Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-04-2018, 12:11   #1
mr_dasiu
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 25-11-2017
Skąd: Kutno
Model: Ford Focus MK3 St-line RED
Silnik: 1.5 182KM
Rocznik: 2017
Postów: 1
Domyślnie Falowanie silnika 1.5 Ecoboost 1250 - 750 obr

Drodzy forumowicze, czy ktoś z Was miał problem z falowaniem obrotów w Foce 1.5 ecoboost 182KM?

Auto odpalamy, zimny silnik i jest 1100 -1250 obrotów i sobie tak faluje od tych 1250 do 750. Auto jest z grudnia 2017, ma 4,5k przebiegu i wstawiłem do ASO na gwarancji. Odpowiedź ASO - wszystko w porządku, zgłoszenie bezzasadne. Falowanie jest ale jest ono "w normie", komputer nic nie pokazuje. ASO w momencie oddawania auta stwierdziło, że tak jest od początku tylko nie zauważyłem pewnie tego... brak słów.

Po złapaniu temperatury przez silnik wraca na 750 obr i z głowy. Całość trwa do minuty.

Miał ktoś styczność z takim problemem?

mr_dasiu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2018, 16:27   #2
mayor
ford::advanced
 
Avatar mayor
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 25-03-2016
Skąd: Pruszcz Gdański
Model: Focus MK3FL Titanium
Silnik: 1.5 EB@200KM by TuneForce
Rocznik: 2017
Postów: 274
Domyślnie Odp: Falowanie silnika 1.5 Ecoboost 1250 - 750 obr

Hmm nie zauważyłem w sumie, ale ja odpalam i jade... mam światła jakieś 600 metrów od domu i jak tam dojeżdżam to obroty stoją już w miejscu, ale nie jest to jeszcze 750, a bliżej 1000.
mayor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2018, 22:10   #3
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,361
Domyślnie Odp: Falowanie silnika 1.5 Ecoboost 1250 - 750 obr

U mnie nie ma wahań. Odpalam, obroty są wysokie po czym po czasie spadają. Oczywiście wiąże się to z ssaniem oraz wysokim "poborem" prądu na starcie gdzie wchodzi podgrzewanie szyby, siedzeń, doładowanie aku, kamerka, radio itp itd. Po kilkunastu sekundach można obserwować powolne spadanie do 1000 obrotów, potem 850, po 1-2 max 5 minutach (w zależności od warunków na zewnątrz) obroty schodzą coraz niżej do minimalnej granicy. Żadnych wahań w górę bo nie miałoby to sensu.
Oczywiście jak tylko wyłączy mi się ogrzewanie przedniej szyby, tak dmuchawa zaczyna chodzić mocniej i głośniej gdyż ogrzewanie przedniej szyby pobiera "sporo".
P.S. W przypadku ujemnych temp. ogrzewanie przedniej szyby załącza się automatycznie bez podświetlania kontrolki że szyba "jest grzana". Nie występuje to w modelach wyposażonych w dodatkową nagrzewnicę PTC czytaj diesel (nie pamiętam żebym widział kogoś w benzynie co miałby dodatkową nagrzewnicę bo fabrycznie raczej nikt takiej (w benzynie) nie miał)
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2018, 17:20   #4
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,361
Domyślnie Odp: Falowanie silnika 1.5 Ecoboost 1250 - 750 obr

Przyjrzałem się rano dokładnie. Jakieś tak delikatne ruchy na upartego można zauważyć jednak całkowicie normalne i nie doszukiwalbym się (w takich jak u mnie) żadnego problemu


[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2018, 20:25   #5
mskgs
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-07-2015
Skąd: Kraków
Model: Mazda 3
Silnik: 2.0 Skyactiv-G 150 KM
Rocznik: 2022
Postów: 313
Domyślnie Odp: Falowanie silnika 1.5 Ecoboost 1250 - 750 obr

Wahania obrotów na zimnym silniku w benzynie są normalne (przynajmniej w przypadku EcoBoost). Miałem to we Fieście 1.0 i mam to samo w Focusie 1.5. Tak samo gdybym odpalił przy np. -10 i pojechał od razu... to samochód potrafiłby szarpnąć. Natomiast martwi mnie ta rozpiętość 1250-750 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wahania w zakresie ~1000-1250 to norma, później spada do 750 i już tak powinno zostać. Możesz nagrać filmik z obrotomierza?

Ostatnio edytowane przez mskgs ; 08-04-2018 o 20:28
mskgs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2018, 18:03   #6
wojtoo
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-05-2011
Model: Focus
Silnik: 1.6 EB
Rocznik: 2011
Postów: 73
Domyślnie Odp: Falowanie silnika 1.5 Ecoboost 1250 - 750 obr

u mnie w poprzednim focusie(pb 2.0 145PS) falowały ale w momencie wciśniecia sprzegła (silnik obniżał moment zeby oszdzędzać sprzęgło- tak wyczytałem na rosyjskim forum). To by sie potwierdziło bo po odłączeniu czujnika położenia sprzęgła problemu nie było.
Temat opisany tutaj [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Spartoliło ASO po wgraniu nowego softu (ponoć miał poprawić uruchomienie silnika na cieplym bo nie zawsze zapalał za 1 razem)
ASO twierdziło że jest ok. Jeden mechanik z ASO, znajomy powiedział "poza protokołem" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ze widać ze cos jest nie tak ale oni z tym nic nie mogą zrobić bo IDS nie pozwala na powrót do wcześniejszego oprogramowania a mechanicznie wszystko jest ok.
Wtedy jeszcze nie znałem mayak i tedi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wojtoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
falowanie obrotów



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.