 14:59   #23
grey
ford::beginner
 
Avatar grey
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 23-11-2010
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 Tdci
Rocznik: 2015
Postów: 10
Domyślnie Odp: MK4 z firmy Automeritum

Witam,
Samochód kupujesz bezpośrednio od nich. I od nich jest też faktura.
Jeśli chodzi o gwarancję to masz: gwarancję przebiegu, legalności pochodzenia i bezwypadkowości. Jak pewnie u większości gwarancji "mechanicznej" nie ma. Możesz jedynie sprawdzić przed zakupem w serwisie, warsztacie, itp.
grey jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2012, 18:57   #24
Markoo
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-08-2012
Model: Vectra B/Mondeo MK4
Silnik: X18XE/2.0PB LPG
Rocznik: 1997/2012
Postów: 473
Domyślnie Odp: MK4 z firmy Automeritum

Trochę lipa... ciężko mi będzie kupić, coś bez przejechania się po autostradzie z większymi prędkościami... taki stacjonarny przegląd to wydaje mi się trochę mało Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Markoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2012, 19:31   #25
grey
ford::beginner
 
Avatar grey
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 23-11-2010
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 Tdci
Rocznik: 2015
Postów: 10
Domyślnie Odp: MK4 z firmy Automeritum

Mnie też brakowało jazdy próbnej. Jednak po około 8 miesiącach poszukiwań auta (miałem dość konkretnie sprecyzowane wymagania i nie chciałem brać czegokolwiek), postanowiłem "spróbować".
W trakcie wcześniejszych poszukiwań obejrzałem "kilka" "perełek" którymi miałem oczywiście możliwość się przejechać, zawsze coś było nie tak. A kasa na każdy taki wyjazd po kilkaset km też była znaczna.

W sumie to im dalej od zakupu to zastanawiam się czy kupiłbym auto w taki sam sposób drugi raz, nieważne czy w Automeritum czy w innej podobnie działającej firmie.
Warto pogrzebać i poszukać jeszcze innych opinii.
grey jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2012, 15:44   #26
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: MK4 z firmy Automeritum

Automeritium ma w większości dobre opinie w necie ,jednak jak kolega wspomniał , nie jest to dobre że nie można zrobić jazdy próbnej ,gdyby chcieli byłoby to możliwe bez większego problemu, nie daję i i nigdy nie dałem zaliczki na coś czego nie widziałem,nawet na Allegro kupuję za pobraniem .
__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2013, 08:35   #27
Lecto
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: MK4 z firmy Automeritum

Hej! Wiem, że temat stary, ale podobnie jak autora wątku interesuje mnie opinia o automeritum.pl. Poważnie zastanawiam się nad skorzystaniem z ich usług, a widzę, że leszeklb zmienił zdanie po przeczytaniu komentarzy na innym forum, ale ten wątek już nie istnieje i nie wiem co mu się nie spodobało w Automeritum. Ja słyszałem raczej dobre opinie, więc tym bardziej ciekawi mnie ta reakcja. Możecie pomóc? Macie jakieś doświadczenia o tej firmie? Z góry dzięki!
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2013, 21:43   #28
peter79
ford::advanced
 
Avatar peter79
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 24-08-2012
Skąd: KOL
Model: S-MAX TITANIUM
Silnik: 2.0 TDCI 163ps
Rocznik: 2011
Postów: 267
Domyślnie Czy ktoś kupował od firmy Automeritum samochód ?

Proszę o opinie jak ktoś kupował od firmy Automeritum samochód

Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 03-08-2013 o 22:45
peter79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2013, 20:57   #29
grey
ford::beginner
 
Avatar grey
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 23-11-2010
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 Tdci
Rocznik: 2015
Postów: 10
Domyślnie Odp: Czy ktoś kupował od firmy Automeritum samochód ?

Wpisz na forum w "Szukaj" Automeritum i kilka opinii znajdziesz. Między innymi moją, ja od nich kupiłem.
grey jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2013, 21:10   #30
peter79
ford::advanced
 
Avatar peter79
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 24-08-2012
Skąd: KOL
Model: S-MAX TITANIUM
Silnik: 2.0 TDCI 163ps
Rocznik: 2011
Postów: 267
Domyślnie Odp: Czy ktoś kupował od firmy Automeritum samochód ?

Dzięki za zainteresowanie, ale już tam grzebałem i nic ciekawego nie znalazłem napisz proszę czy jesteś zadowolony z tego wyboru czy nie.
peter79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
kupno


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.