Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-03-2021, 22:05   #121
Namape
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-10-2020
Model: Mondeo
Silnik: 2,0
Rocznik: 2018
Postów: 247
Domyślnie Odp: Brak grzania przedniej szyby

Cytat:
Napisał Bladerx23 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam wszystkich.
Wczoraj przy małym mrozie chce odpalić grzanie szyby przedniej a tu klops - przycisk załączony a szyba nie jest grzana i czekam.. i nic sprawdzę bezpiecznik i może być przerwa w na macie grzewczej w szybie?
Poradziłeś sobie?

Namape jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2021, 12:45   #122
Bladerx23
ford::average
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 11-01-2016
Skąd: dolnośląskie
Model: Mondeo MK5
Silnik: 1.5 turbo + LPG
Rocznik: 2015
Postów: 103
Domyślnie Odp: Nie działa ogrzewanie przedniej szyby

Tak, dzięki za info akumulator był niedoładowany - krótkie trasy.
Bladerx23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2021, 13:50   #123
Fly90
ford::amateur
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 25-10-2021
Skąd: Gliwice
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 Diesel
Rocznik: 2017
Postów: 1
Domyślnie Odp: Nie działa ogrzewanie przedniej szyby

Witam,
Sorki za odgrzewanie tematu ale nigdzie nie znalazłem odpowiedzi.
Mam swojego Mondka MK5 od 2 msc, wiedziałem że aku już może być słaby bo od początku nie działał ASS, ale i tak go nie potrzebowałem więc go wyłączyłem Forscanem.
Problem pojawił się dzisiaj rano, szybke przymroziło i zauważyłem że nie działa ogrzewanie przedniej szyby - jeszcze nie sprawdzałem ile % aku pokazuje Forscan, byłem natomiast na teście u gościa zajmującego się akumulatorami i wydajność aku testerem to 71% - zasugerował żeby przed potencjalną wymianą spróbować go naładować.

Moje pytanie brzmi czy po naładowaniu aku powinno się wykonać reset BMS? Czy komputer sam powinien "załapać" że aku jest doładowany?

Jeszcze mam pytanko, bo w menu serwisowym mam wartość ładowania aku na poziomie 11,4V, natomiast na testerze 12,39V - czy to oznacza że tryb serwisowy pokazuje niewłaściwy odczyt bazując na wieku aku czy też innych parametrach?

Z góry dziękuje za wszelką pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Fly90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2021, 14:18   #124
pokakulka
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-01-2010
Model: Mondeo
Silnik: 1.5
Rocznik: 2019
Postów: 109
Domyślnie Odp: Nie działa ogrzewanie przedniej szyby

Ja po doładowaniu akumulatora zrobiłem reset na zasadzie 5xdługie i 3x hamulec. Wszystko ożyło.
pokakulka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2021, 15:41   #125
Namape
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-10-2020
Model: Mondeo
Silnik: 2,0
Rocznik: 2018
Postów: 247
Domyślnie Odp: Nie działa ogrzewanie przedniej szyby

Cytat:
Napisał pokakulka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja po doładowaniu akumulatora zrobiłem reset na zasadzie 5xdługie i 3x hamulec. Wszystko ożyło.
Możesz dokładniej opisać jak zrobiłeś reset?
Namape jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2021, 20:36   #126
Triam
ford::average
 
Avatar Triam
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 26-03-2009
Skąd: Rawicz
Model: Mondeo
Silnik: 2,0
Rocznik: 2015
Postów: 95
Domyślnie Odp: Nie działa ogrzewanie przedniej szyby

dzięki temu tematowi znalazłem odpowiedź na brak ogrzewania przedniej szyby, pomógł reset BMS:
- wsiadamy do auta
- zamykamy drzwi
- włączamy zapłon
- mrugamy 5x długimi
- wciskamy 3x nożny hamulec
- mrugnie ikona akku (przynajmniej mi) po czym zgaśnie
- i działa
__________________
Triam jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2021, 20:39   #127
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,151
Domyślnie Odp: Nie działa ogrzewanie przedniej szyby

Cytat:
Napisał Triam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
na brak ogrzewania przedniej szyby, pomógł reset BMS
Na kilka dni, jeśli akumulator najlepsze chwile ma za sobą .
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki

Ostatnio edytowane przez Hansolo ; 12-11-2021 o 20:41
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2021, 10:29   #128
donpazur
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-07-2015
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCi 150KM (110kW)
Rocznik: 2018
Postów: 18
Domyślnie Odp: Nie działa ogrzewanie przedniej szyby

Ja wczoraj wypatroszyłem aku z samochodu i podpiąłem ładowarkę na całą noc. Ten pierwszy 'zasadniczy' etap ładowanie trwał bardzo krótko, bo mniej niż pół godziny, po czym zostawiłem podpięte na około 8 godzin w trybie 'konserwacji i optymalizacji'. Dzisiaj wsadziłem go z powrotem i wygląda na to że pomogło. Start-stop który kompletnie nie działał - w końcu działa. Oczywiście walczyłem nie w jego interesie, tylko o grzanie przedniej szyby. Czy faktycznie odszranianie działa tego nie wiem bo nie było okazji i warunków na przetestowanie w praktyce, ale skoro start-stop się przebudził, to przednia szyba pewnie też. Chciałem zrobić jeszcze reset BMS, ale trik z klikaniem tylnych świateł przeciwmgłowych i awaryjnych nie działa. To co opisał koleżka wyżej z mruganiem długimi i wciskaniem hamulca pamiętam z MK4 że takie coś robiłem po wymianie wapniaka i tam działało. Sprawdzę to na MK5, może zadziała. Choć z drugiej strony zastanawiam się czy jest sens resetowania tego, bo przecież do wymiany aku nie doszło, a poza tym, ten mój AGM ma tyle lat co samochód, czyli około 3 lata.


EDiT:
BMS zresetowany. Czy potrzebnie, czy też nie - nie wiem. W każdym razie zadziałało metodą znaną z MK4, czyli klikania światłami drogowymi i deptaniem hamulca. Ikonka akumulatora na wyświetlaczu kilka razy mrugnęła, więc chyba się zresetowało. Ciekawe na ile czasu to wszystko wystarczy by podgrzewanie przedniej szyby znowu przestało działać. Czas pokaże. W razie jak przestanie działać to dam znać.
Dodatkowo zmieniło się coś w działaniu gniazda 12V pod radiem. Nie wiem czy przez doładowanie akumulatora, czy przez jego wyjęcie. Miałem w tym gnieździe podpiętą na stałe kamerkę. Zasilanie pojawiało się wraz z przekręceniem kluczyka i odcinało po zgaszeniu silnika i otwarciu drzwi kierowcy. I to było fajne. Teraz zasilanie w gnieździe jest cały czas tak jak w pozostałych gniazdach... :/

Ostatnio edytowane przez donpazur ; 28-11-2021 o 13:12
donpazur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2021, 12:37   #129
mateush1977
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-06-2008
Model: Kuga mk3, Ecosport FL
Silnik: 1.5, 1.0
Rocznik: 2021, 2020
Postów: 95
Domyślnie Monitorowanie akumulatora

Dzień dobry.
Mam konkretne pytanie i liczą na takową odpowiedź.
Wyłączając monitorowanie akumulatora można obejść te niewdzięczne zabezpieczenia braku grzania przedniej szyby? Oczywiście mam na myśli Forscan.

Ostatnio edytowane przez mateush1977 ; 30-11-2021 o 13:27 Powód: Sprecyzowanie
mateush1977 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2022, 21:36   #130
andre1681
ford::average
 
Avatar andre1681
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 26-08-2009
Skąd: n sącz
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 74
Domyślnie Odp: Nie działa ogrzewanie przedniej szyby

A propos Akumulatorów AGM, czym je doładowujecie? Czy zwykłym prostownikiem można gdy aku jest jeszcze na gwarancji?
andre1681 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mondeo mk5 , ogrzewanie , przednia szyba


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.