Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-12-2022, 15:46   #1
MappoST
ford::beginner
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 27-07-2021
Model: Ford Focus
Silnik: 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2017
Postów: 10
Domyślnie Nie można odpalić , odpala po odstaniu

Pacjent: Ford Focus ST MK3 , rocznik 2017, amerykaniec

Dzień dobry, piszę dzisiaj z serdeczną prośbą o potwierdzenie czy problem jaki u mnie występuje to na pewno akumulator, nie chcę niepotrzebnie wydawać pieniędzy.

Opiszę po krótce 3 sytuacje na przestrzeni ostatniego miesiąca kiedy nie chciało odpalić mi auto, wszystko zaczęło się po okresie w którym bardzo mało jeździłem, może 3-4 razy na przestrzeni miesiąca trasy po 15km.

1. Po dłuższym odstaniu w dość niskich temperaturach (to był listopad, w nocy już po 0°) auto odpaliło do strzału, przejechałem 15km, zgasiłem silnik na 5min i już nie odpaliłem, po 12 godzinach wróciłem drugim samochodem z zamiarem odpalenia na klemy ale auto zapaliło samo, bez problemu. Wróciłem więc do domu i podłączyłem akumulator do prostownika na 10h, faktycznie prostownik pokazywał że akumulator był słaby.

2. Po 3 tygodniach odpaliłem rano auto na mrozie bez żadnego problemu, zjechałem 3km do sklepu i 10 min po zgaszeniu silnika już nie zapaliłem, sprawdziłem w menu testowym i pokazywał 11.5 V (słyszałem że to menu troszkę zaniża ale i tak podaję dla informacji). Wiedziony doświadczeniem nic nie kombinowałem tylko wróciłem po 10h i auto znowu odpaliło bez problemu. Po powrocie znowu podłączyłem do prostownika na 10h, znowu pokazywał że akumulator słaby.

3. Dzisiaj przy wymianie opon poprosiłem mechanika żeby sprawdził mi ten akumulator profesjonalnym narzędziem, ja takowego nie posiadam. Odczyt był taki: Na załączonym silniku troszkę ponad 14 V, po zgaszeniu silnika bardzo szybko spadło do 12.3 V, po 40min nadal trzymał 12.3 V ale przy odpalaniu spadło do 9 V (mechanik potwierdził że to bardzo słabo i aku do wymiany). Po przejechaniu 3km do domu samochodu już nie odpaliłem, w menu testowym nadal pokazuje 11.5 V.

Pozwoliłem sobie nagrać filmik jak to wygląda przy próbie odpalenie, link do YT:[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Akumulator jest od nowości ten sam więc ma ponad 5 lat, auto trochę stało w USA więc pewnie mogło mu to dać w kość, mam wyłączony system Start-Stop (albo w ogóle go nie posiadam, ale na przycisku zapłonu jest napisane start-stop, przepraszam za ignorancję)

Przepraszam za długi post ale chciałem być dokładny, bardzo proszę o poradę czy od razu kupować nowe aku czy tułać się po mechanikach, z góry dziękuję za poświęcony czas!

MappoST jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2022, 21:36   #2
SRS
Moderator
 
Avatar SRS
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-02-2004
Skąd: Lubelskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.4L Duratec 16V PFI
Rocznik: 3/2012 / 4/2011
Postów: 3,985
Domyślnie Odp: Nie można odpalić , odpala po odstaniu

Cytat:
Napisał MappoST Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przy odpalaniu spadło do 9 V (mechanik potwierdził że to bardzo słabo i aku do wymiany).
i miał rację , zwłaszcza że ten akumulator został całkowicie rozładowany przy załadunku na statek ( takie mają przepisy ) i po tym zabiegu szybko padają.
__________________
IDS |Forscan| UCDS - Doposażanie | Programownie sterowników | IMMO // WSZYSTKIE MODELE EUROPA-USA
ZMIANA MOCY - MONTAŻ TEMPOMATU - SPOLSZCZENIA - NAWIGACJE - PRZERÓBKI LAMP
SRS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2022, 21:58   #3
MappoST
ford::beginner
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 27-07-2021
Model: Ford Focus
Silnik: 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2017
Postów: 10
Domyślnie Odp: Nie można odpalić , odpala po odstaniu

O to bardzo cenna informacja, wielkie dzięki. A czy w tym przypadku ma sens to że samochód odpala po odstaniu kilkanaście godzin?
MappoST jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2022, 10:19   #4
marcin986
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-12-2022
Model: Focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 2009
Postów: 3
Domyślnie Odp: Nie można odpalić , odpala po odstaniu

Sprawdź może przepustnicę. W jakimś aucie miałem podobny problem i okazało się że przepustnica się zacinała.
marcin986 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2022, 12:07   #5
Piotr..
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 11-02-2016
Skąd: Kielce
Model: Focus MK3 FL
Silnik: 1.5 EB @ 207KM/318Nm + LPG
Rocznik: 2015
Postów: 195
Domyślnie Odp: Nie można odpalić , odpala po odstaniu

Kup sobie porządną ładowarkę, taką która ma opcje "recon", czyli reanimacji. nie ma co wydawać kasy od razu na nowy akumulator, a nawet jeśli finalnie będziesz musiał go wymienić to ładowarkę zawsze dobrze jest mieć. Po drugie wyłącz BMS, czyli tzw. inteligentne ładowanie - najprościej odłączyć wtyczkę która znajduje się przy klemie minusowej.
Ja osobiście kupiłem ładowarkę Foxsur z allegro za 120 zł i sobie ją bardzo chwalę. BMSa też wywaliłem z pół roku temu (a może już z półtora roku nawet, nie pamiętam). Mój aku jest wciąż fabryczny, auto z 2015 roku.
Piotr.. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
akumulator , zapłon



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.